GIRDER

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Mephisto

#16 Příspěvek od Mephisto »

Standa99 píše:Asi by to chtelo se odrazit vyzkousenim na jinem PC. Pak uz by se dalo tipnout co je divne.
Hmm taky to tak vidim ... zkusim ...

Mephisto

#17 Příspěvek od Mephisto »

Zkousel jsem to na jinem PC, ktery ma taky WIN XP a dela to porad to stejny ... prijme pokazdy jiny kod:( uz fakt nevim cim by to mohlo byt:(

Mephisto

#18 Příspěvek od Mephisto »

Kur*a uz mne to stve .... proc to nejede??? Napiste mi please co mate za IR cidlo (jako typ) a podle kteryho schemata to mate, a jeste jakou mate verzi plugInu Igor. Díky.... musim to rozchodit

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#19 Příspěvek od Standa99 »

Tak to vypada na divny prijmac. Ja uz ani nevim co tam mam za cidlo, mam to zalite v krabicce uz asi 6 let.

Vim, ze tohle asi nechces, ale tu ma cidlo do USB bud hotove nebo PCB+Atmel http://stealth.wz.cz/shop-cz.php?page=Obchod . Tez o verzi do USB uvazuju, ale nedavny prechod na novou desku to neroseknul, protoze ma stale COM.

Mephisto

#20 Příspěvek od Mephisto »

A nemas nejakej odkaz primo na desku k tomu girderu pres USB? Jako platit se mi za neho fakt nechce, to si ho radsi udelam doma ...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#21 Příspěvek od Standa99 »

Tak ono za PCB+Atmel to neni tak strasna cena, spise to prodrazi az postovne.

Jinak vse potrebne ma Igor Cesko na jine strance http://www.cesko.host.sk/IgorPlugUSB/Ig ... 0(AVR).htm , kde ma planek programatoru pro ten Atmel na LPT vcetne obsluzneho porgramu a zdrojoveho kodu.

Uživatelský avatar
Mephisto
Příspěvky: 15
Registrován: 04 črc 2007, 02:00

#22 Příspěvek od Mephisto »

Ale zas když o tom tak přemýšlím tak proč to dělat přes USB když mi to nejde ani přes blbou COMku :( To bude blby snímač, ničim jinym to už ani byt nemuže ...

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#23 Příspěvek od Standa99 »

A to cidlo mas jake? Zkousel jsi ho vymenit?
Ja co si matne pamatuju, tak tam mam SFH 36kHz.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#24 Příspěvek od pocitujlasku »

Ako tak sledujem diskusiu, skusil si pouzit ine DO? niektore DO (napr. univerzalne) posielaju viac kodov za sebou. Konkretne u mna to robi DO k televizoru Panasonic, a take univerzalne DO za par korun. stare NEC DO z videa posiela vzdy iba jeden kod.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#25 Příspěvek od Standa99 »

Vetsinou to maji tlacitka posuvu. Jedno zmacknuti posle kod (pretaceni 2x) podruhe posle jiny kod (pretaceni 4x) atd. Doufam, ze tohle nebude tento pripad.

Uživatelský avatar
Mephisto
Příspěvky: 15
Registrován: 04 črc 2007, 02:00

#26 Příspěvek od Mephisto »

Zkousel jsem to ovladacem k novymu radiu Pioneer, trochu starsimu radiu Samsung a DO ke kamere JVC. a prijimac mam SFH5110-36 (36kHz).

Uživatelský avatar
Mephisto
Příspěvky: 15
Registrován: 04 črc 2007, 02:00

#27 Příspěvek od Mephisto »

Zkusim nekde sehnat cidlo TSOP17xx treba to s nim pujde ...

Uživatelský avatar
markoni
Příspěvky: 2310
Registrován: 30 říj 2006, 01:00
Bydliště: Poblíž Zlína
Kontaktovat uživatele:

Girder

#28 Příspěvek od markoni »

Podívej se na kondenzátor

Uživatelský avatar
Mephisto
Příspěvky: 15
Registrován: 04 črc 2007, 02:00

Re: Girder

#29 Příspěvek od Mephisto »

markoni píše:Podívej se na kondenzátor
a co tam mám dát za kondík???

Uživatelský avatar
gulo
Příspěvky: 118
Registrován: 02 srp 2007, 02:00
Bydliště: liptovsky mikulas SK

#30 Příspěvek od gulo »

ja tam mam tk1836 a funguje to bez problemov a na extra vzdialenost a ked ti to vysiela zakazdim iny kod skus dat uplne pred cidlo ovladac ak budu kody rovnake tak rovno vimen prijmac //inac taketo problemy mi to robilo este v skole na vtedy super stroji P1 alebo pod win98 ale to neni asi tvoj pripad ,
este by som sa chcel opytat bastlicov ci ide nejak naemulovat usb ir klucik aby mi to bezalo na booku pod girderom .klucik mam SigmaTel USB-IrDA Dongle
som len lenivy si vyrabat usb prijmac ak to pojde s klucikom
diky moc
čo zhorí nezhnije aspoň oheň cestu ukáže

Odpovědět

Zpět na „Poradna“