Propojeni

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
skratas
Příspěvky: 15
Registrován: 25 lis 2004, 01:00
Bydliště: Morava

Propojeni

#1 Příspěvek od skratas »

Ahoj potreboval bych vedet zda-li nemate nekdo nejake schema nebo odkaz na nej. Bylo by to schema na nejaky "konvertor" pro pripojeni (premenu signalu) ze scartu ci S-Video na antenni vstup starsiho televizoru tj. koaxialni. Jedna se o starsi typ televizoru meho znameho jenz jeste nema scart. Tento televizor pouziva na chate a sve DVD by si tam chtel vozit s sebou na vikendy. Novou se mu tam nechce porizovat mohla by mu zmizet. Vim o spouste ruznych redukci S-Video/Scart apod.. Slusna skala je i pritomna na tomto webu ale to co potrebuji jsem jeste nikde nenasel. Vsem predem dekuji za vasi pomoc.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#2 Příspěvek od SMITH »

To bude tazsie. Musís spravit modulator co ti bude prevadzat AV na uplny TV signal /antenny/. T.j VF obvody. Možno by bolo lahšie spravit AV vstup do TV.

Uživatelský avatar
skratas
Příspěvky: 15
Registrován: 25 lis 2004, 01:00
Bydliště: Morava

#3 Příspěvek od skratas »

Diky za radu. V externi verzi jsem s modulaci pocital ono by to snad ani jinak neslo. Ale naved jste me jeste na myslenku s vestavenim AV do televizoru. Nevim ted ktera z metod by byla pracnejsi. O narocnost mi ani tak nejde spise o cenu. Nema smysl vyvijet drahy prizpusobovaci obvod pro relativne levny televizor. Ale je to vyzva. Pred tim jsem ale radeji mluvil o externim prizpusobenim bez zasahu do TV jelikoz si nejsem jist zda k nemu sezenu schema. Ale typ bych mohl zjistit. Jsem tedy v tuto chvili na vazkach. Me rozhodnuti se tedy patrne odvodi z vasich navrhu. Byl bych vdecny i za nejaky odkaz se schematy. Predem dekuji.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#4 Příspěvek od SMITH »

Este ma napadlo jedno riesenie: Prehnat to cez video s AV vstupom a antennym vystupom. Trebars niake s vadnou mechanikou za par supov

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 60
Registrován: 04 led 2005, 01:00
Bydliště: Lubenec

připojení

#5 Příspěvek od Pete »

nebo můžeš vykuchat nějaký modulátor VF z nějakého starého videa nebo sat. přijímače

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

TV modulátor stojí 250KČ v obchodě, nebo krabičku cigaret v ekodvoře :-)
Některý televize se totiš blbě upravují, protože mají na to nevhodné napájení a když to jen nabastlíš na videočást TV, můžeš si na kostru videa v krajním případě "natáhnout" životu nebezpečné napětí . (COLOR 110, 110ST, 110STII).

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

jo, a taky

#7 Příspěvek od Hill »

Color 424,429, několik maďarských a hromada zámořských.
Když už bykla řeč o sběrném dvoře - objevují se tam videa, která mají vadnou mechaniku. To ti sice asi za krabičku cigaret nedají, ale za půllitrový kolek tě nechají vyzkoušet, jestli to jde aspoň zapnout. Většinou cesta videosignálu až po modulátor funguje - a máš to i se zdrojem a mechanickou konstrukcí.

Uživatelský avatar
skratas
Příspěvky: 15
Registrován: 25 lis 2004, 01:00
Bydliště: Morava

#8 Příspěvek od skratas »

Děkuji vám všem za vaše návrhy na řešení tohoto mého problému. Po úvaze o přibližných rozměrech které jsem si představoval jsem zvolil možnost použití demontovaného modulátoru z videa. Kromě zmíněných rozměrů mělo zařízení výhodu i ve své jednoduchosti vůči konstrukci AV vstupu implantovaného do TV. Eliminují se tím i případné v debatě zmíněné problémy s televizory COLOR 110, 110ST, 110STII apod. K tomuto rozhodnutí mě vedly vaše návrhy a následná konzultace a spolupráce s Hillem ke šťastnému vytvoření čímž jemu i vám za toto děkuji.

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od urbanek »

Zalezi na tom jaky je to televizor. Napriklad u BTV rady Color 416,425... se da AV vstup vestavet velmi jednoduse (uz jsem takto upravil nekolik TV a muzu pripadne poskytnout podrobny popis) a vysledek - obraz je mnohem kvalitnejsi nez pres nejake modulatory!
Ale u televizi s neoodelenou kostrou je to problem, tam bych urcite sel radeji do toho modulatoru...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “