Basovy reproduktor WESTRA, akym nahradit, resp. kde kupit?

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#16 Příspěvek od sinclair »

Hifisto - jak jsem napsal výše, závisí to na tom, nakolik je závěs vystaven UV záření. Pokud na něj neposvítí sluníčko a soustava má vpředu vhodnou tkaninu /která ale UV srazí asi jen na polovinu/, vydrží velmi dlouho.
Pokud ale jsou ty ARN5606 vystaveny sluníčku, nebo i intenzivnímu dennímu světlu s odrazy UV, rozpadnou se také.
Zeptej se v Rolay /stačí telefonicky/, kolik jsem jich tam už zavezl na výměnu za gumu já a kolik spousta dalších lidí. Bylo mi prostě líto poměrně ucházející basák s dobrým pohonem a cívkou vyhodit do šmelce jen kvůli závěsu. Výměna za gumu z ARN560x stála v Rolay sice 120,-Kč a ARN5606 se vyprodávaly za několik desetikorun, ale za těch 120Kč jsem získal plnokrevný středobas. Navíc všecky rozsypané jsem dostal zadara, jinak by je lidi vyhodili.
V kombinaci s osmiohmovou ARV104 z toho byly výborné 20L dvoupásmovky, navíc impedančně vhodné k té spoustě exotických receiverově-kinovým kompletům 5.1 a zesilovačům, co měly originální soustavy na prd a zároveň předepsáno 6 ohm na kanál. Citlivost 8R výškáče akorát sedla k 6R středobasu a nic se nemuselo dorovnávat.
Ale ta PUR z VM byl a je stejný hnůj, jako u ostatních.
V polských Unitrách ZG a maďarských Videotonech se PUR basáky rozsypávaly po cca 12-15 letech pravidelně, ty, co bylo blízko oken i dřív. Kromě toho - nechával jsem opravovat v Rolay i 10" a 12" PUR basáky z velkých klasických soustav HECO, starých asi 7-8 let, co se u nás ani neprodávaly. Rovněž rozsypané na šrot, reproduktory to byly v jednom případě s nalepeným štítkem Monacor, ty 12" bez označení.
Nevěřím nějak tomu, že by Monacor, Unitra i BRG nechávali dělat PUR závěsy všichni špatně /sypou se ale i japonské reproduktory/ a jen Tesla z ValMezu to uměla tak dobře, že to drží dodneška v jakýchkoli podmínkách..
Kdybych těch ARN5606 do Byniny nevezl přes deset, asi bych Vám to fakt věřil, protože vím, co je PUR za svinstvo.

Uživatelský avatar
rudolf02
Příspěvky: 445
Registrován: 05 zář 2012, 02:00
Bydliště: ústeckoorlicko

#17 Příspěvek od rudolf02 »

No, tyto závěsy běžně opravují opraváři reproduktorů. K lepení lze použít Herkules nebo oslovit Lukkyse (repromania), či jiné prodejce.

Uživatelský avatar
ciplox
Příspěvky: 18
Registrován: 09 zář 2011, 02:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ciplox »

Tie reproduktory sú typ ARN 5656, nie ARN 5606 a materiál ich závesu má skutočne dlhšiu životnosť, než je u polyuretánových závesov bežné. Určite nie je nekonečná, ale dlhšia je.

Uživatelský avatar
Hifista
Příspěvky: 745
Registrován: 15 kvě 2005, 02:00
Bydliště: U Ostravy

#19 Příspěvek od Hifista »

Jak jsem psal výše o trvanlivosti pěnového závěsu Tesla, tak ještě doložím své tvrzení obrázky dotyčného repra, které jsem kvůli focení opět vyhrabal. Závěsy stejně starých reproduktorů konkurentů Tesly se již dávno změnily v prach a tento závěs je stále pružný a tvárný a vůbec nevypadá, že by se v dohledné době měl rozpadnout.
Přílohy
IMG_1821.JPG
(152.41 KiB) Staženo 95 x
IMG_1819.JPG
(244.65 KiB) Staženo 46 x

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“