notebook HP 6830S

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

notebook HP 6830S

#1 Příspěvek od ARDO »

Prosím může mi někdo pomoci jak zdiagnostikovat,zda se jedná o chybu v grafickém čipu (ATI radeon),čipsetu anebo spadlého biosu?

Notas je mrtvý.Repsektive naběhne jen kotrolka,WIFI,a Power.

Ihned po spuštění svítí pár sekund kontrolka HDD LED, a u CAPS locku bliká LED (zřejmě hlásí chybu).

začíná se mezerou,potom dvakrát za sebou 1s bliknutí.1s mezera, další blik,pak 5 sekund mezera a začíná to znova.takto se cyklus opakuje pětkrát.

je v něm jiná deska (čekal jsem nová z EBAY,ale přišla samozřejmě si myslím opravovaná).

Po složení ten NTB 2 dny šel.Po dvou dnech po zapnutí se notas zasekl na uvítacím logu Windows 7 .Po restartu to samé.Po druhém vypnuti a zapnuti už byl mrtvy.

Pastu na CPU jsem samozřejmě dával a na čipy ty chladící podložky také.
Vůbec se nezahříval..z ventilace šel krásně jen vlažný vzduch.A to chlazení celé také funguje to jsem zkoušel.Nahřívat ho na jednom konci.A bylo zahřát po celé délce.

vypadá to na čipset,ale nejsem si jistý.Strašně bych si přál ,aby byl zbořený bios ale tomu moc nevěřím :(

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Prohlédni tu desku, jestli někdo dělal reflow. Jestli deska tahá bios se můžeš podívat osciloskopem na SPI příslušné paměti. Paměť můžeš odpájet a vyčíst v programátoru a dump porovnat s něčím, co snad najdeš na webu. Nemusí to být stejné a přesto to může být OK. Ono to tím stejně nebude, nejspíš to někdo více či méně blbě prohřál, zkonstatoval, že deska jede, prodal ji a tím to pro něj skončilo. Taky jsem jednou tahhle koupil mámoprkno po reflow, do stolního PC, naštěstí jen za 400,- a běžela půl roku, pak jsem měl nějakou dobu zašprajcovaný motherboard kusem laťky proti skříni, až to postupně přestalo chodit úplně, tak jsem koupil další tu samou desku za podobnou cenu. To vše, abych nemusel přeinstalovávat os. Ponaučení: nekupovat booky s dedikovanou grafikou, jen integrovaný Intel, s tím jsou nejmenší potíže.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#3 Příspěvek od ARDO »

právě na té desce to nevypadá že by dělal někdo reflow.V okolí čipů není ani známka mastnoty od fluxu nebo něčeho takového.u všech 3 čipů je okolo to červené fixační lepidlo.nevím teda jak se to dělá ve výrobě,ale připadá mi,že to červené lepidlo tam nedával automat,ale člověk.Je to vidět na tom nanášení.


To jo no...Intel je něco jiného..Málo topí oproti těmhle potvorám.A je klid..

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Jarous »

Blank screen LED error codes:
LEDs blink 1 time - CPU error
LEDs blink 2 times - BIOS error (corrupted)
LEDs blink 3 times - memory error
LEDs blink 4 times - graphics error
LEDs blink 5 times - system board error
LEDs blink 6 times - BIOS error (authentication failure)

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od ARDO »

Podle tohoto co jste poslal mne to moje 3*bliknutí navedlo na RAm.vyndal jsem je tedy ze slotu,jednu z nich dal zpět azapnul.Notebook se oživil.ted zase funguje s oběma tak nevím :D .

Ovšem na postu v Bisou se píše ,,Invalid serial number".

Toto to psalo již předtím.Zřejmě to značí že použitá deska má jiné výrobní číslo,než komponenty ,které k ní jsou zapojeny (wifi,atd...) Dá se s tím něco udělat? Ono vše funguje i tak.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#6 Příspěvek od Radovan_79 »

Dá se s tím něco udělat?
Aktualizovat na novější verzi? Load defaults? Clear CMOS?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Nastavuje sa to pravdepodobne nejakou servisnou utilitou od HP.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#8 Příspěvek od ARDO »

Cmos byla vymazána.Jelikož deska přišla s KO CMOS baterkou.Dal jsem novou a po nastavení to píše to samé.jedině fakt ta utilita od HP anebo přehrání biosu ?

Uživatelský avatar
PCmaniac99
Příspěvky: 749
Registrován: 07 úno 2008, 01:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

#9 Příspěvek od PCmaniac99 »

A nemůže být problém s whitelistem? Nebo se whitelist vztahuje pouze na wifi adaptery?

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jarous »

Nastavuje sa to servisnou utilitou od HP, je prístupná len servisným partnerom HP. Videl som ju ale niekde na nete, toto je starší notebook, hľadaj NbDMIfit. Pozor, dá sa s ním dostať notebook do takého štádia, že pomôže len vyletovať BIOS z MB a prehrať na programátore :-)

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#11 Příspěvek od ARDO »

no právě toho usmrcení se bojím.Má to nějaký špatný vliv na notebook? Všechno jinak funguje.

Uživatelský avatar
Jarous
Příspěvky: 216
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jarous »

Pravdepodobne bude problém s aktiváciou OS.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#13 Příspěvek od ARDO »

Mam ta Windows 7.Aktivovat sly normálně

Uživatelský avatar
ace_ventura
Příspěvky: 267
Registrován: 25 led 2005, 01:00
Bydliště: Praga mater urbium

#14 Příspěvek od ace_ventura »

Souhlasím s názorem, že pokud se u toho nepřemýšlí, tak se to dá po*rat.

Uvedená hláška je opravdu jen chybějící ID (ze štítku). Nahrával jsem několik HP po výměně / přehrání BIOSu a je to vcelku jednoduché. Jen je třeba vyzkoušet jednotlivé exe z balíku - sám detekuje desku a pokud je ok tak se s ním dá pracovat. v opačném případě vyhodí jen chybu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“