Problém s chladničkou?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Problém s chladničkou?

#1 Příspěvek od PabloX »

Zdravím,
je tu nejaký odborník od chladničiek? Máme doma kombinovanú chladničku BEKO, v máji končí záruka. V poslednej dobe som si všimol častý beh chladničky. Zobral som teda master-slave prdlžovačku a zapojil do nej chladničku pričom slavé zásuvkou som ovládal počítadlo motohodín, aby som vedel koľko z 24h beží kompresor. Termostat bol nastavený na 3ku z 5tich stupňov. Za 24 hodín mi chladnička prebežala cca 10,5h, čo sa mi zdá celkom dosť. Len pre info - chladnička je mimo zdrojov tepla, v celkom chladnej kuchyni, dostatočne ďaleko od steny, dvierka tesnia dobre. Chladnička sa otvárala len pár krát a na krátku dobu.

Vie niekto poradiť, či je to problém s chladivom (častý beh) a mám riešiť reklamáciu? Odber je cca 70W, čo je za mesiac dákych 22kWh.

Ďakujem za odpovede.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Podle D-testu (3/2016) mají kombinované chladničky roční spotřebu tak 200-250kWh, ty horší až 300kWh.
Beko CSA 29036 A++ 260kWh.
Beko CSA 29020 A+ 300kWh.
Naposledy upravil(a) serviceman dne 19 úno 2017, 17:45, celkem upraveno 2 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#3 Příspěvek od doktor365 »

Jaká je teplota v lednici,nenamrzá moc zadní stěna ?

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#4 Příspěvek od Atlan »

Celkom chladna kuchyna? To znamena aka teplota? Si v medziach teploty pre danu chladnicku co uvadza vyrobca?

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#5 Příspěvek od doktor365 »

Atlan píše: Si v medziach teploty pre danu chladnicku co uvadza vyrobca?
Kdyby bylo chladno,tak by lednice nešla. Jemu často zapíná.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#6 Příspěvek od Celeron »

Kdyby bylo chladno,tak by lednice nešla. Jemu často zapíná.[/quote]
No právě, pokud je lednička v chladu, nemá "z čeho vzadu vzít energii" na odmražení a kvůli zamrzlýmu výparníku jsou rozhozený tlaky v chladícím okruhu a jde skoro furt.
To je prostě vlastnost těch A+++ kovejch sraček plněnejch hyper super eco chladivem, který pokud nejsou v pokojový teplotě kolem 20 stupňů, tak nefungujou. Já mám asi 10 let starou Indezitku třídy B a ta maká i na nevytápěný verandě v okolní teplotě 5-10 stupňů.
Pablo, vyházej vše z lednicky na hromadu, tu hromadu přikrej dekama aby se moc neohřívala. Nalej do velkýho hrnce horkou vodu, dej ji do vypnutý ledničky a počkej až se odmrazí. Možná tu vodu budeš muset 1-2x vyměnit.
Pak ji vytři hadrem, třeba i s nějakou nesmradlavou dezinfekcí, narovnej znova obsah a zkus ji jak se bude chovat. První den pojede furt, bude vychlazovat to, co jsi měl venku pod dekou. Ale další dny už by měla zapínat jen párkrát za den. Pokud se bude chovat stále stejně jako nyní, reklamuj ji, nejspíš netěsní okruh. Servisák by to poznal měřákama ale to bys musel zaplatit.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Rychlejší odmrazení je fénem nebo nějakým topidlem s ventilátorem. Jenom pozor na vodu :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#8 Příspěvek od keemo »

Nebo horky vydech z mobilni klimy :D do hodiny jsem nemel co delat :D

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od ZdenekHQ »

A k té klimatické třídě - stará Calexka, co používal můj děda, jednoduše v chladu nechladila. Prostě se jí muselo zatopit. A protože byl bývalý "špajz" na severním rohu domu bez zateplení, tak při lednových mrazech lednička s "mrazáčkem" prostě "vytekla". Jako kluk jsem to nechápal.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#10 Příspěvek od keemo »

Prave tohle se stalo babicce u rok stare eluxy :D spajzka rohova místnost, prechod na pudu, bez vytapeni a zatepleni. Asi bylo tento rok vic zima a tim padem mimo klimaticky rozsah. Samozrejme navod se necetl takze az po obvolavani infolinky obchodu se na to prislo. Tak holt strejda sehnal babice primotop aby chladnicce nebylo tak "zima" :D

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#11 Příspěvek od kutilmil »

Taký chladiaci okruh čo v chlade nechladí som ešte nevidel. Jedine ak ho nespustí termostat.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od PabloX »

Zdravim chlapi,
dakujem za odpovede. Praveze v tej kuchyni nie je az tak zima, je tam od 18-22 stupnov. Skor ma stve, ze casto bezi kompresor a mriezka na zadnej strane chladnicky je len letna, skor by som ocakaval ze bude horuca. Cize mam podozrenie na unik chladiva, aj ked mozno len ciastocny.

Nevedel som, ze chladničke vadi nizka teplota, bol som v tom ze ked ju tam napr. na balkon tak znizim spotrebu energie :O

Este skusim odmrazit, len rozmyslam ci volat servisaka, kym skonci v maji zaruka...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#13 Příspěvek od Celeron »

ZdenekHQ píše:Rychlejší odmrazení je fénem nebo nějakým topidlem s ventilátorem. Jenom pozor na vodu :D
Jo tak to už mám jednou za sebou. :) Panelákovej koupelnovej infrák ETA, 80-tý léta, cca 500W. V ledničce, kde je svislej výparník jen a zadní stěně ho použít lze. Bacha ale na odtok pod výparníkem, voda teče do vaničky na kompresoru, ta nestačí a končí to louží pod ledničkou.
Ale jiná je v šuplíkovým mražáku, kde jsou výparníky vodorovný. Tam začne při rozmrazování intenzivně pršet voda a led a to je jaksi nekompatibilní s do ruda rozžhavenou tyčkou infráku. Výsledek byl, že se pnutím roztrhla v délce asi 5 cm. :wink: Proto ty hrnce s horkou vodou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Jenda_KL »

kutilmil píše:Taký chladiaci okruh čo v chlade nechladí som ešte nevidel. Jedine ak ho nespustí termostat.
Přesně, nebo presostat na nízkotlaku, což jsem v lednicích dlouho neviděl.

Kombi lednici v chladné místnosti vyteče mrazák, protože termostat kompresoru je v lednici, ztráty izolací jsou minimální a nemá důvod zapínat.

Ad dotaz:
Únik chladiva. Dneska se používá isobutan a plnící otvor je lisovaný/lepený. To je jediné místo kde to pozvolna utíká (dokonalé škodítko).
Odmrazování výparníku je v těchto výrobcích řešeno topným drátem.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#15 Příspěvek od kutilmil »

Ak je kondenzátor ( ten chladič nazadu chladničky - tá mriežka ) málo teplá tak sú dve možnosti. 1. málo chladiva, 2. vybehaný kompresor. Bude to ale prípad č.1. Nemusí byť ale poškodená len plniaca rúrka. Kompresor sa chveje pri prevádzke a v potrubí vznikne mikrotrhlina cez ktorú povedzme behom mesiaca chladivo ( ten plyn čo je vovnútri ) zdrhne do ovzdušia.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“