Nejcennější součástky

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nejcennější součástky

#1 Příspěvek od lukas555 »

Dobrý den,

mám možnost pořídit nějaké el. součástky (TESLA i novější) z končícího skladu, chtěl bych se zeptat, co je nyní nedostatkovým zbožím, co nejvíce bastlířům chybí, nebo co v hojnosti nakupujete? Jedná se mi zejména o součástky TESLA.

Jsem prodejce elektrosoučástek a proto by mně taková informace pomohla s výběrem zboží, abych měl na skladě pro vás zajímavé součástky a né šrot který už nikdo nechce.

Nechci vypadat jako nevzdělanec, samozřejmě mám přehled, ale nerad bych aby mi něco uteklo.

Předem děkuji za odpovědi.
Naposledy upravil(a) lukas555 dne 26 led 2017, 15:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#2 Příspěvek od starecd »

Sorry, ale porušuješ pravidla webu!
Máš SZ.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Jinak řečeno - svěřte se mi, co nejvíc sháníte, abych na vás co nejvíc narejžoval a nemusel přitom skladovat další málo kupovaný věci ...
Jo, hochu, dal ses na vojnu, teď bojuj. Pro někoho jsou nejžádanější položkou integrovaný obvody dneska obsoletních řad, protože už se nevyrábějí ani ve světě, pro jinýho to jsou starý dederónský zobrazovače s LED, pro dalšího třeba něco s vakuem - projdi si Aukro, co se tam tak nejvíc prodává, uhlíkový odpory TR212, papírový "hovňáky" TC180 nebo "zelenina" to asi nebudou ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od lukas555 »

EKKAR, děkuji za vyčerpávající odpověď, je mi jasné že pasivní prvky nikoho moc neohromí, také to málo co mám skladem moc na odbyt nejde. zaměřím se na aktivní prvky a kouknu letmo na Aukro.
PS: Na nikom nerejžuji, snažím se držet přátelských cen, dělám to při studiu.

Nakupuji starší součástky, protože ty mně baví prodávat a celé večery se v nich přehrabovat a dávat je na e-shop. Ale abych měl za co nakupovat, musím také logicky něco prodat.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

On se snaží sehnat "moudra", co my jako bastlíři nejčastějc sháníme, aby to z toho rušenýho skladu schramstnul a nechal tam to, co nikdo nechce = aby mu co nejvíc klesly ztráty na "mrtvým zboží ve skladě". Já odpovídám, že to je u každýho bastlíře různý a že právě tohle je "know-how" každýho obchodníka, kterej si to dost chrání, protože to je právě to co mu vydělává - nebo co ho potopí. Dotaz není myslím proti Pravidlům Bastlírny, ale už z principu dost vypovídá o smejšlení tazatele o bastlířích ...

2 lukas555 - ono zaměřit se jen na aktivní součástky taky nemusí bejt to pravý - je spousta pasivních součástek, který se časem bez zatížení kazí minimálně a přitom je Tesla měla v porovnání s dnešníma kvalitnější - třeba drátový výkonový odpory nebo "modrý" (v průhledný modrý PVC bužírce) elektrolytický kondíky axiálního provedení řad TF00x - ty jsou dodneška přímo nedostižný v dosahovanejch parametrech ESR i po letech provozu. Ale KTERÝ SOUČÁSTKY zrovna jsou žádaný nejvíc, to je velice těžký shrnout, protože bastlířů a BASTLÍŘŮ je moc - a každej pokládá za důležitou a nedostatkovou součástku opravdu něco jinýho - v neposlední řadě taky záleží na tom, co zrovna se dotyčnej bastlíř rozhodl stavět. Já vím, jak jsem před víc jak 30 lety jednu dobu marně po celým okrese sháněl v prodejnách Elektro a opravnách komplementární typy KF507/517, protože je nikde neměli a musel jsem je koupit na inzerát - a za půl roku jich zas bylo všude na lopatu ...
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 26 led 2017, 15:38, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
matmafek
Příspěvky: 177
Registrován: 22 črc 2015, 02:00
Bydliště: Přerov

#6 Příspěvek od matmafek »

Já osobně bych nejvíc uvítal tunelové diody řady GE13x. A myslím, že nebudu sám.

Uživatelský avatar
Cowley
Příspěvky: 3087
Registrován: 04 úno 2005, 01:00

#7 Příspěvek od Cowley »

Ja LED displeje vseho druhu. Kdysi mi je slibil Samponek, ale asi jeste nenasel v kulne tu spravnou krabici. :)

Uživatelský avatar
Generalsound
Příspěvky: 324
Registrován: 20 lis 2009, 01:00
Bydliště: Doma, kde asi?
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Generalsound »

A já zas mikrofonní trafa, vajíčka se jim říká. Ale rychle, než mi je SENDYX vykoupí :-D

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#9 Příspěvek od Victronix »

Vem to všechno, neprodáš to hned, ale hodně lidí potěšíš.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#10 Příspěvek od monterjirka »

Jestli máš prostor... "chleba to nežere"...

Dnes se už moc nebastlí. Pokud se něco opravuje, hodně se "mění" elyty, ale právě tam bych se do nějakých "starých" nehrnul.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Habesan »

KD503 (je to lepší náhrada za 2N3055).
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
feliz_navidad
Příspěvky: 591
Registrován: 15 říj 2009, 02:00

#12 Příspěvek od feliz_navidad »

Mám obavu, že nejzajímavější součástky TESLA jsou už dávno několikrát přebrané a přeměřené, takže to, co někde ještě zůstalo na skladě bude s velkou pravděpodobností už odpad, který se nikde nedal použít.

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od lukas555 »

Victronix píše:Vem to všechno, neprodáš to hned, ale hodně lidí potěšíš.
Bohužel jsem limitován svými skladovými prostory a financemi, jinak bych to bral všechno hned všemi deseti :D

Uživatelský avatar
lukas555
Příspěvky: 165
Registrován: 17 dub 2010, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od lukas555 »

Habesan píše:KD503 (je to lepší náhrada za 2N3055).
Ty jsem nedávno doprodal, podívám se zda je budu moct naskladnit znovu.

Uživatelský avatar
ec1045
Příspěvky: 205
Registrován: 28 lis 2010, 01:00
Bydliště: Šlapanice
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od ec1045 »

KD501 az KD503 je cca 2N5301 az 2N5303
KD605 az KD607 je cca 2N3055


viz http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... c&start=15 az dole
Ne všichni jsme měli z češtiny za jedna. Jsem dysgrafik a dyslektik.

Odpovědět

Zpět na „Součástky“