Jakej byl Ježíšek?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#16 Příspěvek od Bernard »

To jsi hodný, Radovane, ale nebudu zneužívat tvou ochotu. Ještě tu máme několik exemplářů v teplé záloze. :)

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#17 Příspěvek od vasilceral »

Poraďte, jak připojit novou kameru a navigaci, když je jen jedna zásuvka na zapalovači.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#18 Příspěvek od PC-maniak »

jsou rozdvojky ;)
Tomáš

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vidíte, já zatím jen přemýšlím, co si v lednových slevách koupím pod stromeček. Snad do té doby neopadá... :)

Nejspíš ale to, co se do té doby nejvíc poláme...

Ale jednu nadílku jsem přece jen dostal - sestra čeká další přírůstek do rodiny. Jen neřekla, jestli to bude kluk nebo holka - tak teď nevím, jestli budu mnohonásobný strýček nebo konečně i tetička. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#20 Příspěvek od PC-maniak »

Zdenku(teticko :lol: ) tak vyrid gratulacku i tady z fora ;)
Tomáš

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#21 Příspěvek od konosuke »

taky dáreček
Přílohy
dáreček v bedýnce.jpg
(20.25 KiB) Staženo 22 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#22 Příspěvek od Achab »

Letos jsem si málem nadělil požár od betlémského světla. Nechtěje urazit roznašeče při jejich snaze odpálil jsem černou "hřbitovní" svíčku v kalíšku. Dřív je dělali z bakelitu ale zřejmě se už šetří i tady - jsou z jakési odlišné měkčí hmoty. Shořela i s kalíškem a za pekelného smradu vypálila barvu na poličce o průměru 10cm. Polička byla naštěstí plechová a v okolí nic hořlavého takže se nic nestalo.
Pro zajímavost jsem udělal druhý pokus - tentokrát kalíšek úplně neshořel ale roztekl se na několikacentimetrovou placku.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#23 Příspěvek od Sandal »

Kvicala_r píše:
Sandal píše:Ten Nilfisk bylo fakt překvápko
Co máš doma za přívod, když to má celkem slušnej příkon
Napětí (V) 230
Příkon motoru (kW) 1800
Napětí (A) 9
:lol:
No budu muset zažádat na ČEZ aby mi u baráku postavili extra trafačku jenom pro mě :lol:

Skoro ses trefil.Mám tuhle: http://www.nilfiskcentrum.cz/Nilfisk-C- ... escription a má o 100kW menší příkon :lol:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

Achab píše:Letos jsem si málem nadělil požár...
Já jsem takhle málem hasil adventní věnec. Svíčka v plechovým kalíšku napíchnutá na hřebík. Teplem knotu se ohřál hřebík, vosk vytekl tou dírkou a zbytek se kompletně vzňal.

Stejně tak šla kdysi zapálit plechovka od lančmítu se zbytky sádla. Ohřála se na plynu a pak se jen vhodila sirka. Šla ale dost blbě uhasit, prskalo to. Byl jsem malej velkej experimentátor...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#25 Příspěvek od Hejnicek »

Na kuteni po venku
takovy prenosny ponk, do kteryho se daji upnout i pilky.

Jinak KLIDNE VANOCE se zvrhly po vypadku elektriky na 4 hodiny v ten nejvhodnejsi cas na smazeni rizku pri svickach na propanbutanu.
Přílohy
pon s.jpg
(215.99 KiB) Staženo 30 x

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

Já si nadělil práci, z Unimaxu v akci dvoje digitální odměřování 600 mm. Jedno na soustruh, druhý na frézku, obojí na podélnou osu, kde byl 🤐 dělenej nonius. Příčný 150 mm už bylo v akci nedávno. A na Z-ko frézky 300mm si musím počkat. Teď ještě aby se našli lidi, co vymyslí jak a namontují. Aspoň že tu fakturu Jéžíšek proplatil. :D
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#27 Příspěvek od Sandal »

Co máš k tomu odměřování za indikaci?Cena krásná.Kdybych počkal 15 let,nemusel bych za ni tenkrát dávat 22tis na komplet SV18 RD :lol: Ale práce je s tim krásná.Kor pro mě,protože mám špatný oči.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#28 Příspěvek od Celeron »

Je to vlastně předělaná dlouhá šupléra. https://www.uni-max.cz/digitalni-odmero ... -600-mm/d/
Akorát že displej to má na kabelu a můžeš ho umístit kam je libo. Takže 3 osy, 3 displeje. Někdo se nad tím ofrňuje, že to nemá skleněný pravítka ale tříosa se sklem a trojdisplejem by vyšla za prachy co jsi psal a ještě bez DPH. Na mý krouhání a škrábání to úplně stačí, rozhodně lepší než nonius začínající 0 a končící 75 na kterým je dílek 0,025 mm. :roll: To aby se člověk z toho přepočítávání po..al.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#29 Příspěvek od Sandal »

Tak předevšim pro soustruh a frézku je to úplně v pohodě a třeba rozměr pro ložiska(alespoň na mém soustruhu)nedělám nožem ale brousím a doměřuju šuplerou.Přčecejen ty 2-3 stovky se na tom dohnat nedaj.

Ten nonius je teda maso.Co je to za mašinu?Já to někde už viděl a nevim kde.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#30 Příspěvek od Celeron »

Frézka FX25E od Promy. To snad i na stoletým Volmanu byly nóniusy lepší akorát že všechny posuvy byly na opačnou stranu.. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“