Grundig GV501

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

Grundig GV501

#1 Příspěvek od xmarty08 »

Potřeboval bych poradit s tímto videem, já už vyčerpal všechny nápady. Video je mechanicky v pořádku (řekl bych), ale když chci založit kazetu, tak se vůbec nerozjede, no a když ji tam nacpu bez elektriky (točením motůrku) a zapnu ho, tak ji hned vyplivne. V čem může být problém? Dělá mi to ješte jedno video od Universumu se stejnou mechanikou od Philipse.

Díky za příspěvky, zdravím, Martin 8O

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od Artax »

Takhle by se to zachovalo, když to nevidí založenou kazetu. Přítomnost se odvozuje od IR obvodu, uprostřed IR dioda na obou koncích IR fototranzistor. Fakt, že to kazetu ani nezaloží, by mohla být další závada, přítomnost kazety a její zatlačení do přístroje zjišťuje mechanický mikrospínač. Jinak by to mohla být obecně závada řídícího procesu, takže bych začal kontrolou zdroje +5V.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DjRix »

To ir čidlo kontroluje konec pásku a ne založení kazety.Možná nesnímá ten mikrospínač na výtahu,ale já bych vsadil na modeswitch,obzvlášť pokud to tu kazetu vyplivne i když ji tam vložíš ručně.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Artax
Příspěvky: 153
Registrován: 26 bře 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Artax »

"To ir čidlo kontroluje konec pásku" Souhlas to je primární funkce, ale naprostá většina mašin, když zjistí, že jí svítí na obě čidla a výtah je dole tak udělá "EJECT". Mode Switch to je ono nebo že by ten nulák?

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#5 Příspěvek od xmarty08 »

Zajímavostí tohoto videa je, že nemá žádný mode switch, opravdu se vše rozbíhá pomocí koncáčků ve spod mechaniky. 5V tam je, to už jsem koukal dřív. Víte o jakou to jde mechaniku? Podle katalogu Nedis je to Philips s označením PHI-503 - dost běžná mechanika s hodně mouchama...

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

turbo drive od PH opravdu nemá modeswich... poloha a funkce se øídí optozavorami na tom šnekovém náhonu.(èasto bývá vadný).zkontroluj správné nastavení mechaniky a promìø cestu této optozavory...

beba

Uživatelský avatar
xmarty08
Příspěvky: 256
Registrován: 10 črc 2005, 02:00

#7 Příspěvek od xmarty08 »

Tak změna stavu, video už založí kazetu, byl tam utrženej jeden krajní drátek pod mechanikou mezi DPS. Teď je tu nová závada, když má jakoby začít opásávat okolo hlavy, tak se všechno vrátí a vyhodí kazetu ven :?: Ani se nějak nechce točit Capstan motor, dělá jen takový malý náznaky, že by i točil, ale nic. Když tam dam kazetu s páskou, tak mi jí ta bílá kladka vytáhne a jak dojde k tomu vyhození kazety, tak zůstane páska venku :?

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “