Rusky tranzistorak SOKOL-4

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIMPLiCITY
Příspěvky: 27
Registrován: 28 čer 2007, 02:00

Rusky tranzistorak SOKOL-4

#1 Příspěvek od SIMPLiCITY »

dobry den

nasiel by sa niekto kto vlastni schemu tohto tranzistoroveho radioprijimaca. mam ho doma, ale je to trochu rozbite a chcem ho dat dokopy....predsa len je to made in USSR... :)

dakujem

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rusky tranzistorak SOKOL-4

#2 Příspěvek od Lukas-Peca »

SIMPLiCITY píše:dobry den

nasiel by sa niekto kto vlastni schemu tohto tranzistoroveho radioprijimaca. mam ho doma, ale je to trochu rozbite a chcem ho dat dokopy....predsa len je to made in USSR... :)

dakujem
jak rozbité?

Uživatelský avatar
SIMPLiCITY
Příspěvky: 27
Registrován: 28 čer 2007, 02:00

Re: Rusky tranzistorak SOKOL-4

#3 Příspěvek od SIMPLiCITY »

Lukas-Peca píše:
SIMPLiCITY píše:dobry den

nasiel by sa niekto kto vlastni schemu tohto tranzistoroveho radioprijimaca. mam ho doma, ale je to trochu rozbite a chcem ho dat dokopy....predsa len je to made in USSR... :)

dakujem
jak rozbité?
...je len poriadne zaprasene a su tam poodpajane asi vsetky kable...a neviem ci ide...koli tomu chcem tu schemu...

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#4 Příspěvek od jandu »

Na niektorej ruskej stránke sú schémy, ale musím zasondovať. Ak niekto nebude rýchlejší....

Uživatelský avatar
SIMPLiCITY
Příspěvky: 27
Registrován: 28 čer 2007, 02:00

#5 Příspěvek od SIMPLiCITY »

jandu píše:Na niektorej ruskej stránke sú schémy, ale musím zasondovať. Ak niekto nebude rýchlejší....
dakujem za ochotu...

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Crifodo »


Uživatelský avatar
SIMPLiCITY
Příspěvky: 27
Registrován: 28 čer 2007, 02:00

#7 Příspěvek od SIMPLiCITY »

Crifodo píše:http://download.qrz.ru/pub/hamradio/sch ... kol404.pdf

sokol4 jsem vůbec nenašel
diky moc...snad to bude podobne....

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

tak zpět, sokol4 je tam taky (doufam) http://www.qrz.ru/schemes/redirect.phtml?id=1495

na formát djvu ale nemám naistalovaný prohlížeč

ten zas******* prohlížeč je ke stažení tady
http://sourceforge.net/project/showfile ... _id=512272

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od jef111 »

Na čtení (ale i vytváření) je program Open DJVU Reader (Creator), dá se stáhnout, stačí použít Google :wink:
Vřele doporučuju, je to naprosto perfektní formát, na rozdíl od Acrobatu zatěžuje CPU jen mimimálně, je při dobré kvalitě dost malý (objemově) a je legálně free :)
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Rusky tranzistorak SOKOL-4

#10 Příspěvek od Lukas-Peca »

SIMPLiCITY píše:
Lukas-Peca píše:
SIMPLiCITY píše:dobry den

nasiel by sa niekto kto vlastni schemu tohto tranzistoroveho radioprijimaca. mam ho doma, ale je to trochu rozbite a chcem ho dat dokopy....predsa len je to made in USSR... :)

dakujem
jak rozbité?
...je len poriadne zaprasene a su tam poodpajane asi vsetky kable...a neviem ci ide...koli tomu chcem tu schemu...
aha, myslel jsem, že ti to třeba jenom nehraje a porucha není vidět. Opravoval jsem totiž CCCP tranzistorák Signal 402 a byly v něm dva vyschlé ellyty, tak jsem ti chtěl ušetřit práci...

Uživatelský avatar
SIMPLiCITY
Příspěvky: 27
Registrován: 28 čer 2007, 02:00

#11 Příspěvek od SIMPLiCITY »

aha, myslel jsem, že ti to třeba jenom nehraje a porucha není vidět. Opravoval jsem totiž CCCP tranzistorák Signal 402 a byly v něm dva vyschlé ellyty, tak jsem ti chtěl ušetřit práci...
diky, beriem na vedomie keby nefungoval.... :)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

nám, co jsme vyrůstali s Acrobat Readerem a Distillerem ani nepřijde, že by zatěžoval procesor, běhal už na 486 s 64MB paměti a na "dělu" Celeron366 se Reader otvírá jako blesk :lol:
ale chápu, že se pořád najdou lidi, kteří mají potřebu popostrkovat vývoj a tak vynalézají nebo kopírují vynalezené. Já jsem konzervativní člověk a nemusím mít každý půlrok novou variaci téhož... jsou z toho pak trable s nekompatibilitou a s nepřehlednou houštinou formátů. Docela se divím, že taková věc jako metrický závit vydržela dodneška a že ještě moc pitomců nepřišlo na myšlenku zavádět si svoje vlastní firemní závity :roll:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

2 Crifodo - ono stačí, že kde kdo do (_o_) díru má, udělá si vlastní speciální hlavičky na šrouby a vruty - Philips, Torx, Torx+, Braun... A pak si otevírej nějakou skříň, bastlíři, otevírej - když nemáš správný "šroubovák" nebo aspoň nasazovací bit... :roll: :roll: :roll:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#14 Příspěvek od Radix »

Ten Sokol 4 má překvapivě dobrý a selektivní příjem. V mezifrekvenci je elektromechanický filtr.
Firemní atypické závity se už taky vyskytují, aby byl spotřebitel nucen koupit si náhradní díly od výrobce.
Udělat je na CNC strojích není těžké, na mechanických by se dělaly špatně.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Lukas-Peca »

Radix píše:Ten Sokol 4 má překvapivě dobrý a selektivní příjem. V mezifrekvenci je elektromechanický filtr.
Firemní atypické závity se už taky vyskytují, aby byl spotřebitel nucen koupit si náhradní díly od výrobce.
Udělat je na CNC strojích není těžké, na mechanických by se dělaly špatně.
nejlepší ruský tranzistorák je ale VEF 206, tomu se nic nevyrovná, co se týče citlivosti a selektivity (chytám na to Austrálii - na prutovou anténu)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“