Kombo AUX vstup a impedance mikrofonu

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ufotr
Příspěvky: 26
Registrován: 27 pro 2011, 01:00

#16 Příspěvek od ufotr »

Cowley píše:Tohle je to pravé, co jsem měl od začátku na mysli.

Jestli je to bezdrát, bude těch 600 ohmů přizpůsobení na výstupu bezdrátového přijímače.
Prostě jako by tam namísto přijímače rovnou pasivní obyčejný dynamický mikrofon.
To by tedy potom stačilo něco takového http://www.mk-electronic.cz/one_index_p ... loginis=34 - ten má malou výstupní impedanci nebo tento http://www.flajzar.cz/data/files/92-738.pdf
Naposledy upravil(a) ufotr dne 19 pro 2016, 23:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#17 Příspěvek od Cowley »

Tohle ne, to ma linkovy vystup taky 600ohm.
Tohle mam a pouzivam to na kondenzatorovy mikrofon.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#18 Příspěvek od Cowley »

I na strankach prazske firmy RH SOUND jsem neco videl...

Uživatelský avatar
ufotr
Příspěvky: 26
Registrován: 27 pro 2011, 01:00

#19 Příspěvek od ufotr »


Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#20 Příspěvek od fero_b »

ja som pre dceru zbastil toto (funguje dobre)

https://www.eeweb.com/blog/extreme_circ ... eamplifier

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#21 Příspěvek od Sendyx »

A nemá ten "neznačkový bezdrátový mikrofon" náhodou volbu výstupní úrovně ??
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
ufotr
Příspěvky: 26
Registrován: 27 pro 2011, 01:00

#22 Příspěvek od ufotr »

Raději se ani neptejte, rozebral jsem ho a omrknul a světe div se - china :) hlavní šváb je YD1191A - cože je totožný CXA1191 FM/AM Radio :), takže to funguje na normální radiové frekvenci a jediné co se dá ladit je právě ta frekvence : :evil: :lol: (anténa jde na 12vstup, takže je to FM - vyzkouším chytat na radiu).
výstup IO 27 jde pře kondenzátor 10uF a odpor 10kO na výstup, takže by možná šla poladit ta impedance :).
ješt je v zapojení tranzistor S9013 - NPN tranzistor, který je v zapojení jinde.
datasheet IO
http://datasheet.seekic.com/datasheet/Y ... D1191.html

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#23 Příspěvek od Sendyx »

Tak jestli to funguje na "normální rádiové frekvenci", tak to dál neřeš a zahoď co nejdál. Z psího lejna sice uděláš pomazánku, ale fakt ji radši nejez :wink: .
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
ufotr
Příspěvky: 26
Registrován: 27 pro 2011, 01:00

#24 Příspěvek od ufotr »

Sendyx píše:Tak jestli to funguje na "normální rádiové frekvenci", tak to dál neřeš a zahoď co nejdál. Z psího lejna sice uděláš pomazánku, ale fakt ji radši nejez :wink: .
když ta pomazánka není tak hrozná, chci to jenom malému na hraní, vlastně mikrofon je to takový malý transmitter a přijímač jako radio -funkci to splní a to stačí, i dosah mi stačí 8-)
Nebo nic řeštit nebudu, mirofon hodím vstupu micro ntb a výstup na sluchátka hodím na vstup toho komba, přemapuju vstup na výstup a je to, stejně to budu mít jen doma :lol:
Zatím jsem to zkoušel jen v ntb a ne kombu a to funguje, trochu krkolomné, ale účel to splní :wink:

Uživatelský avatar
ufotr
Příspěvky: 26
Registrován: 27 pro 2011, 01:00

#25 Příspěvek od ufotr »

Cowley píše:něco ke čtení
A jeste ten vystup poslat na levej i pravej kanal stereo vstupu, jinak ti MIC pojede jen v jednom kanalu...
Treba pres dva rezistory 5k6.
Ještě bych asi měl rozdvojit ten mono signál přes dva odpory jak psal Cowley - mám dát ty co píšeš nebo menší?

Díky

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#26 Příspěvek od Cowley »

Takto je nakresleno připojení na STEREO CINCH výstup ze zesilovače za posledním operačním zesilovačem v jednom ze schematů.
Přílohy
vystup_na_CINCHe.png
(61.3 KiB) Staženo 46 x

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#27 Příspěvek od mtajovsky »

ufotr píše:...který má 600 ohmů do vstupu AUX kytarové komba, kde musí být vstupní impedance > 13kOhm. ...
Myslím, že tohle vystihuje omyl/zmatení pojmů tazatele.

Uživatelský avatar
ufotr
Příspěvky: 26
Registrován: 27 pro 2011, 01:00

#28 Příspěvek od ufotr »

mtajovsky píše:
ufotr píše:...který má 600 ohmů do vstupu AUX kytarové komba, kde musí být vstupní impedance > 13kOhm. ...
Myslím, že tohle vystihuje omyl/zmatení pojmů tazatele.
To je asi pravda, stačilo to hned napsat a nemuseli jsme to tu řešit tak dlouho řešit, napadl mne ten ntb až pak :).
Přes ntb to funguje, mono nebo nemono nema cenu resit, stejne je mono kombo a nemusím nic předělávat.
Stejně by mne zajímalo nějaké jednoduché řešení předzesilovače k mikrofonu, tak by šli zapojit sluchátka a místo sluchátek bych připojil kombo - dle vyjádření f.Fender

Díky :wink:

Uživatelský avatar
Xeon_sk
Příspěvky: 491
Registrován: 02 úno 2011, 01:00
Bydliště: Bratislava IV

#29 Příspěvek od Xeon_sk »

Mám príbuznú tému. Elektrická basgitara má vnútorné zapojenie pracujúce na vysokej impedancii. V mojom konkrétnom prípade mám hodnoty potenciometrov miesto 250kΩ až 500kΩ. Podľa zásad, že zdroj signálu takéhoto charakteru má pracovať naprázdno, je dosť komplikované správne pripojiť nástroj k zosilňovaču. Najmenšie výčitky mám pri zapojení na AZK405, v iných prípadoch, s gitarovými vstupmi s impedanciou asi 100kΩ klesnú výšky a aj priebeh hlasitosti je odlišný.[/img][/url]
Přílohy
Basa zapojenie.jpg
(62.85 KiB) Staženo 39 x

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#30 Příspěvek od Sendyx »

A v čem je problém? Běžně se taková kytara připojuje do lampáčů se vstupním odporem cca 140kΩ nebo 1MΩ, a přes kabel, který mívá cca 300 až 1800pF, a nikdo z toho nedělá drama...
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“