GRUNDFOS ALPHA2 L 25-40 - 180

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

GRUNDFOS ALPHA2 L 25-40 - 180

#1 Příspěvek od Pikofarad »

Zdravím a přeji všem to nejlepší v novém roce.Plánuji koupit čerpadlo GRUNDFOS ALPHA2 L 25-40 - 180 a nahradit jím hlučné, obyčejné co bylo součástí sady rozdělovače k podlahovému topení.Prosím o radu, zda má význam investovat do Grundfosu s funkcí AUTOADAPT.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#2 Příspěvek od keemo »

ja myslim ze jo a i kdybys autoadapt nevyuzil tak ma 2 pevne a dva poloautomaticke rezimy :) muzu doporucit. plynuly rozbeh, zadne narazy vody a neni jej slyset :)

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

Neznám ceny teď,ale když se začaly prodávat tak rozdíl byl tak velký že by se zaplatilo tak za 6 let.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

Mám Alfu II a autoadapt nepoužívám.Zdá se mi,že zbytečně tlačí vodu,tak mám vždy přepnuto na některý z pevných režimů.Čerpadlo vydrželo i extrémní zátěž,když došlo k poruše na topný soustavě.Přežilo 2 hodiny 130°C při tlaku 3,5 baru.Takže za mě dobrý :lol:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od Mirda »

Zkoušeli jste ho někdo na modifikovaný sínus?

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#6 Příspěvek od Sandal »

Ano,funguje i na modifikovaný sinus.Čerpadlo má FM,takže si usměrní i modifikovanou střídavinu.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#7 Příspěvek od Mirda »

Dík.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#8 Příspěvek od helios »

Používam ho už druhý rok a zatiaľ spokojnosť. Úplne tichý, nabieha postupne, žiadne rázy a podobne. Funkciu Autoadapt využiješ hlavne vtedy, keď máš radiátory s termoventilmi. Ako sa postupne uzatvárajú, čerpadlo si samo uberie výkon, takže sa nezvyšuje tlak, ale čerpadlo samo uberie výkon. Napodiv, ku plnému výkonu mu stačí len 45W tam, kde bolo predtým 90W obyčajné čerpadlo. Akurát mi zo začiatku občas vypadol istič B2A, ktorý ho istí, tak som do prívodu dal do série NTC dákych 10Ω a odvtedy je pokoj. Predsa len, usmerňovač a kondíky na vstupe dáku špičku predsa dajú. Na UPS s modifikovaným sínusom ide bez hluku, hučí skôr čerpadlo Laddomatu. :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
almas
Příspěvky: 136
Registrován: 03 srp 2005, 02:00
Bydliště: cca Karviná

#9 Příspěvek od almas »

Zdravím,
ALPHA2 L 25-40 - 180 asi nemá funkci autoadapt -tomu by odpovídala cena.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Fakt. Nicmene jsou tam ty dva stupně s proměnlivou křivkou tlaku.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#11 Příspěvek od Pikofarad »

helios píše:Funkciu Autoadapt využiješ hlavne vtedy, keď máš radiátory s termoventilmi.
Já to mám na podlahovku,sice se dají jednotlivé okruhy seřídit podle průtokoměrů,ale jen ručně.Nabízeli i termoregulaci pro jednotlivé okruhy,ovšem za dost peněz navíc.Rozdíl v ceně čerpadla s AUTOADAPTEM a bez je tisíc,což není až tak moc.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#12 Příspěvek od helios »

V mojom čerpadle táto funkcia je, ale nevyužívam ju. Mám ho nastálo prepnuté na tretí stupeň, aby sa cez tenké CU trubky čo najrýchlejšie dostala voda do všetkých radiátorov. U mňa totiž čerpadlo nebeží stále, ale zapína sa priestorovým termostatom, spolu s Komexthermom. Takto to žerie menej energie, naviac pri výpadku elektriny dokáže kúrenie dlhšie bežať na UPS.
Napokon, nič ti nebráni vyskúšať všetky módy a následne vybrať ten najvýhodnejší.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“