Objasnění spouštěni kotle

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#31 Příspěvek od elektrosvit »

Aha, to jsi měl napsat hned. Takto to fungovat bude. Hlavně to udělej pořádně (myslím teď provedení), aby to někoho nezabilo.

Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

#32 Příspěvek od g52 »

Ty jsi myslel, že to je zapojený takto ?
Přílohy
Zapojeni2.png
(205.4 KiB) Staženo 25 x

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#33 Příspěvek od elektrosvit »

Ano, honem to vymaž, takto to být nemůže.

Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

#34 Příspěvek od g52 »

Jasně, že to tak být nemůže, navíc by kontrolka stále svítila a patrně by jel pořád i kotel :-D
To trafo je tam k vůli tomu abych nevedl po baráku 220 přes zeď jen tak a tak vedu jen cca 5V snad je to přes trafo bezpečné. Jinak nemůže to trafo nějak zlobit ? Nemůže se přes něj dostat nulák do kotle na tu propojku U1 ? Přeci jen, teď bude kotel stále zapojen v síti. Díky

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#35 Příspěvek od elektrosvit »

Za normálních okolností ne. Muselo by dojít k tvrdému zkratu vstupních svorek toho adaptéru- trafa a v tom okamžiku by vybavil jistič (nebo pojistka).

Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

#36 Příspěvek od g52 »

Díky moc.
To trafo je cca 5V 500mA, utáhne to ta fáze U2 z toho kotle ?

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#37 Příspěvek od elektrosvit »

Neměl by být problém.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#38 Příspěvek od monterjirka »

Jen aby z toho nebyl "předsilvestrovský" ohňostroj...

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#39 Příspěvek od Soemtron »

Ještě doplň do toho dobrého schema jak zapojíš cívku toho relé k adaptéru. Přes nějaký termostat (jaký ?) nebo jak budeš hlídat teplotu v místnosti ???
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#40 Příspěvek od elektrosvit »

Adaptér slouží jen k napájení signální LEDky. O cívce relé zatím nic nevíme. A ještě doplním k předchozímu: Nulový vodič spínané zásuvky, ze které bude napájen adaptér pro kontrolní LEDku, připoj ke svorce N v bločku 2. Nezasahuj do síťového kabelu.

Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

#41 Příspěvek od g52 »

Soemtron píše:Ještě doplň do toho dobrého schema jak zapojíš cívku toho relé k adaptéru. Přes nějaký termostat (jaký ?) nebo jak budeš hlídat teplotu v místnosti ???
Přesné zapojení toho relé nemám, je to součást toho mini počítače co řídí celý systém, teploty, čerpadla, kotel atd... Jinak trafo slouží opravdu jen pro tu led diodu.

Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

#42 Příspěvek od g52 »

elektrosvit píše:Adaptér slouží jen k napájení signální LEDky. O cívce relé zatím nic nevíme. A ještě doplním k předchozímu: Nulový vodič spínané zásuvky, ze které bude napájen adaptér pro kontrolní LEDku, připoj ke svorce N v bločku 2. Nezasahuj do síťového kabelu.
Super, koupil jsem kabel 3x1,5 s tím, že to tak udělám, zdálo se mi to i lepší řešení ale chtěl jsem se zeptat zda je to možné. Díky

Jinak neznáte nějaké relé, které by šlo strčit do zásuvky na 220V a pokud by tam byl proud, rele by sepnulo ? Neexistuje taková nějaká fičura ? Nebo možná i stykač by šel použít, nevím.. Díky

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#43 Příspěvek od elektrosvit »

To jsi měl napsat hned, že řídíš systém mini počítačem. Co je to za typ a pomocí jakých aktivních prvků ovládá třeba to čerpadlo? Pomocí čeho jsi doposud ovládal zásuvku, do které byl kotel připojen?

Uživatelský avatar
g52
Příspěvky: 123
Registrován: 23 led 2011, 01:00

#44 Příspěvek od g52 »

elektrosvit píše:To jsi měl napsat hned, že řídíš systém mini počítačem. Co je to za typ a pomocí jakých aktivních prvků ovládá třeba to čerpadlo? Pomocí čeho jsi doposud ovládal zásuvku, do které byl kotel připojen?
Jedná se o tohle http://www.onlinetechnology.cz/ a poslední necelé 3 roky to už ovládám tak, že jsem spínal kotel přes zásuvku, (zásuvka ovládáná relátkem) čili jsem ho odpojil od sítě nebo jsem ho k síti připojil a U1 a U2 jsem natvrdo propojil. Čerpadlo je ovládané taky relátkem. Zařízení obsahuje 6xrelé.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#45 Příspěvek od elektrosvit »

V dokumentaci k mini počítači píší, že relé může spínat 8 A/ 250 V střídavých. Takže k jednomu z těch relé, které má spínat kotel, připoj tu dvojlinku. Kontakty 11 a 14 na tvém obrázku budou kontakty toho relé. Zároveň ke svorkám U1 a N podle tvého obrázku připoj tu zásuvku pro adaptér. Nic dalšího bych tam nevymýšlel.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“