Propojení regulátoru a serva linkou 4-20mA

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
honzasl
Příspěvky: 174
Registrován: 16 říj 2008, 02:00

Propojení regulátoru a serva linkou 4-20mA

#1 Příspěvek od honzasl »

Dobrý den.

Mám PID regulátor Honeywell, který má vstup 4-20mA a výstup taktéž.

Na vstup mám připojen termočlánek "K" přes převodník na 4-20mA a na výstup potřebuji připojit servopohon Lufberg, ovládaný taktéž proudovou smyčkou.

Měření teploty mi funguje bez problémů, nevím však jak zapojit servo.

Regulátor mám vykuchaný z jakéhosi chlazení, kde k němu byl zdroj trafo 50VA a DC zdroj 2W. Nevím jak to propojit, aby servo bylo napájené z trafa a proudová smyčka z DC zdroje. Kdybych měl k dispozici výkonný DC zdroj, neměl bych s tím potíže. To trafo mi to ale komplikuje.

Podle návodu k servu je pro proudovou smyčku k dispozici jeden vstup ("3") a druhý je společný s napájením. Ale nemám s tím zkušenosti a nerad bych si něco odpálil. (regl vem čert, ten byl zadax, ale servo je nové za prašulky). Svorka "4" na servu je kontrolní výstup 0-10V.

Jinak, sloužit to bude jako regulátor teploty spalin u kotle Atmos. Podle teploty spalin se bude nastavovat škrtící klapka vzduchu.

Díky za pomoc.
Přílohy
regulator.JPG
(282.64 KiB) Staženo 184 x

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#2 Příspěvek od kutilmil »

1 a 2 napájanie bud striedavé alebo podla vyznačenej polarity a 1 a 3 prúdový vstup. len prepojiť s výstupom regulátora. v tvojom prípade podla znamienok + a -. Nieje tam už treba vkladať žiady zdroj. regulátor by mal sám dodať 4 - 20mA.

Uživatelský avatar
mac
Příspěvky: 7
Registrován: 17 led 2006, 01:00
Bydliště: Zlín

#3 Příspěvek od mac »

24 VAC připojíme na svorky 1,2 serva.OUT(-) regulátoru zapojíme na svorku 1 (GND),OUT(+) na svorku č. 3 servopohonu.Toto je běžné zapojení na vým.stanicích atd.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“