Honeywell S4565A 2019 1

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hugo
Příspěvky: 27
Registrován: 21 říj 2012, 02:00

#16 Příspěvek od Hugo »

Zdravím, měl bych dotaz taktéž na výrobek Honeywell S4565A 2019 1 - Automatická zapalovací jednotka ke kotli Destila.
Doposud fungovalo všechno, jak mělo. Jenže včera, když jsem řezal dřevo na pile, došlo náhle k podpětí (motor snížil otáčky, pohasly zářivky) a poté se vše vrátilo do normálu (ale možná došlo i k mírnému přepětí).
Když jsem pak došel ke kotli, nefungoval. Až po stisknutí tlačítka ''Odblokování poruchy''. Kotel se potom už sám automaticky nezapínal.
Ale pak došlo ještě k dalšímu problému. Elektromagnetický (plynový) ventil přestal fungovat. Nelze na něm naměřit odpor. Tak jsem změřil obyčejným multimetrem výstup z krabičky do ventilu a neměřil jsem +-200V ss a +-100V stř.
Nakonec jsem krabičku otevřel a zjišťoval, jestli se něco neodpálilo. Vše se zdá být v pořádku. Nojo, ale je zajímavé, že na před výstupem pro ventil je usměrňovač, tak proč tam jde střídavé napětí?!
Nicméně, ještě před usměrňovačem jsem si všiml varistoru S10 K275, který by mohl být odpovědí na spoustu otázek. Jestliže eventuálně došlo k přepětí, varistor zareagoval (otevřel se), a tím zkratoval obvod před usměrňovačem a mohli odejít diody.
A poslední věcí je, k čemu tam vlastně ten varistor vlastně je? Když se aktivuje, má dojít k přepálení nějaké pojistky vlivem zkratu, ale na desce žádná není a jistič to taky nevyhodilo.
Nevíte, jak teď postupovat?

Mockrát děkuji.
Přílohy
Honeywell.jpg
(299.8 KiB) Staženo 193 x

Uživatelský avatar
Hugo
Příspěvky: 27
Registrován: 21 říj 2012, 02:00

#17 Příspěvek od Hugo »

Já jen, když si budu kupovat nový plynový ventil, aby to nedopadlo stejně. Aby tam nešlo něco, co nemá, a tím dojde ke zničení. A navíc by to byla docela rána, kupovat najednou ventil i krabičku.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#18 Příspěvek od masar »

Pokud má vinutí ventilu neměřitelně veliký odpor, je ventil vadný. Jest-li je závada i v elektronice zjistíš po jeho výměně. :wink:

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#19 Příspěvek od procesor »

Nie často, ale prerušenie niektorého vinutia pri tých ventiloch sa stáva.
Ak si dobre pamätám, sú tam dva ventily. Na piatich pinoch,..stredný je kostra.

Uživatelský avatar
Hugo
Příspěvky: 27
Registrován: 21 říj 2012, 02:00

#20 Příspěvek od Hugo »

Tak, ventil byl vyměněn a zatím to funguje. Jen mně nejde do hlavy, proč je před výstupem pro ventil usměrňovač, když jeho napájecí napětí má být střídavé?!

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#21 Příspěvek od procesor »

To sa nenapája jednosmerným, ale dvojcestne usmerneným zo siete 50/60Hz priamo, prípadne pomocou transformátora.
Přílohy
V41xx_Rectifier.PNG
(87.25 KiB) Staženo 150 x

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“