Fantomové napájení kondenzátorového mikrofonu

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#31 Příspěvek od masar »

Náhoda je blbec... :wink:

Uživatelský avatar
fudi703
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2017, 01:00

#32 Příspěvek od fudi703 »

masar píše:Když to rozšroubuješ, uvidíš:
1)Kam je připojeno stínění kabelu (obvykle na pin č.1 a na těleso konektoru)
2)Barvy vodičů, které také mají výrobcem určený význam
3)Zjistíš, jest-li je tam nějaká propojka - např. pinu 3 a 4
Označení pinu je shodné s obrázkem, co ti sem dal ok1hga a platí při pohledu na kolíky samce zepředu (nebo samice zevnitř).
Zapojení od ok1hga platí pro mikrofony SHURE a mělo by fungovat, jen místo 9V je třeba použít 5V (viz údaje mikrofonu).
Tvůj obrázek zapojení pinů pro tvůj mikrofon neplatí, tak se jím neřiď. :wink:
Hele, ještě jsem se chtěl zeptat v případě změny napájení z 9v na 4,5v nebo 5v (dle mikr. buď udělám napěťový dělič na 5v,nebo použiju 4,5v baterii, ale tam mě trošku omezuje rozměr) musím použít jiné komponenty né? :-) jak ten odpor 10K Ohm tak ten kondík 5µF/25V :-) které? :-) popřípadě jak se k tomu dopátrám? :-) děkuji

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#33 Příspěvek od ok1hga »

odzkoušej to . . .
kondík 4u7 na 25V
a odpor 10K . . .
klidně tam dej tu 9V baterii.
neboj se toho, na tom 10K odporu bude úbytek napětí a na tom fetu v mikrofonu bude cca kolem 2V . . .
. . . zapoj to tak, jak jsem to sem dal na obrázku.

Uživatelský avatar
fudi703
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2017, 01:00

#34 Příspěvek od fudi703 »

ok1hga píše:odzkoušej to . . .
kondík 4u7 na 25V
a odpor 10K . . .
klidně tam dej tu 9V baterii.
neboj se toho, na tom 10K odporu bude úbytek napětí a na tom fetu v mikrofonu bude cca kolem 2V . . .
. . . zapoj to tak, jak jsem to sem dal na obrázku.
Ok dnes se stavím pro součástky a zkusím to smontovat :-), ale nebude to málo ty 2v? když píšou 3-5v

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#35 Příspěvek od ok1hga »

8O

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#36 Příspěvek od masar »

Také se neobávám napájení 9V, ale pokud se tím fudi703 pochlubí při případné reklamaci, má po záruce. :wink:
Mám dojem, že fudi trošku blafuje a proto stále nevíme, jak vypadá konektor zevnitř, jestli ověřil ohmmetrem propojení pinů 3-4 (pokud tam ta propojka není, musí být výstup na pinu 4), jest-li vůbec zkusil cokoliv změřit.
A ještě si plete napětí 2V na odporu 10kΩ s napájecím napětím.
No...bude potřebovat o to víc štěstí... :wink:

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#37 Příspěvek od ZVUK2000 »

Propojky se dávají u těch mikrofonů kde mikroport podporuje jak dynamický tak mikrofon s fantomem. A propoj přivádí fantom na výstup. U dynamiky pak není.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#38 Příspěvek od masar »

To ještě neznamená, že to (alespoň v případě autora vlákna) nestojí za ověření. Spíš naopak - vybízí to k ověření a získání jistoty v orientaci/definici pinů (což je pro fudiho také tenký led). :wink:

Uživatelský avatar
fudi703
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2017, 01:00

#39 Příspěvek od fudi703 »

masar píše:Také se neobávám napájení 9V, ale pokud se tím fudi703 pochlubí při případné reklamaci, má po záruce. :wink:
Mám dojem, že fudi trošku blafuje a proto stále nevíme, jak vypadá konektor zevnitř, jestli ověřil ohmmetrem propojení pinů 3-4 (pokud tam ta propojka není, musí být výstup na pinu 4), jest-li vůbec zkusil cokoliv změřit.
A ještě si plete napětí 2V na odporu 10kΩ s napájecím napětím.
No...bude potřebovat o to víc štěstí... :wink:
To mi řekni kde přesně si pletu napájecí napětí s napětím na odporu (nejsem si vědom této věty). Propojení je podle toho tišťáku: Napravo nahoře při pohledu zepředu na konektor 1.GND, dolní poslední pin 2.NAPÁJENÍ a zbytek 3+4 PROPOJENÉ AUDIO (přesně podle toho schématu). Řeším to v teoretické rovině protože nemám čas na sáhodlouhé kombinace a zkoušení (musím chodit do práce). Foto nemám protože mi prostě nefunguje foťák, nechápu co je na tom nepochopitelného..

Když mi jeden napíše, že mám použít napájení 5v a druhý že 9v tak potřebuju vysvětlit rozdíl nebo případnou mýlku.

Vždycky miluju arogantní frajírky na fórech co si myslej, že znají všechno a sežrali svět a musí to všem dávat najevo.

Potřebuju konkrétní odpovědi na dotazy nic jiného.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#40 Příspěvek od masar »

Dobrá, nebudu tě svými odpověďmi frustrovat. :wink:

Uživatelský avatar
fudi703
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2017, 01:00

#41 Příspěvek od fudi703 »

masar píše:Dobrá, nebudu tě svými odpověďmi frustrovat. :wink:
:-D a teď se ještě urazíš :-D to mě fakt baví :-D

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#42 Příspěvek od ZVUK2000 »

fudi703 píše:
masar píše:Dobrá, nebudu tě svými odpověďmi frustrovat. :wink:
:-D a teď se ještě urazíš :-D to mě fakt baví :-D

masar se neurazil jen to vzdal. Bohužel to foto je důležité když už to neumíš svými slovy pořádně popsat. Co tady dal ok1hga je jen inspirace nebo zběžný návod. Už jen proto že jeto "shure" a ty máš značku "JTS" a navzájem to nemusí vůbec fungovat. A nikdo tady nedoporučuje dvě různá napětí 5 a 9V. Jen ten oporový dělič to napětí 9V sníží na 5V. A hodnoty odporů mohou být právě klamavé když impedance tvého mikráku je 220Ω

Uživatelský avatar
fudi703
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2017, 01:00

#43 Příspěvek od fudi703 »

ZVUK2000 píše:
fudi703 píše:
masar píše:Dobrá, nebudu tě svými odpověďmi frustrovat. :wink:
:-D a teď se ještě urazíš :-D to mě fakt baví :-D

masar se neurazil jen to vzdal. Bohužel to foto je důležité když už to neumíš svými slovy pořádně popsat. Co tady dal ok1hga je jen inspirace nebo zběžný návod. Už jen proto že jeto "shure" a ty máš značku "JTS" a navzájem to nemusí vůbec fungovat. A nikdo tady nedoporučuje dvě různá napětí 5 a 9V. Jen ten oporový dělič to napětí 9V sníží na 5V. A hodnoty odporů mohou být právě klamavé když impedance tvého mikráku je 220Ω
Vždyť jsem napsal jak to je zapojené né? :-) přesně podle toho schématu od ok1hga při pohledu z venku na konektor.

Tohle si mi napsal
Zapojení od ok1hga platí pro mikrofony SHURE a mělo by fungovat, jen místo 9V je třeba použít 5V (viz údaje mikrofonu).
A ok1hga mi říká, že tam mám dát jen 9v bez děliče.

Opravdu tomu už nerozumím :-D

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#44 Příspěvek od ZVUK2000 »

fudi703 píše:


Tohle si mi napsal
Zapojení od ok1hga platí pro mikrofony SHURE a mělo by fungovat, jen místo 9V je třeba použít 5V (viz údaje mikrofonu).


Opravdu tomu už nerozumím :-D
To jsem nepsal já, ale masar. Možná celou dobu se jde špatnou cestou. Shure mívá až 10x větší impedanci. A u CX-516 se píše že systém obsahuje elektretovou vložku, ale impedanci má pouze 220 Ω. Tak může obsahovat ještě jiné součástky. A je to určené jen pro mikroporty JTS. Měřit, měřit, laborovat a výsledek se dostaví :D

Uživatelský avatar
fudi703
Příspěvky: 32
Registrován: 10 led 2017, 01:00

#45 Příspěvek od fudi703 »

ZVUK2000 píše:
fudi703 píše:


Tohle si mi napsal
Zapojení od ok1hga platí pro mikrofony SHURE a mělo by fungovat, jen místo 9V je třeba použít 5V (viz údaje mikrofonu).


Opravdu tomu už nerozumím :-D
To jsem nepsal já, ale masar. Možná celou dobu se jde špatnou cestou. Shure mívá až 10x větší impedanci. A u CX-516 se píše že systém obsahuje elektretovou vložku, ale impedanci má pouze 220 Ω. Tak může obsahovat ještě jiné součástky. A je to určené jen pro mikroporty JTS. Měřit, měřit, laborovat a výsledek se dostaví :D
Jej to jsem se upsal :-) sry. Nicméně mohl by si mi napsat co mám s čím proměřit na tom konektoru, je mi jasné že odpor 3+4 nemá smysl :-D zas tak blbě na tom nejsem, nicméně co zbytek :-) dík za trpělivost :-D

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“