Letošní počasí, nevídané, poblázněné...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#406 Příspěvek od msar »

Já se naopak pravidelně v HK setkávám s tím, že chodci chodí po cyklostezce ačkoli hned vedle je široký chodník, nebo na stezce pro chodce a cyklisty jde takový počet chodců vedle sebe, aby zaplnili celou šířku stezky a nenechali žádné místo, kudy může projet cyklista. Tím ale neomlouvám cyklisty-hovada...

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#407 Příspěvek od Radovan_79 »

Pitomci jsou ve všech skupinách lidí, mezi chodci, cyklisty, řidiči, včelaři, jadernými fyziky... Mám tu zkušenost, že blbými chodci (ve smyslu chůze vpravo po silnici, vstupování před auto...) jsou nejčastěji ti, kteří neseděli nikdy za volantem.
Mě by taky nenapadlo si vykračovat po cyklostezce, to napadne jen dementa. Stejného, kterého napadne jezdit na kole po chodníku.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#408 Příspěvek od PeteBurns »

EKKAR píše:Další extrém je cyklostezka vedená křížem přes ulici, ale není tam přejezd pro cyklisty, ale normální zebra - na kterou pumpičkář NAJET nesmí - může vést kolo, ale přejet po ní nesmí - to jsou vždycky posunky, když je tam jeden nechce pustit, že by jeden vylez nejradši z auta a rozbil jim držky...
https://www.youtube.com/watch?v=9kUBAuO0b9E :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#409 Příspěvek od Celeron »

Já mám souseda s titulem ale hovado jak má vypadat. Každou zimu uklízí sníh že ho vyhrne ze svýho 10 m dlouhýho vjezdu a sníh nahází na hromadu do silnice v obytný čtvrti s malým provozem. Bydlí ve směru odkud pravidelně přijíždí pluh a celou tu hromadu vždy nahrne do mýho vjezdu. 3 x jsem na ty jeho hromadě uprostřed silnici uvíznul, jednou si poškodil kryt pod motorem a to jsem už zavolat benga. Ti mu domluvili, ale dělá to vesele dál. Už jsem mu chtěl dát přes držku, ale má synáčka v pořádkový komisi MÚ a dělat si problémy s ouřadama se mi nechce. Tak co s takovým hovadem?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#410 Příspěvek od PeteBurns »

To, co si spomenul, ale poverit tym niekoho vhodnejsieho :twisted:

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#411 Příspěvek od Radovan_79 »

Tak co s takovým hovadem?
Dát si noční a naházet mu ten sníh zpátky na zahradu. A aby se tomu nasadila koruna, tak bych mu do vjezdu postavil sněhuláka zvícího dva a více metrů. Sníh na sněhuláka lze outsourcovat někde jinde, třeba na louce opodál.
Syn v přestupkové komisi by nemohl řešit přestupek, kde by ten soused byl domnělým přestupcem, nebo oznamovatelem. Musel by se z toho vyloučit pro podjatost a nejspíš by to skončilo u komise ve vedlejším městě.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#412 Příspěvek od TAKJAN »

To je jak v tom vtipu, kterak pražák koupil chatu v Krkonoších..

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#413 Příspěvek od konosuke »

EKKAR píše:U chlapů to neplatí - ti se nejpozdějc po 15 minutách začnou bavit o babách nebo o vojně ....
a hned potom přešaltrujou na auta a politiku, tomu rozumí (skoro) každý...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#414 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak dneska, vlastně už včera odpoledne na slunku na terase 22°C. Okna na jihovýchod za žaluzkama už docela fest hřejou.

Nějak jsem na to zapomněl, ale šel jsem do obchodu pro nějakou tu uzenku a "brzdu" (kdo neví, co to je, tak viz hantec) - a tam se kámoši, co se živí zedničinou s kýmsi hádali, že dělali venku v tričkách a naměřili 26°C. Počasí jak na poušti - ve dne vedro a v noci mráz. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#415 Příspěvek od p32 »

Hádat se mohli, normálně bylo tak plus 5° C, ale na slunku se to vyhřálo, ale jak kde. V autě za sklem to pěkně peklo, venku ale byla zmrzlá zem.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#416 Příspěvek od kokun »

I u nás jak na houpačce - v noci mrzne, přes den už docela teplo. A pokud svítí slunce, tak začíná už mít "grády".
Předpověď na dnes (ČRo Radiožurnál) až +13, v Čechách až +15°C 8O

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs ... STIT01.gif
Přílohy
DMULTI-B1STIT01 (17).gif
Jak na houpačce :-)
(48.38 KiB) Staženo 32 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#417 Příspěvek od Celeron »

Nojo, sluníčko už má sílu. Solár dává posledních pár dní už půlku toho, co v létě kdy je slunce v nadhlavníku a světla o 7 hodin víc.
Čemu se vlastně divíte, za měsíc a něco bude rovnodenost.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#418 Příspěvek od kokun »

Někde (v denním tisku) jsem četl (nebo slyšel v radiu?) že letošní březen byl 3. nejteplejším za všechny roky (od počátků měření, tj. od roku 1775): 6,5°C - přitom dlouhodobý průměr je 2,9°C.
Přitom přímo v Praze - Klementinu byl březen dokonce 2. nejteplejším: 9,5°C :!:

O víkendu, přes velikonoce, se rapidně ochladilo. Dnes do rána pršelo - z okna vidím nad 450m bílo, teplota (teď, tady doma) jen cca +1,5°C :cry:

http://portal.chmi.cz/historicka-data/p ... lementinum
Přílohy
DMULTI-B1STIT01 (18).gif
Studené velikonoce :-(
(78.62 KiB) Staženo 59 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#419 Příspěvek od Artaban001 »

.. Je 19.4 - venku kvetou stromy a všude plno sněhu - počasí se trochu zbláznilo. Kdo máte zimní pneu ještě, tak buďte rádi, dnes se hodí..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#420 Příspěvek od p32 »

Zimní gumy mám furt, třešně už odkvétají a tak jsem zvědavej, jestli něco natrhám nebo otevřu naložené ve slivovici. :wink:

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“