Dovoz staré elektroniky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

Dovoz staré elektroniky

#1 Příspěvek od beaumonty »

Sleduji aukro i různé prodejní severy a koukám na ty krásné staré strojovny ze sedmdesátých let, které se zde prodávají leckdy za pořádný balík. A zatím mě nikdo nedokázal říct, odkud se ty věci berou. Existují v Rakousku, nebo Německu nějaké bazary s elektronikou, nebo to tahají ze sběrných dvorů za pár babek? Určitá skupina prodejců celkem pravidelně a ve velkém tohle prodává, takže musí mít nějaký zdroj.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#2 Příspěvek od Radovan_79 »

Viděl bych to na sběrné dvory, hlavně u těch, co mají pravidelně plno přístrojů v nabídce. Taky může být z nějakých bazarů někde na západ od nás. Tam toho mají mraky a není po tom takový hlad, jako u nás. I 26 let po plyšáku.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

Na ebay.de nevypadají ceny špatně.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#4 Příspěvek od Jodr »

Jeden čas to byl lukrativní bussines pro naši menšinu. Obšancovali ulice v německých městech, kde byl vyhlášený sperrmüll termine. Dejte do guglu a uvidíte kolik se toho na vás vysype. Dnes to ovládají gangy z PL i turci. Jinak existují německé firmy, které za odvoz vystěhují nemovitosti se vším všudy. Samozřejmě co je trochu k světu, skončí v nabídkách na prodej. Podobně to funguje i v čechách.
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Ano , je to pod kontrolou gangů , ale to nedělají v reálu Němci . Však to jsou rychlé a čisté prachy . Ze dvora to tam neseženeš , ale z kupy můžeš . Také jsem tak kdysi jezdil , teda v Rakousích . Dodnes mám tímto kvalitním zbožím částečně vybavenou domácnost . Nikdy jsem se nedostal do systemu , musel jsem hledat . Nejlépe bylo jezdit ráno s popeláři . Když si na to dnes vzpomenu .....

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Taky jsem to zažil, kšeftovali s tím i profesoři na VUT. Jednou jsem si koupil celou naloženou Avii televizorů, ale přece jen to byl šrot a nebavilo mě to. Rychle jsem utekl k vývoji a výrobě.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#7 Příspěvek od elektrosvit »

Někteří prodejci si takto zřejmě přivydělávají dodnes. Všimněte si, že jsou většinou ze západních Čech. Aspoň se obohatí trh. :D A jsou určitě i tací, kteří přeprodávají materiál z tuzemských kontejnerů a sběrných dvorů.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od forbidden »

elektrosvit píše:A jsou určitě i tací, kteří přeprodávají materiál z tuzemských kontejnerů a sběrných dvorů.
Tak tím si buď sakra jistej, stačí projet Aukro, někteří experti tam prodávají vyloženě šrot. Ale hlavně když do nadpisu aukce dají dostatečně mnoho superlativ jako: "sběratelská rarita", "unikátní a jedinečný xxxx", "jen pro vyvolené...".
:lol: :evil:

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#9 Příspěvek od Radovan_79 »

Schválně, kolik z nich jsou přímo zaměstnanci těch sběrných dvorů? :lol:
Ale hlavně když do nadpisu aukce dají dostatečně mnoho superlativ
A do popisu aukce "nezkoušeno" nebo "kompletní, před uložením na půdu funkční" případně "nerozumím tomu, nezkoušeno, nálezový stav"... Ale co, každé zboží má svého kupce a kdo chce kam... :)

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#10 Příspěvek od Soemtron »

Kde je poptávka je i nabídka. Na aukru nakupuji. Člověk musí vědět co od koho očekávat.
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#11 Příspěvek od doktor365 »

BOBOBO píše: Nejlépe bylo jezdit ráno s popeláři . Když si na to dnes vzpomenu .....
Jo,jo,po revoluci když jsme začali jezdit do Rakouska. Vozili jsme přípravky a lžíce na bagry. Ráno u popelnic to se toho válelo. Nestačili jsme koukat.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#12 Příspěvek od elektrosvit »

Však jo, já taky na aukru sem tam něco koupím. Chce to jen počkat a nekoupit první šrot, na který člověk narazí. Jo, a nedivil bych, kdyby to byli přímo zaměstnanci těch sběráků.

A když jsme u těch bombastických názvů, vždycky mě rozesměje Wehrmacht či Wermacht spojený s kdejakým rezavým kusem šrotu.

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#13 Příspěvek od Soemtron »

Ale přiznám: Také mne dostala nabídka nezkoušeno. Prodejce měl ale pravdu. Bylo to opravdu nezkoušeno. Musíme se stále učit.

No, ještě tak někde sehnat něco k tomu SEVCONu. Jako by snad ani nebyl. :(
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
beaumonty
Příspěvky: 80
Registrován: 22 srp 2014, 02:00
Bydliště: Brno

#14 Příspěvek od beaumonty »

Znal jsem člověka - televizáka, který po revoluci vozil ze Švýcarska televize. Narval to do dodávky a přívěsu, tady dobastlil český zvuk a prodával. Celkem úspěšně. Ale ta doba už je pryč a z prodejny je bar. Na aukru jsem koupil z nostalgie údajně funkční Teslu Unisono, prodejce bydlel v dosahu. Takže sraz na benzince, slušně vypadající pán v drahém autě a doma zjištění, že přístroj je úplně mrtvý. Občas se zkrátka zadaří. Pamatuju, že Unisono mi koupila matka za, tuším, 3700Kč a v elektru hrál až ten třetí, dva před ním nefungovaly již z výroby. Ale razítko výstupní kontroly měly....
Pár přístrojů doma mám, něco z bazarů, něco od spolužáka z eko dvoru. Takže žádné vyložene rarity, na druhou stranu mám ucelený přehled o tom, co si za komoušů mohli běžně vydělávající občané dovolit koupit buď v Elektrodomech, nebo za bony po 6,50 v Tuzexu -)

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#15 Příspěvek od starecd »

Předávka s vyzkoušením je nejlepší, ale jeď na druhý konec republiky. Takže nedávno jsem to risknul, sice ne na Aukru, ale i tak borec psal, že svítí, jinak nic. Jednalo se o Philipse 160, počítal jsem spíš že bude na ND, nakonec stačilo vyměnit trandy a přístroj funguje ještě vyměnit displej. Zatím jsem zboží vracel jen 3x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“