Sháním vodič se silikonovou/teflonovou/ bužírkou

Přístroje, součástky, náhradní díly. Náhrady součástek, kompatibilita apod.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#16 Příspěvek od Achab »

jjilek píše:Před časem jsem pro podobný účel používal pocínovaný drát Ø1mm, navlečený do silikonové isolační hadičky...
V lepších obchodech s el. materiálem mívají pocínované vodiče různých průřezů. Na krátké spoje stačí odstranit PVC izolaci a použít smršťovačku která teplotám pájení odolává docela dobře.
Jinak i firmy používají pájené vodiče s PVC izolací s pocínováním nebo i bez - nevidím v tom zvláštní problém.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

#17 Příspěvek od salora »

Ano to mě rovněž už včera napadlo a oslovil jsem nedalekou prodejnu s elektroinstalačním materiálem a dostal dnes odpověd ,smrštovací bužírky mám takže to snad nějak dopadne,děkuji za podněty a tímto můlžeme toho vlákno ukončit.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#18 Příspěvek od samponek »

salora píše:No navijárnu tady sice ještě máme ve městě stále ale jak se tak nad tím zamýšlím otázkou je to oškrábání izolace lakovaného drátu nesetká s větší pracnosti než jen vzít odizolační kleště a letuju.
Vůbec si s tím nelam hlavu, vem kus PVC (polyvinylchlorid) z nějaké rozbité věci, páječkou a kalafunou+cínem nahřej lakovaný drát na té umělé hmotě, ať to co nejvíc kouří a smrdí a je to pocínovaný hned.

Uživatelský avatar
KiTt
Příspěvky: 206
Registrován: 25 srp 2012, 02:00
Bydliště: Brno a okoli

#19 Příspěvek od KiTt »

A hlavně u toho dýchej hooooodně zhluboka.......
Vůbec to není zdraví škodlivé a už vůbec to není karcinogenní.

Odpovědět

Zpět na „Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech“