Žárovka H7

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

Žárovka H7

#1 Příspěvek od Pikofarad »

Odešla mi v levém světle H sedmička,tak jsem sáhl do sady co byla dodána k autu a vyměnil ji.Za měsíc provozu koukám zase nesvítí.Nějak se ,asi pýchou, nafoukla :lol: Na aukru prodávají nějaké předřadné odpory s paticí pro H7,má s tím někdo zkušenost?
http://aukro.cz/patice-pro-zarovky-h7-s ... 62589.html
Přílohy
H7.jpg
(176.39 KiB) Staženo 94 x
Naposledy upravil(a) Pikofarad dne 13 pro 2016, 15:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#2 Příspěvek od satam »

To není pýchou, to je Čínou. U žárovek od Vietnamců naprosto běžné, ten Tvůj obrázek se dá perfektně použít jako vzorový. :P :P :P
Na předřadný odpor se vykašli, neuvidíš. Raději si kup kvalitu.
A kdyby se Ti to nezdálo, tak věz, že jsem taxíkář, najedu cca 50.000km ročně a to, co jsem napsal, je vlastní zkušenost.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#3 Příspěvek od Standa99 »

Test H7 z 11/2016, pořadí:
1. Philips RacingVision
2. Ring Xenon130
3. GE Megalight Ultra +130
ovšem žádné mrdky za 70,- :)
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

Místo odporový kabeláže si ubastli a zapoj to co je na obrázku. Místo BUZeranta tam vraž IRFZ44 nebo 46 a budeš to mít zlatý a svatý ... Při záměně pasivních součástek je potřeba dodržet časovou konstantu R1C1 přibližně τ = 0,1 až 0,2 vteřiny.
Přílohy
Soft-start halogenů.jpg
(211.72 KiB) Staženo 273 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#5 Příspěvek od mi-ro »

Nafouklá, je to jasný, viděla to u elytů.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#6 Příspěvek od satam »

pro EKKAR: Škoda peněz za ten Softstart. Je pravda, že je to vůči žárovkám ohleduplné, ale ty halogenky mají svou životnost a při denním svícení, kdy dostávají i docela slušný mechanický "záhul" (hlavně otřesy), jim ten Softstart moc život neprodlouží. Opět vlastní zkušenost, sice cca 20 let stará, ale přece.
Já sázím na kvalitní žárovky od prověřených výrobců (hlavně Bosch, Philips, Osram) a vyplácí se mi to.
A ten článek je EKKARe taky cca 20 let starý, že.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#7 Příspěvek od breta1 »

EKKAR píše:Místo odporový kabeláže si ubastli a zapoj to co je na obrázku. Místo BUZeranta tam vraž IRFZ44 nebo 46 a budeš to mít zlatý a svatý ... Při záměně pasivních součástek je potřeba dodržet časovou konstantu R1C1 přibližně τ = 0,1 až 0,2 vteřiny.
Pro běžné použití v autě, kde je žárovka trvale ukostřená a přivádí se plus, to přece nejde použít.
Musí se to předělat na P FET.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#8 Příspěvek od EKKAR »

Kdybych to neměl ověřený, nebudu to sem cpát. Používám Osram Night Breaker Plus, protože právě projektory s jednou jedinou H7 u fábulí II. generace a roomsterů nestojí ani za to h0vn0 a pokud do nich nedáš POŘÁDNÝ žárovky, máš pocit že ses vrátil do éry karbidek. Pomohl až facelift, kterej světlům přidal další parabolu s druhou H7 - do tý doby nestojí projektorový světla s jedinou H7 společnou pro potkávačku i dálku za nic ...
breta1 píše:...
Pro běžné použití v autě, kde je žárovka trvale ukostřená a přivádí se plus, to přece nejde použít.
Musí se to předělat na P FET.
Ale howning na P-FET - to by ta H7 musela mít ukostřenou patici, jenže ona je vložená do plastový paraboly a má na patici 2 fastonový kolíky. Kdybys měl škodifku s tímhle světlem, věděl bys, že konektor na žárovku přivádí +12V i kostru - takže není problém stříhnout oba dva dráty ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#9 Příspěvek od satam »

pro EKKAR: Souhlasím, ale o Fábkách I. (II:?) generace mi nemluv, tak "🤐" světla už jsem dlouho neviděl.
A jen tak pro zajímavost: Jak je opravdu staré to schéma Softstartu?
A ta H7mička opravdu není trvale ukostřená, takže to zapojení je v pořádku.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pocitujlasku »

ja kupujem obycajne H7 a menim ich tak raz za rok a pol. A to takmer denne jazdim po nasich skvelych rovnych cestach.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#11 Příspěvek od satam »

Prosím, co je "obyčejná H7"? Určitě má výrobce, sem s ním!

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#12 Příspěvek od MATYCH »

že se přidám-to schema je z knihy 305 zajímavých zapojení 2.díl str.27-je z r.2005 od BENu

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#13 Příspěvek od satam »

Ale i tam už je dávno převzaté :D

Uživatelský avatar
MATYCH
Příspěvky: 602
Registrován: 16 úno 2006, 01:00

#14 Příspěvek od MATYCH »

jj,píšou že je ti překlad z 305 Schaltungen od ELEKTORU z r.1996
isbn 3-928051-67-9

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#15 Příspěvek od Milan_F »

Do Mondea jsem dával Osram (220,-Kč) a Tungsram (170,-Kč). Měnil jsem maximálně jednu do roka. Když jsem dal nějakou levnou mrchu, do měsíce bylo po ní. Když jsem auto koupil, byly v něm Narvy, ta mi vydržela 4 roky (skoro 47 tis. km). Kolik měla naježdíno před tím, těžko říct...

Podobně, jako na fotce, kdysi dopadla žárovka značky Autolamp v modro šedý krabičce. Stařík jí dal do Traboše a za tejden měnil znova. Drátky nesoucí vlákno se ohnuly a připekly k baňce.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“