Samsung SIII

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#16 Příspěvek od Karel286 »

Ne, V_BAT vyrábí U506.
Předpokládám, že jsi odběr cca 500mA naměřil na konektoru BTC (tam, kde se připojuje baterka) - zde je to sběrnice označená ve schématu V_BATTERY. Zkrat je na sběrnici V_BAT a proud na konektoru BTC je omezen U506 na tebou změřenou hodnotu 500mA.
Nyní, kdy je vyměněn U500 (a nevím, zda-li dobře) je každá rada těžká.
Pokud možno zjistit, co vše je ve zkratu (jaké napěťové sběrnice). Víme, že V_BAT a pokud zůstaneme jen u zkratu V_BAT, tak i to je docela problém. Na této sběrnici jsou pověšeny desítky keramických kondíků, značné množství je na 6,3V které rády odcházejí tak, že se prorazí a jsou ve zkratu. Dále sběrnice V_BAT napájí přímo několik BGA, která také svoji destrukcí způsobí zkrat, včetně procesoru UCP300.
Pokud se nic nehřeje - kromě U500, která se snaží dodat maximum proudu do malé impedance - zbývá jedna možnost. Připojit přímo na sběrnici V_BAT (na nějaký blokovací kondík) napájecí zdroj s regulací proudu. Napětí tak cca 3,3V. Začít pomalu zvedat velikost proudu a hlídat co a kde se začíná hřát.

Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#17 Příspěvek od david69 »

C574 a L512 jsem vyndal jako prvni, myslel jsem ze je to vstup V_BAT do U506 MAX,
zkusil jsem tedy V_BAT pripojit na 3.3V, ale neprotlacim tam nic :( pres plosku
L512 jsem zkusil zhruba do 15A, a napeti me vylezlo na 0,8V-1V, a to jeste jsem
nenapajel 4-vodicove,tak je ubytek v dratu a prechodaku, takze tam je cistej galvanickej zkrat! Nic nehralo ani "nesvitilo"? natoz cudilo :)
zkousel jsem teplotu prstem.... microusb je vyndany, mozna je U500 spatne zapajene?

Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#18 Příspěvek od david69 »

zkusil jsem desku chvili tyrat proudem pri 3,3V na V_BAT, U500 jsem trochu ohral,
je mozne ze je spatne pripajeny a zkratovany, nebo ma vadne kondiky pripojene
na V_BAT? ZAtim dekuju za pomoc a diskuzi a preji pekny rok 2017 :)

Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#19 Příspěvek od david69 »

pri preruseni R500 na U500, zkrat zmizel, deska sla zapnout na 4V V_BATTERY,
chyba je ve spatne zapajenem /vadnem/ U500 nebo perifernich soucastkach....

Uživatelský avatar
Karel286
Příspěvky: 60
Registrován: 25 srp 2010, 02:00

#20 Příspěvek od Karel286 »

Z Tvých příspěvků netuším, zda-li U500 topil od začátku, nebo až po výměně - pak by byl zřejmě špatně zapájen. A vlastní výměna U500 - po sundání U500, dříve než byl zapájen nový U500 - zkrat na V_BAT trval? Přeměřil jsi hodnoty na V_BAT? Pokud zkrat trval, pak bylo zcela zbytečné osazovat nový obvod. A pokud jsi hodnotu impedance na V_BAT nepřeměřil a rovnou osadil nový obvod, tak jsme stále na začátku. Navíc, pokud skutečně do základní desky tekl proud 15A, tak si myslím, že je poškozena DPS.

Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#21 Příspěvek od david69 »

No ze zacatku jsem to moc nezkousel :( zjistil jsem zkrat na kondenzatorech, to jsem
jeste nemel schema zapojeni, v oblasti toho MAXe C574, dle navodu NETu jsem obvod objednal v Cine a kamarad jej prehodil. Je docela pravdepodobny, ze toto nemelo vliv na chybu. Zkusim vymenit celou desku. Zkrat na V_BAT trva. Zatim diky David

Uživatelský avatar
david69
Příspěvky: 398
Registrován: 04 led 2007, 01:00

#22 Příspěvek od david69 »

vymenil jsem celou desku v telefonu, telefon funguje, deska s MAXem bude hodne
poskozena, a jenom jeho vymena problem desky nevyresila. Zatim diky vsem za odpovedi
k tematu. david

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“