Kávovar Krups 7220, chyba 12 nebo 5

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#91 Příspěvek od ohryzek36 »

Nešel nastavit čas? Ne spíš datum?

Uživatelský avatar
Wolferine
Příspěvky: 8
Registrován: 12 pro 2016, 01:00
Bydliště: Jižní morava - Lovčičky

#92 Příspěvek od Wolferine »

jop datum, uz je to rok a pul tak se me to zmatlo..hazelo to tam nesmyslne hodnoty a neslo dal pokracovat tak jsme ten predek prehodil....

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#93 Příspěvek od ohryzek36 »

Zrovna to bývá je docela banální závada - pokud máš v kávovaru nainstalovaný filtr, tak ten se kontroluje tak, že od instalace se počítá určitý počet dní (myslím 60) a pak chce vyměnit. A to počítání dnů závisí na nastavenému datu a na uloženému dnu aktivace filtru v paměti kávovaru (kávovar nemá žádný obvod reálného času) a v uběhlých dnech po aktivaci filtru. Prostě je to funkce hodně svázaná s nastaveným datem a pokud ho náhodem nastavíš moc vysoko (třeba 2030), tak už nemůžeš vrátit čas nazpět (jenom kvůli tomu blbému filtru - prostě nechce vrátit čas) - takže pokud presso odmítá akceptovat aktuální datum, je potřeba nastavit nějaké vysoké (nevím, co je maximálka, ale už jsem viděl datum přetečené do hexadecimálního 20AE), rozjet presso, deaktivovat filtr a pak ho zase vypnout a pak fungovat normálně s aktuálním datem.

Je to taková prkotina, že bych to nenazval ani oprava - už jsem to dlouho neřešil (novější pressa by to měly mít pořešené), ale nevím, jestli se to vůbec uznávalo na záruku a nezamítalo s tím, že se vysvětlilo zákazníkovi, co a jak.

Uživatelský avatar
Wolferine
Příspěvky: 8
Registrován: 12 pro 2016, 01:00
Bydliště: Jižní morava - Lovčičky

#94 Příspěvek od Wolferine »

nn to nebyl tenhle problem, hend pos spusteni to chtelo datum a byly tam nesmyslen udaje - 14mesic, 40den ci neco v tom smyslu a nechtelo to sezrat nic....
no ten panel uz nemam takze je tos tejne fuk
co ty o-krouzky, nedaj se nekde rozumne sehnat? 120kc/ks se me davat nechce...

Uživatelský avatar
Martan
Příspěvky: 9
Registrován: 03 led 2017, 01:00
Bydliště: Praha

#95 Příspěvek od Martan »

Zdravím,
mám Krups EA 8010 - chtěl jsem se zeptat, zda má být mezi termoblokem a bílým trychtýřem nějaké těsnění a pak jaké je pořadí a orientace plastových futýrek na osičce lístku "propařovače" (vypadlo to z termobloku po vyjmutí pístku a nevím, jak to tam bylo).
Náhled na přiložených obrázcích.
Díky předem za info.
M.
Přílohy
DSCN1253_360.JPG
(35.81 KiB) Staženo 184 x
DSCN1252_360.JPG
(39 KiB) Staženo 239 x

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#96 Příspěvek od ohryzek36 »

Těsnění tam má být a ty plastové podložky jsou na tom táhlu nasazené v tom pořadí, ve kterém mají byt - i orientace je dobrá.

Uživatelský avatar
Martan
Příspěvky: 9
Registrován: 03 led 2017, 01:00
Bydliště: Praha

#97 Příspěvek od Martan »

Díky moc za promptní odpověď :D Napadl mě ještě dotaz - čím mazat hydraulický píst a propařovací píst? Lze koupit někde v ČR soupravu, která je na obrázku?
Přílohy
1394346223_360.jpg
(36.2 KiB) Staženo 245 x

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#98 Příspěvek od ohryzek36 »

Jdou koupit jenom ty 4 prostřední těsnění. Čím to mazat pořádně nevím - píst by se mazat neměl (tak jsem to aspoň slyšel od francouzů) a vnitřek hydraulického válce jsem zkoušel nejrůznějšími mazivy (musí to být něco potravinářského odolného vodě), ale nevím, jak dlouho to vydrželo.

Uživatelský avatar
Martan
Příspěvky: 9
Registrován: 03 led 2017, 01:00
Bydliště: Praha

#99 Příspěvek od Martan »

Díky. Když se podívám na ta maziva v soupravě, vidím tam silikonové tuky, ale nevím, zda se dá použít na hydrauliku např. technický silikonový tuk? Napadá mě také vepřové sádlo :) :?:

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#100 Příspěvek od ohryzek36 »

Já na hydrouliku používám cosi, co doporučuje Delonghi - byl bych napsal i co, ale nevím, jestli je to správné (jestli to vydrží a neškodí) a navíc se o prodává jenom po kilech za čtyřmístné ceny (a jedině od českého distributora), takže moc bych nepomohl. Vepřové sádlo by asi dlouho nevydrželo, rozcamralo se po celém presse a v kafi by bylo cítit. Toto musí být něco extra - aby to mazalo těsnění, neopláchlo se vodou, vydrželo vyšší tlaky, bylo bez chuti a zápachu a zdravotně nezávadné. Prostě nic obyčejného.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#101 Příspěvek od keemo »

kup si treba mazivo od saeca... nechaj se koupit mensi tubicky s cenou kolem 200

Uživatelský avatar
Martan
Příspěvky: 9
Registrován: 03 led 2017, 01:00
Bydliště: Praha

#102 Příspěvek od Martan »

Díky za tipy. Nakonec jsem se rozhodl pro silikonovou pastu (25 ml za cca 80 Kč) a namazal jsem lehce jen hydraulický píst (dřík i píst).
Mám ale docela problém: presso jsem sestavil a chtěl jsem to otestovat bez té zadoboční kapotáže, abych viděl, jestli je vše OK. Čidlo šuplíku jsem podložil tyčkou, aby byl spínač sepnutý a vložku nad šuplíkem jsem zatlačil, aby sepnul spínač té vložky. Indikátor vysypání zásobníku ale bliká. Když je jeden z kontaktů rozpojený, tak svítí.
Edit: nakonec jsem to zadekloval a vše funguje jak má. Zřejmě přístroj pozná, že mu chybí kryt
:)

Uživatelský avatar
Martan
Příspěvky: 9
Registrován: 03 led 2017, 01:00
Bydliště: Praha

#103 Příspěvek od Martan »

ACH JO :!: Ta chyba s blikající kontrolkou u boxu na odpadní kávu mě nakonec dostala. Vůbec nevím, co je to za závadu, ale presso se používat nedá - při blikající kontrolce žádná funkce nejde (box i vložku jsem samozřejmě xkrát vyndal a vyčistil).
Jde o Krups EA 8010 r.v. cca 2009.
Tak nevím - prosím pomozte.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#104 Příspěvek od ohryzek36 »

To blikání znamená jenom to, že presso chce vysypat odpadní šuplík a vyčistit tu blbost nad ním. Prostě vytáhni šuplík, napočítej do půl minut, vrať ho tam, vytáhni to druhé, napočítej do další půl minuty a vrať to tam. Při normálnímu používání pressa je to rutinní operace (stačí mít návod).

Uživatelský avatar
Martan
Příspěvky: 9
Registrován: 03 led 2017, 01:00
Bydliště: Praha

#105 Příspěvek od Martan »

Aha, zřejmě jsem nenapočítal těch 30 sekund :? Mimochodem, stejně přišla opět rozborka, protože pod pressem zůstávala louže a puky byly takové břečkovité :( Zjistil jsem, že těsnění na pařícím pístu je propadlé a ve dvou kusech 8O takže zaběhnu do Kovoslužby a doufám, že seženu nové.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“