GSM signál v trezoru

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

Ale zvažte: běžné auto má kokpit z velké části sklo průchozí pro rádiový signál
a stejně musí mít anténku venku nebo platí jenom pro VKV ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#17 Příspěvek od EKKAR »

Jenže autoskla jsou v drtivý většině kvůli determální funkci pokovený nebo dokonce obsahujou výhřevnou meloxidovou nebo drátkovou vrstvu - tím dosahujou vyššího % odstínění záření na rozmezí IR a rádiovýho spektra, než ve viditelný oblasti - proti okennímu sklu běžně prodávanýmu mají útlum cca o 80% větší. Skla do "plastovejch oken" = integrovaný vakuový dvojskla nebo dokonce trojskla mají taky pokovení a taky jsou pro GSM "útlumovitější" než běžný okenní skla ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#18 Příspěvek od mi-ro »

Ono to bude trochu jinak, stěny trezoru nebo mikrovlny se mohou zvenčí chovat jako přijímací prvek a naindukované napětí se pak může stejným způsobem uvnitř vyzářit. Sice to bude znamenat značný útlum ale proč ne. Proto nemám žížaly rád, nejsou vidět a dostanou se tam kde bych je nečekal.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#19 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Jenže autoskla jsou v drtivý většině kvůli determální funkci pokovený .
Přesně tak, TomTom navigace mi na palubovce pod pokoveným předním sklem ani ťuk, musím ho dávat na žabku na boční trojúhelník, kterej je z Lexanu. Pak teprv maká ale nikdy nechytne víc než 4-5 družic, protože mu pravou a zadní sféru stíní auto. Na kapotě auta jich chytne 8.
Jinak elektroměr z GSM odpočtem bonzuje z oceloplechovýho rozvaděče naprosto spolehlivě. Kabely jdou přes průchodky, dveře jsou proti bedně dvě L zapadající proti sobě. Asi to prolejzá po vstupním a výstupním kabelu. A propo, 724 je Kyslík. Zvláštní, u toho elektroměráku má mobil jen dvě čárky ze čtyř. Předpokládám, že je to stejnej Kyslíkovej vysílač jako pro mobil.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#20 Příspěvek od mi-ro »

724 ... ... může být kyslík, pokud není číslo přenesené k jinému operátorovi. Zkoušel jsem GPS v letadle nebo Pendolinu, ani ťuk. Nebo spíš ťuk ano ale na lokalizaci to rozhodně nestačilo. Oboje pokovená okna, v letadle nutnost kvůli kosmickému záření.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“