modul R - Oravan

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

modul R - Oravan

#1 Příspěvek od mi-ro »

Mám tady několik vadných modulů R a občas se ještě stane že s tím někdo příjde. Opravoval jste někdo tyto moduly? co na nich převážně kape? Pokud se nemýlím a dobře "čtu" dokumentaci tak by se měl připojením 12V na pin 3 objevit na pinu 2 proti zemi na zátěži nejaký špice.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#2 Příspěvek od miroja »

Par som ich robil, ale nemozem Ti povedat, ze tam odchadzala len jedna suciaska,aj ked som menil viackrat T3 a T9. Asi najlepsie by bolo zobrat dobry Oravan a prekontrolovat v nom modul podla popisu v servisnej dokumentacii k Oravanu (rozpojit odpor 22OHM a sledovat napatia na IPSALe a cele spravanie sa TV....)

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#3 Příspěvek od jano2 »

Jeden raz ma cvičila dioda,neviem presne ktora,ale meranim vypadala dobra a modul blbnul.Mal som druhi,tak to išlo.Nakonec som menil diody a možna do dnes ide...
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
CIBI
Příspěvky: 62
Registrován: 20 bře 2007, 01:00
Bydliště: Hodonín

#4 Příspěvek od CIBI »

Taky C8 1MF i když má kapcitu na měřáku,tak jeho svod pod 300KOHM vypíná zdroj.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jef111 »

Taky jsem měl několik vadných C8 nebo C9, už přesně nevím. Ani ne tak vyschlé jako spíš svod. Určitě jsem už několikrát měnil i T3 a T11.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
simax
Příspěvky: 34
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#6 Příspěvek od simax »

Já mám v poznámkách,pokud špatně startuje,nebo vypíná po zahřátí tak to bylo toto:T1 špatný přechod K-E,T9 dtto,dále svod C1, C7,taky T14.Tento modul je opravdu lahůdka na hledání závad.Hodně zdaru.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“