Renovace C 110ST, duchy, stíny

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Peta-cb »

Pánové vy jste geniální. Bylo to nejspíše tou linkou. Vyměnil a doplnil jsem i ty elity na Gčku. Linku jsem taky nahradil. Modulů G z řady 416 mám požehnaně. Dokonce se zlepšil i zvuk.. Sice nevím jak je to možný, ale je to tak. Ještě zkusím i ten článek a dám vědět. Jen by mě zajímalo, jaký trimr uprostřed desky by to měl případně být? Žádný takový jsem tam nenašel. Co se cívek týká tak do toho bych si vrtat netroufal. :) Ještě jednou mooooc DĚKUJI.
Obrázek

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#17 Příspěvek od xsc »

Šampónkovy rady nebrat. Taky mi není jasné, jaký trimr vlastně myslel, možná kromě toho, co nastavuje jas čísla - s tím je možné hýbat a nastavit jas zeleného čísla "dle vkusu každého soudruha". Taky jde udělat číslo modré, červené nebo s další diodou třeba i žluté :-)
Na zvuk ZL vliv mít nemůže. Snad jedině, že by pomohly ty blokovací elyty, pokud jsou ty ve zdrojovém modulu v hodně mizerném stavu (nebývají).
Když vidím to logo Barrandova až za roh, tak by to chtělo zkotrolovat a nastavit rozměr, pokud tedy není na STB zapnut zoom.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Peta-cb »

Další trefa :D mám tam zoom, protože mě ty pruhy s... Tak raději oželim kus obrazu. A číslo sem taky poladil. Ono když sem to přines, byla mrtvá obrazovka. Kontury, rozostřený... Co šlo bylo na max včetně Ug2. I jas čísla atd. Ale ten zvuk je fakt lepší. Vrčelo to mnohem víc. V blízký době mě čeká jistě i násobič. Už tak typicky syčí jen prsknout... Jen tam nějakej netradiční VEB elektrogerete a už taky měněnej. Co se zdroje týká tak ten velkej multikond sem musel dát pryč a je nahrazen třemi zvlášť. Je to holt na dlouho no. Ale je z toho radost :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#19 Příspěvek od masar »

Pěkný barvy. A je to i moje "srdcovka", s modelem z tehdejšího Tuzexu, Color 110 (bez ST) jsem byl spokojený od roku 1981 25 let. Pamatuji na ten pocit z přechodu na barvu, zrovna byl Wimbledon...
Tak ať dlouho vydrží...
:wink:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#20 Příspěvek od xsc »

V C110 občas syčí VN trafo, ale je to jen mechanická záležitost. U rodičů jedna C110 žije přes 25 let. Tím, že běží a není někde ve vlhku, tak jsem v ní prakticky nemusel nic měnit, jen přepájet pár studeňáků. Ale je to verze se senzorovou předvolbou a DO, čísílka na obraz nekreslí...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#21 Příspěvek od Hill »

Ten zvuk může mít menší brum už jen proto, že jsi odfiltroval rušení snímkovou frekvencí zpět do napájení.
Když se bručení objevilo znovu, zjistil jsem, že ztratilo dobrý kontakt propojení kostry signálové desky s kovovým můstkem s potenciometry. Stačilo vyměnit propojovací vodič za trochu silnější a připájet ho na obou koncích.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#22 Příspěvek od houmr »

A nebo utáhnout matici na potenciometru AFC. Tam to bylo tuším na kostru připojené (u C110ST).

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#23 Příspěvek od masar »

Ano, to byla tehdy typická závada této řady tv.
:wink:

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Peta-cb »

To je pěkný jak to máte takle hezky vychytaný co kde... DĚKUJU :) Kouknu na to taky, dokud to mám rozdělaný. A když jste u těch poťáků, dá se udělat aby měl přístroj více zdůrazněné hloubky? Pokud otočím, není to defakto znát. Výšky ty tomu jdou dobře. Možná jsem jen zhýčkaný z řady 416. Vím, je tam vůči 110st zvuk úplně jinak udělaný. Ale kdyby přece...? Za školních praxí jsem právě z mba810 bastlil stereo zesilovač a byl tehdy za 1 :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#25 Příspěvek od xsc »

Překontrolujte kondenzátory v zesilovači a ty vazební, přes které je korekce připojena. C110 hloubky umí, ale proti C416 tam není extra zdůraznění, potenciometr je potlačuje. Změna nastavení ale znát je.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“