Problém s připojením Arduina Mega 2560 k PC.

Raspberry, Arduino, Mini-PC a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Problém s připojením Arduina Mega 2560 k PC.

#1 Příspěvek od Celeron »

Včera jsem na PC instaloval Arduino IDE 1.6.6. Deska co mám na drivery co jsou v IDE nechodila (je na ní CH340G) a tak jsem stáhnul a nainstaloval driver CH341SER. Objevil se mi COM3, nastavil v IDE Mega 2560, Procesor 2560 a COM3 a už jsem mohl do Arduina valit data a zkoušet.
Teď dělám to samý na druhý mašině v dílně a ani ťuk. Stáhnu čínskej CH341 SER, spustím Install, napíše mi "The drive is successfully Pre-installed in advance". Připojím Mega 2560, vypíše "zařízení nebylo rozpoznáno" V zařízeních je stále jen LPT1 a COM1. Pouze v USB zařízeních je Unklown device, pokud odpojím Mega, tak zmizí. Ten Unklown neumožňuje aktualizaci ovladače. Jak to zkouším už asi po desátý, jednou se mi COM3 vytvořil, ale zároveň to napsalo že je nějaká chyba 10. A po chvíli ten COM3 zmizel a už se nikdy neobjevil.
Netuším, kde je problém. Mega odprásklá není, na včerejší instalaci na jiným PC chodí. Kabel taky. Zkoušeno víc USB portů, stále stejný. Co je boha jeho špatně, včera vše na jiný mašině na 1. šlápnutí. Na webu jsem slídil a nic co by mě pomohlo jsem nenašel.
Díky předem za případnou radu či pomoc.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#2 Příspěvek od frpr666 »

Tak je to problém windows, když to na jednom PC funguje a druhém nefunguje. Je to tak?

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#3 Příspěvek od PC-maniak »

A nemuze byt problem se spravcem ve windows ? aby ta instalacka mela prava na zapsani souboru.. nektery ty instalatory jsou krapet blby a i kdyz jim windows zakaze zapsat data oni se stejne tvari ze je vse OK...


urcite bych zkusil ten installer pustit jako spravce ;)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Je to problém konkrétní mašiny, v obojím je W7/32 home. Toho spávce zkusím a pak už nevím.
Ještě mě napadlo, jestli to není tím, že přes PC co to teď nechodí byla dříve připojená tiskárna Rebel II a ta chodila na driver, co je v Arduino IDE. Jestli tam nejsou nějaký zbytky a starej driver se mele s novým CH341SER. To původní Arduino IDE, co na něj chodil Rebel jsem sice odinstaloval ale čert ví, co třeba zůstalo v registry.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od Celeron »

Nainstalovat jako správce nepomohlo. Sakra, co to může být?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Tak vyřešeno ale ne k úlné spokojenosti.
Ráno jsem vyhrabal USB kabel délky 25 cm od připojení externího HDD k PC. Připojil jsem čínský Arduino Mega přes něj a hned na první pokus se nainstaloval čínskej driver a mám COM3 a přes něj se podařilo nahrnout Marlin hned na první pokus. :shock:
Nojo, ale 1m kabel na kterej to nechodilo teď po nainstalování driveru chodí taky. A dokonce chodí i na 2m kabel. Na 5m, přes který mi chodila 3D tiskárna Rebel s origo italem se ale čínská Mega nerozezná, hodí mi to Unklown device. Ovšem na domácím PC mi ta samé čínská Mega přes ten samej 5m kabel chodí.
Tak nevím, v čem byl problém. Jestli to vyléčilo použití toho 25cm kabelu a nebo bylo něco špatně v PC. Nevím ale o ničem, čím bych to v PC spravil.
Zvláštní je, že s tím 5m kabelem záleží na PC jestli přenos bude chodit. Nevím, jak jsou 1A USB porty dělaný, ale oba boardy jsou Gigabyte ale jiný chipset.
No prostě zase nějaká duchařina.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Problém je v HW USB v PC. Na mém starém komplu mám kromě USB základní desky ještě PCI kartu se 4 porty USB. Při rozpoznávání některých USB zařízení (např. minikamera) musím použít rozšiřující porty USB, jinak systém detekuje jen polovinu "složeného zařízení USB". Svůj podíl na tom má i ovladač USB základní desky (tedy SW), protože detekce je jiná v OS XP a jiná ve Win7 na tomtéž PC (dualboot). :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#8 Příspěvek od rnbw »

Niektore zariadenia maju problemy s dlhymi kablami - a potom to naozaj moze fungovat nahodne. Ak je zariadenie napajane z USB portu, tak je to este horsie.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od Celeron »

rnbw píše:Niektore zariadenia maju problemy s dlhymi kablami - a potom to naozaj moze fungovat nahodne. Ak je zariadenie napajane z USB portu, tak je to este horsie.
A Arduino přes kabel napájený je....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#10 Příspěvek od barnodaj »

To nebude duchařina, to bude nedostatečný průřez kabelu. Řešil jsem podobný problém a napadlo mě použít Y kabel od přenosného disku, má na straně počítače dva konektory USB a napájecí vodiče jsou z obou konektorů paralelně, s ním všechno fungovalo. Poto ještě jde koupit USB kabel nabíjecí, pro tablety, tem má taky malý úbytek na napájecích drátech.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#11 Příspěvek od Celeron »

Dnes zajímavý zjištění. Arduino Mega, co mi nechtělo chodit ani na 1 m kabel najednou chodí i na 5 m pasivní. Jen se musí zapojit do zadních USB2 portů a nehonit přes něj napájení 5V pro přídavný zařízení. V předních USB je to dál nad 1 m nefunkční. :roll: Asi je problém v té 60 cm prodlužce od boardu k přednímu panelu. Rovněž vývod USB2 na 3,5" interní čtečce 6 druhů karet chodí jen do 2 m. Zadní USB3 chodí spolehlivě taky jen 2 m.
Když jsem to zkoumal na začátku vlákna, měl jsem omylem nastavenej Baud rate 128000 místo správných 115200. :oops: Nojo, stává se...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

Po roce ještě jeden dotaz. Je normální, pokud jsem jednou nainstaloval do PC CH340/341 driver pro Arduino, tak že chodí pouze a jen v jenom jedinným USB2 portu rozšiřující PCI karty a v dalších čtyřech portech, co na desce jsou, píše "zařízení nerozeznáno" ? Samozřejmě, fleška v těch dalších portech jede. Do teď jsem si myslel, že driver naistalován jede na všech portech minimálně stejnýho typu. Čínská driverová anomálie?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od pocitujlasku »

windowsacka specialita. Mne tiez usb prevodnik chodi len v porte, kde sa nainstaloval, v ostatnych mi hadze modru obrazovku.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

pocitujlasku píše:windowsacka specialita. Mne tiez usb prevodnik chodi len v porte, kde sa nainstaloval, v ostatnych mi hadze modru obrazovku.
Dík, tak to jsem na tom líp. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#15 Příspěvek od mtajovsky »

S tím problém nemám. V hubu můžu přehazovat několik zařízení s CH340G, dokonce násilně měnit čísla COM a pořád to jede. W7 Ultimate.

Odpovědět

Zpět na „Miniaturní počítače (Arduino, Raspberry a další)“