Aku vysavač jakou baterku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

Aku vysavač jakou baterku

#1 Příspěvek od doktor365 »

Zdravím moji rádcové. Přemýšlím o koupi aku vysavače na občasné vysátí chodby. Věčně když přijdu z dílny tak ze mě padají piliny,tak aby se nemusel stále tahat velký vysavač. Mám vyhlídnutý dva,jeden má NiMH baterku a druhý Li-on. Jinak jsou stejný. Jakou baterii vybrat?
http://vysavace.heureka.cz/eta-milio-3446/

http://vysavace.heureka.cz/eta-milio-2446/

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Asi to nebudeš chtít slyšet, ale ty bateriové napodobeniny vysavače toho moc nevysají. Funguje to tak na pár drobků, co ti spadnou z kuchyňské linky na hladkou podlahu.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

Že to je hlavně na hladkou podlahu vím,ale na nějakých recenzích popisovali,že i něco málo to vycucne :D z koberce. Potřeboval bych to jen občas na nějaký ten drobeček nebo smetí,aby se drahá polovička nemusela stále ohýbat a sbírat to z koberce. Jde mi o to s jakou baterií. Možná to po prvním použití poletí do komory a bude jedno co to napájí. :D .

Uživatelský avatar
nekmil
Příspěvky: 780
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od nekmil »

No nevím, ale dneska už bych NiCd neb NiMh nebral.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Je to jedno, tie li-ion sa vyseru tiez. Ak budes mat stastie, tak este v zaruke.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

taky jsem zjistil, že ty bateriový jsou tak akorát na smetený drobky. Ani klávesnici s tím nejde pořádně vysát. To už je lepší vítr ve spreji.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Existují i takové malé vysavače na síť, jako velký vysavač to nesaje, ale proti těm bateriovým je to nebe a dudy. Vysávám tím v stůl v práci, abych nemusel tahat velký vysavač :-) A nikdy nemá vybité baterky.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#8 Příspěvek od Devo70 »

Najlepší je aj tak vysávač do USB. :D

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#9 Příspěvek od keemo »

Jestli z tebe padaj piliny a spony tak to se tak pekne zaseka do koberce ze ti bateriovy cucak nepomuze, naseres manzelku ktera pul hodiny stravi rejdenim po koberci aby to nakonec povytahovala rucne s nadavkama ze si priste musi vzit velky vysavac :D

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#10 Příspěvek od doktor365 »

keemo píše:Jestli z tebe padaj piliny a spony tak to se tak pekne zaseka do koberce ze ti bateriovy cucak nepomuze,
Piliny ale od frézy na dřevo,hobliny... :D to si myslím že by mohl zvládnout.

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#11 Příspěvek od Mirda »

Musím trochu nesouhlasit, řešil jsem to nedávno a koupil sice trochu za více peněz a spokojenost na všech stranách. Máme malého drobila (vnuka 1,5 roku) a když vysaju velkou dílenskou boschkou a pak tímto: http://vysavace.heureka.cz/electrolux-zb-3211/#
tak toho ještě dost pozbírá. Bere to vlasy (ani se to nemotá na kartáč), psí chlupy, piliny, drobky. Ten rotační kartáč to nadzvedne a pak stačí málo a vcucne to. Jen je trochu malá nádobka ale dobře se čistí. A ještě to pěkně svítí na cestu, dobře se s tím zatáčí, stačí trochu nahnout držalo.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#12 Příspěvek od tatramacek »

Nevěřil sem, ale nadmíru sem spokojen s:

http://vysavace.heureka.cz/sencor-svc-7614-tq/
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#13 Příspěvek od Sandal »

nekmil píše:No nevím, ale dneska už bych NiCd neb NiMh nebral.
Právě že NiCd články jsou to nejlepší co jsem kdy měl čest používat.Bohužel maj blbou pověst,protože skoro každej koupí laciný šmejdy,respektive ty šmejdy jsou už v zařízení nainstalovaný a navíc uživatelé se knim neumí chovat a články se brzy zničí.Neříkám že NiCd nejsou překonaný ale kvalitní článek vydrží mnoho let.Například mám doma nějaký NiCd baterie který jsem si přines v roce 97 z protiatomoveho krytu z Prahy který sloužily k ručnímu radiomajáku.Rok výroby baterií je 1983 a mají stále 75% své kapacity a to dlouhá léta ležely ladem u armády.Jsou to malé "suché" baterie 12V typ 225.Z toho mi vyplývá že je možné vyrobit kvalitní NiCd články,které vydrží sloužit,tedy pokud se chce :lol:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od robo »

Mam na auku vysavac z Lidlu a spokojenost. Na drobny binec kolem prac, stolu, chlupy od psa, drobky kolem kuchyne. Zkousel jsem s tim prejet i kousek koberce a byl jsem prekvapen jak se toho zhostil. Je stale k dispozici a po ruce.

Sandal: NiCd mam ve starsi vrtacce s priklepem. I jako nova byla baterka pri nepouzivani za par dnu kaput a musel jsem cekat nez se nabije.
Ted mam aku vrtacku s Li-Ion (lidl) a i po dvou mesicich klidu je pripravena ihned k praci. Jedna se o domaci pouziti. Uz bych NiCd v naradi nechtel.

Uživatelský avatar
Kostitras777
Příspěvky: 87
Registrován: 27 led 2010, 01:00

#15 Příspěvek od Kostitras777 »

ahoj. mám vysavač sencor svc 8008B tango. původní baterie již nemá žádnou kapacitu. čím ji nejlevněji vyměnit? nešla by použít třeba baterie z notebooku? a jakou použít? nyní je tam baterie Ni-mH 14,4V 2600mAh. Díky

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“