Programy na Skylinku vypadávají

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

Programy na Skylinku vypadávají

#1 Příspěvek od dvorak »

V poslední době se mi často stává, že některé programy (obvykle celý balík) mi nejdou, momentálně např. Eurosporty. Je tam hláška buď kodovaný signál nebo není signál. Má cenu dělat reautorizaci karty ?

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

Nemas skor sneh na parabole pripadne pohnutu parabolu??

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#3 Příspěvek od dvorak »

No jo, asi to bude tím sněhem, i když na střechu nevidím.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#4 Příspěvek od BIDLO »

Není to náhodou ten slavný Mascom?

Uživatelský avatar
Maxell
Příspěvky: 236
Registrován: 03 úno 2008, 01:00
Bydliště: okolo Brna

#5 Příspěvek od Maxell »

co máš za přijímač?
Neberte život vážně, stejně z něj nevyváznete živí...

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#6 Příspěvek od dvorak »

Mám TV LG s integrovaným satelitním tunerem DVB-S2.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#7 Příspěvek od vasekpetr1 »

U mé LG 42LA650S žádné takové příznaky nepozoruji. Ještě by stálo za pokus prověření CI modulu, ve kterém je karta zasunuta. I o tom zde bylo vlákno.

Uživatelský avatar
michalnb
Příspěvky: 537
Registrován: 27 pro 2008, 01:00
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od michalnb »

Reautorizácia karty nemôže uškodiť, otázne je či sa dnes ešte vôbec oplatí používať kartu... :-)
Ale vážne, kontrola kvality signálu by v tomto prípade bola na 1. mieste. Druhá vec nad ktorou by som sa zamýšľal je DISEqC switch (ak ho máš). Starší alebo zatečený môže nesprávne prepínať. Nemáš náhodou monoblok-konvertor? Zažil som už raz aj citlivý prijímač s blbo natočenou parabolou a monoblokom, kde oba konvertory čiastočne chytali frekvencie transpondérov druhého satelitu (jednalo sa konkrétne o 23,5E a 21,5E), signál sa javil ako dostatočný, no zariadenie sa vlastne snažilo rozkódovať paskvil signálov z rovnakej frekvencie oboch satelitov. Chyba sa zisťovala o to zložitejšie, že nešli iba niektoré kanály, pretože Eutelsat mal v tej dobe rovnakú tuším len jednu frekvenciu. Pomohlo až zistenie, že dotyčnému nefungujú AlJazerá a podobné bludy z ASTRY 19,2
:pc:
Cahnov axióm: "Zlyhali všetky pokusy, je načase prečítať si návod.''

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#9 Příspěvek od dvorak »

Takže pokračuji - mám parabolu s motorem, přijímám od 28 E do 4 W. Zřejmě to bude tím sněhem, protože tu parabolu mám přpevněnou na střeše na komínovém (nefunkčním) tělesu asi půl metru nad úrovní.
Programy s Astry 19 jdou celkem bez probémů(asi je silnější signál), ale na té Astře 23 momentálně nejde vůbec nic (ani nekodované programy, např. Šlágr), pouze jde Prima +1 a JOJ + 1, a to ještě s bídou. Na jaře (už aby to bylo) provedu řádné nasměrování cvelého systemu a především vyměním konvertor - mám tam 0.3 db za 0.1 dB. Ono totiž stačí, aby trochu hustěji pršelo a okamžitě vypadnou HD programy, o sněžení ani nemluvím.
Jinak včera jsem zkusil upgrade karty a už jsem se lekl, že jsem ji odpesal,protože televize na nic nereagovala, ani ne na vypnutí, ale pak jsem vygugloval, že zdaleka nejsem první, musí se asi 15 minut počkat a ona znovu naběhne.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#10 Příspěvek od BIDLO »

Výměna konvertoru 0,3dB za 0,1dB je vyhazováním peněz poněvadž nepřinese vůbec nic. A reautorizace karty nemá se signálem samozřejmě vůbec nic společného. Chyba bude pravděpodobně v tom nastavení. Spíš bych popřemýšlel o přemístění celého systému, poněvadž parabola nepatří na střechu ale vždy na přístupné místo kde se k ní především i v té zimě bez problémů dostanu. Pak to dopadá takto.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#11 Příspěvek od dvorak »

Jinou možnost bohužel nemám, jedině na balkon, ale náš dům je jaksi mimo osu, to bych musel použít nějaký výložník, abych se dostal za roh, navíc ten vzhled ...

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#12 Příspěvek od BIDLO »

Možná bych v takovém případě tedy zauvažoval o úplně jiné anténě. Na rozsah pouhopouhých 32 stupňů je snad toho motoru i škoda. Kromě samozřejmě naprosto precizní T-90, by tohle mohla zvládnoout i levnější E-85. Všechny důležité pozice z tohoto rozsahu si člověk nastaví jednotlivě a tudíž naprosto přesně, nemusí neustále čekat až mu to motor otočí tak či onde a navíc si může kteroukoli pozici dle použitého LNB rozvést na více míst, což u motoru dost dobře nejde poněvadž při otočení např. na Amos by výsledkem nejspíš byla rozčilená manželka v jiné místnosti právě sledující např. Ordinaci. :)

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#13 Příspěvek od dvorak »

Ano, uvažoval jsem o možnosti vykašlat se na motor a dát tam 4 konvertory s DISqC přepínačem. Ale ten motor jsem kdysi koupil někde v bazaru a několik let ležel ve skříni, tak jsem se nakonec rozhodl pro něj, abych nemusel moc investovat - parabolu jsem měl z druhé ruky za 100 Kč , o konvertoru ani nemluvím. Nejdražší na tom byla montáž (asi 400 Kč), sám již bohužel na střechu nevylezu (67).....
Pro úplnost - satelitem se zabývám od r. 1992, kdy jsem si ho dovezl z Německa za 600DM (PACE 6600) , bylo to pouze na Astru, pak jsem tam dal brejle a přijímal jsem Eutelsat až do předloňského léta, kdy do naší střechy udeřil blesk a vše zničil. A pak jsem si vzpomněl na ten motor.

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#14 Příspěvek od BIDLO »

Jo znám, rok 1992 je též mým amatérským začátkem. Kromě pevné na 19.2E jsem pak též používal motor a to asi 15 let. Tři roky zpět jsem ho vyměnil za T-90 se kterou jsem si v létě pohrál a dnes už bych i přes určitou investici neměnil,Takže souhlasím, je to věc priorit každého. Snad se Vám to podaří na jaře řádně rozchodit.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#15 Příspěvek od dvorak »

Pokračuji - včera jsem vylezl konečně na střechu, sněhu ubylo, a zjistl jsem pravou příčinu těch výpadků v příjmu : odešlo víčko konvertoru, zřejmě působením tepla a mrazu, po výměně konvertoru vše OK.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“