Lednice Siemens KG36VX2703 mrazí, výměna termostatu

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bounter
Příspěvky: 11
Registrován: 29 lis 2015, 01:00

#16 Příspěvek od bounter »

Lednice: Siemens KG36VX2703
Termostat původní: Danfoss 077 B6987
Termostat nový: Bitherm 077 B6532

Délka kapiláry totožná, konstrukce (kromě šířky pásků na svory) stejná.

Díky za ochotu.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#17 Příspěvek od doktor365 »

Kouknu az se dostanu k PC mobil běhá pomalu

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#18 Příspěvek od doktor365 »

Tak termostat má parametry stejné. Napadají mě jen dvě možnosti.Buď není kapilára v místě kde má být,nebo jsi přehodil dráty na kontaktech termostatu.
Tady máš nějaké zapojení
http://www.ra.danfoss.com/TechnicalInfo ... %20RJA.pdf

Uživatelský avatar
bounter
Příspěvky: 11
Registrován: 29 lis 2015, 01:00

#19 Příspěvek od bounter »

Tak dneska jsem opět rozdělal. S hrůzou jsem zjistil, že stará kapilára má 70 a nová 80 cm. V tom bude ten háček, že? Špička je ale nadoraz, ve stejném bodě..
Termík s kapilárou 70cm jsem ale na nikde ke koupi nenašel.. tak nevím.
Jinak svorky docvakány, tam by problém být neměl. Zapojení úplně totožné jako předtím, čísla na kontaktech totožná..
Pořád přemýšlím nad tou myšlenkou s nedostatkem chladiva.. moc mi to nesedí, když lednička má po víkendu záda jeden led.
A natočil jsem si žárovku. Zhasíná.

Napadá vás ještě nějaké místo, kde by mohl být problém? Už jsem v tom strávil takového času.. že už to chci vyřešit..
Děkuji, Jarda.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#20 Příspěvek od fredis »

Délka kapiláry za problém určitě nemůže.

Uživatelský avatar
bounter
Příspěvky: 11
Registrován: 29 lis 2015, 01:00

#21 Příspěvek od bounter »

Tak jsem zjišťoval dál..

Původní termostat:
• Kapillarrohr-Länge: 710 mm
• Anschlüsse: 2 x 4,8 mm, 2 x 6,3 mm Flachstecker (AMP)
Kühlthermostat mit Kompaktstecker-Anschluss, eingesetzt in Kühl-/Gefrierkombinationen mit einem Thermostat
OT: OriginalTeil BSH-Gruppe/Bosch/Siemens.. 00607862.
Mit Mutter.

Temperaturen:
kalt aus: -31,0° C
warm aus: -20,0° C
konstant ein: +3,5° C

Můj nový termostat:
Kapillarrohr Länge: 780 mm
Anschlüsse: 6,3 mm AMP
Kühlthermostat für Kühlgeräte und Kühl-/Gefrierkombinationen
Mit Kapillarrohrschutzschlauch
Temperaturen:
kalt aus: -35,0° C
warm aus: -23,0° C
konstant ein: +3,7° C

Stejně by to ale mělo vypnout, ne? Když je to natočené na jedničku.. Byť o 4 stupně níž..

Díky.[/b]

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#22 Příspěvek od fredis »

Vypínat by měl. Asi bude ještě problém s tím chladivem. A neublížil jsi mu při té montáži?

Uživatelský avatar
bounter
Příspěvky: 11
Registrován: 29 lis 2015, 01:00

#23 Příspěvek od bounter »

Já pořád nerozumím tomu, jak by tam mohlo být málo chladiva, když lednička chladí jako prase. Jak jsem psal, z květáku udělá dělovou kouli, když ho nechám dole u zad. Ale pomalu už téhle příčině začínám věřit..

Poškození termik.. nevím jak se k němu správně chovat :D ,ale nejsem si vědom žádného násílí.. snad jen že ta kapilára není hezky rovná, jak když jsem ji vybalil, ale má pár kudrlin, jak jsem těch 10cm navíc, které se nevešly od trubičky, musel srulovat v tom krytu.. Ještě mě napadá že je špatný sám o sobě, už od toho, co mi přišel.

Zkoušel jsem poptat servisáky, zatím bez reakce.. no zítra to asi obvolám. Kdybyste měli tip na slušného člověka, budu rád.
Když si přepočítám ten čas, už jsem mohl jít pro novou... fakt zlej sen.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#24 Příspěvek od Yarda1 »

bounter píše:Já pořád nerozumím tomu, jak by tam mohlo být málo chladiva, když lednička chladí jako prase...
Tohle tady (nebo možná jinde) kdysi vysvětloval nějaký odborník na chlazení. Termostat na lednici prý neměří teplotu v ochlazovaném prostoru, ale teplotu výparníku. Chlazení vypíná, když teplota výparníku poklesne pod mínus (zapomněl jsem už kolik, ale je to dost pod nulou) stupňů. Pokud uniká chladivo ale chladnička pořád ještě chladí, tak výparník už nedosáhne vypínací teploty a chladnička chladí furt.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
bounter
Příspěvky: 11
Registrován: 29 lis 2015, 01:00

#25 Příspěvek od bounter »

Začíná mi to trochu dávat smysl. Termostat má tu špičku fakt na výparníku a má pracovní pole -31 a -20. Zkusím je poptat...
Je fakt že lednička zažila za poslední roky X stěhování a k nějakému šrámu dojít mohla..
Jiná příčina už být nemůže?

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#26 Příspěvek od kejki »

Žádné šrámy, někde prorezne. Plánovaná životnost, to je vše.

Uživatelský avatar
Jara11
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2017, 01:00

#27 Příspěvek od Jara11 »

Navážu na sice starší tema, ale asi stále může být aktuální. Odešl mi termostat u chladničky bez výparníku (vestavba 100l). Kapilára je přidělaná na zadní plastové stěně takovým plastovým kotoučkem a je v něm stočená do kruhu cca 6cm průměr. Navíc to poslední dobou chladilo maximálně na 6st. a to běželo téměř nepřetržitě, termostat nastaven na úplný minimum a pomalu nevypínal. Zadní plastová stěna za kterou je výparník byla namrzlá tak z 1/3. Dal jsem nový termostat , nastavil na minimum a vyplo asi po 26hodinách chodu. Tak mi chlaďař asi naplnil chladivo, teď chladí celá zadní plocha , v lednici mám nulu a termostat ja na minimum a stále chladí-nevypíná. Připadá mi , jakoby kapilára špatně ležela na zadní plastové stěně a nepřevede teplotu, která bude někde pod -20st. Původní termostat už se nevyrábí, tohle mi bylo dodáno jako náhrada a tak přemýšlím, jestli by nešel termostat přenastavit uvnitř -pokud tam nastavování je. Chladnička už chladí bohatě, ale nechce vypínat. Jako by byl termostat teplotou úplně někde jinde, nebo je stále špatný přestup tepla do kapiláry na zadní stěně. Kdyby bylo místo, osadím digitální elektronický, budu hlídat vnitřní teplotu a bude klid, ale bohužel to je těžko řešitelný.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#28 Příspěvek od doktor365 »

Výparník tam je ,jinak by to nebyla lednička. Termostat přenastavit jde,ale musíš si s tím pohrát. Jde nastavit jak teplota tak hysterze. Ještě může být vadný termostat i když je nový nebo ho můžeš mít blbě zapojený.

Uživatelský avatar
Jara11
Příspěvky: 21
Registrován: 24 led 2017, 01:00

#29 Příspěvek od Jara11 »

Pročítám vše možné. Termostat už mám druhý kus. Vidím ale problém v teplotách termostatu. Jsou psány např. +3 a -11st. Při třech zapíná, při -11 vypíná. Mám ale na zadní stěně za kterou je chlazení -8st. Za delší dobu tato teplota prostor chladničky prochladí, ale termostat nevypne. Nikde jsem nenašel méně než -10st. Někde jsem tady četl o doplnění digi termostatu, ale už jsem od toho odešel, protože funkce odmražování zadní chlazené stěny by nefungovala. Jestli si to dobře vysvětluji, tak by to mělo vypadat následovně. Zapne se chlazení, zadní stěna se ochladí např. na -15st. a termostat vypne. Námraza na zadní stěně pomalu odtaje, protože v prostoru ledničky je např.+3st. Jakmile se to ale dostane na ty +3st., tak termostat opět sepne a jede to znovu. Samozřejmě už při ustáleném provozu, nikoli při prvním zapnutí po odstávce.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#30 Příspěvek od doktor365 »

Ty digitální regulátory teploty mají také odtávání,jinak by nefungovalo odtávání např. v chladících boxech. Výparník by ti zamrzl obalil se ledem a vzduch by přes něj neprošel. Co tam máš za typ a označení toho termostatu?

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“