Rusky tranzistorak SOKOL-4

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#16 Příspěvek od Radix »

VEFy má tři, tak je znám dobře. Taky jsem měl zajímavé přijímače Leningrad 001 a Riga 104.

Uživatelský avatar
SIMPLiCITY
Příspěvky: 27
Registrován: 28 čer 2007, 02:00

#17 Příspěvek od SIMPLiCITY »

Lukas-Peca píše: nejlepší ruský tranzistorák je ale VEF 206, tomu se nic nevyrovná, co se týče citlivosti a selektivity (chytám na to Austrálii - na prutovou anténu)
hmm...tak to je parada..RUSSIA FOREVER... :)

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#18 Příspěvek od Radix »

Velmi dobré jsou taky přijímače Selena, hlavně B216, která má už křemíkové tranzistory. Na rozdíl od VEFu mají VF preselektor (trojnásobný ladící C).
Zmíněný Leningrad 001 měl dokonce dvojí směšování.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od jef111 »

Ten zmíněný Leningrad jsem už jednou opravoval. Musím říct, opravdu dobrá práce. Rigu 104 jsem měl kdysi taky, ale nebyl jsem s tím moc spokojený, byly nějaké problémy s přepínači a asi tam tenkrát nefungoval dobře demodulátor nebo nf konec.
Jinak VEF206 mám doma taky a s drobnými úpravami je z toho výborné rádio :wink:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Nejaky SOKOL sme doma mali ked som bol maly. Ale potom sa to vyhodilo, kedze sa na tom nedalo nic chytit...

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Kaca »

Myslím si že ten Sokol byl shodný s Rosija 301

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#22 Příspěvek od miroja »

Kaca píše:Myslím si že ten Sokol byl shodný s Rosija 301
Ak nie uplne, tak mali len malicke rozdiely, hlavne v skrinke.
Skoro to iste bol aj tranzistorak Sport. Akurat ten tusim nemal vystup na sluchatka :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Jednu VEFku mám doma, funkční, ale není to 206 - je to typ 201. K ničemu ji nepoužívám, KV DXing není zrovna můj kůň. A vím o člověku, který má doma minimálně další 2, ne-li 3 - a ani on je k ničemu nepoužívá. Typy těch kousků u něj nevím, musel bych se ho zeptat - ale je to asi 15km jízdy, mobil nevede - takže jen pro vážného zájemce. Taky nemůžu zaručit funkčnost těch od něj, muselo by se to testnout. Už se mi o to jeden človíček z Chrudimi ucházel, jenže než jsem dotyčného sehnal, zájemce získal VEFku odjinud, takže by jedna určitě, další 2-3 možná byly k mání.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#24 Příspěvek od Radix »

Ty VEFky jsou tak běžné, že se dají snadno sehnat. Každý, kdo chtěl kdysi poslouchat Svobodnou Evropu, si ji koupil. Nebo Selenu. Jiný výběr téměř nebyl.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“