Výměna prošlýho řidičáku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Stačí.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#17 Příspěvek od Maskot »

No doplním. Vzhledem k tomu, že stejně jako výše psané příspěvky jsem rovněž v lednu zjistil propadlý řidičák (výše uvedené doby jsou v porovnání se mnou směšné, raději nepíši jak dlouho). Tak následovalo zjišťování co a jak. Vzhledem k tomu že v ČR je centrální registr řidičú mi ve Znojmě sdělili, že potřebný výpis z karty řidiče mi nemúžou dát následovala cesta na MÚ kde byl starý vydán, zaplaceno 30 Kč plus cca 2x300km cesta. Tady překlad karty řidiče soudním překladatelem za 40€, na Landespolizeidirektion vyplnění žádosti o vystavení nového včetně kopii karty, starého řidičáku, povolení k dlouhodobému pobytu v Rakousku, kopie Meldezetlu s trvalým pobytem a zaplacení 49,50€. Následovalo sdělení příslušného úředníka o čekací době 5 až 8 týdnů.. Jo ještě bylo nutno uvést tel. číslo. A zítra mám 6 týdnú za sebou.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#18 Příspěvek od TAKJAN »

Manželka za propadlý pas nic neplatila, ale jen ho vracela.
Já řidičák rovnou ztratil, na počkání nový náhradní, bez peněz.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#19 Příspěvek od Achab »

Taky jsem měl jednou s doklady nečekaný poplatek. Den před převzetím nového OP jsem starý hodil do kamen v domnění že ho nebudou chtít zpátky. Trvali na vystavení náhradního OP tehdy za 50Kč jenom proto aby měli kus ke skartaci. Vůbec jsem ho nepotřeboval ani nedostal do ruky.
Samozřejmě jsem nahlásil že se nevratně zničil v pračce - o skutečnosti že vyletěl komínem v hospodě jsem radši pomlčel aby náhodou neměli "v záloze" nějakou mastnější pokutu za úmyslné ničení nebo podobně... :)

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#20 Příspěvek od ohryzek36 »

Já jsem takto ztracenou občenku hlásil na policajtech - byl to zabitý celý den, ale bylo to při škole, tak to až tak moc nebolelo. Původní občanka už stejně měla končit (první byla na 5 let a já už měl skoro 20), takže bych to musel měnit tak i tak (tudíž žádná hrůza). Horší bylo, že jsem po několika týdnech tu původní občanku (i se ztracenou peněženkou) našel a pak si je omylem přehodil v peněžence (měl jsem s sebou pořád několik let projítou občenku) - při jediné legitimaci (při volbách) jsem byl komisí poslán pryč, s tím, že to není platný doklad a po chvíli (asi po deseti minutách) jsem se ukázal s "funkční" občankou - to bylo poznámek :D .

S řidičákem jsem si užil vloni - zjistil jsem, že je několik měsíců propadlý a tak při návštěvě magistrátu proběhlo všechno tak, jak už popisovali jiní - byl jsem upozorněný, že při jízdě bez platného ŘP dostanu pokutu a že za pětistovku to bude rychlejší (neřídil jsem, tak jsem si prostě počkal), akorát jsem platil 50kč za vyřízení (aby vůbec něco udělali) + jsem se musel stavit k doktorovi skrz změnu zdravotního stavu - když jsem si dělal řidičák, tak jsem nosil brýle, ale teď už nenosím (opravili mi to v Gemini), takže stačilo se objednat na klasickou kontrolu (která se dělá i před nástupem do autoškoly) a donést potvrzení, o tom, že jsem OK na úřad.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#21 Příspěvek od fredis »

To jsem řešil loni taky. Skoro rok propadlý ŘP. Za 500,- a byl do tuším 14 dnů. Žádný náhradní ti nedají!
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#22 Příspěvek od TAKJAN »

Za ztracený nepropadlý jo.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#23 Příspěvek od mi-ro »

Když už jsme u těch dokladů, pozor na platnost zbrojáku!! Stačí o den a všechno špatně. Okamžitě odevzdat zbraně, jinak nedovolené ozbrojování a kompletní proceduru žádost, kurz, zkoušky, poplatky. Připadá mě to jak když na ten den navíc čekají aby si tě vychutnali. Navíc žádat o výměnu nutno předem!! Ke dni skončení platnosti ZP musiš mít již nový. ...buzerace!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od ZdenekHQ »

To mě připomíná, jak jsem rok chodil s neplatnou občankou, ještě starou červenou knížečkou. Při výměně se nestalo nic, i když byla jak salát.

Kámoš si stěžoval, že u auta napsanýho na OSVČ mu při opožděné technické ty dva "neplatný" měsíce odečetli, takže to ve výsledku nebylo prodloužený o dva roky, ale jen o 22 měsíců.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

ZdenekHQ píše: .. že u auta napsanýho na OSVČ mu při opožděné technické ty dva "neplatný" měsíce odečetli, takže to ve výsledku nebylo prodloužený o dva roky, ale jen o 22 měsíců.
Ano, to je v pořádku a platí to pro všechny. Vyjimkou jsou všeobecně jen ty případy, kdy se s tím prokazatelně nemohlo jezdit a provést STK v termínu. Např. servis v autoopravně po havárce a potom STK co nejdříve po opravě. Nejdříve je do týdne, ale zpravidla cesta ze servisu přímo na STK na objednání.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#26 Příspěvek od Celeron »

To platí asi jen pro vozidlo na ičo. Já měl technickou na vozejk prošlou 15 měsíců a bylo jim to na STK šumák, O1, 4 roky.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#27 Příspěvek od p32 »

A z jakého důvodu by byla taková selekce? Kde to mají v zákoně?
STK ti mohou zkrátit podle zákona jen z důvodu již dříve provedené STK a oprav závažných vad (či jakých) do těch 30 dnů a potom vystavení platné STK na ty 2 roky s odpočtem dnů od té první STK, tzn. platí datum té první STK a jen se uzákonila její platnost na ty 2 roky.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jo, kámoš nedávno nadával, že když má povinné střelby na 25m vzdálený terč, tak musí používat dalekohled, aby viděl výsledek, a ti borci vedle to vidí i bez něj. Tak asi proto.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#29 Příspěvek od p32 »

To je také o tom, že ti borci vedle si musí zase nasazovat brýle nablízko, aby viděli, co strkají do zásobníku a kterým koncem. :wink:

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#30 Příspěvek od ohryzek36 »

Já jsem musel na oční i kvůli řidičáku - nepřečetl jsem polovinu Snellenovy tabule. Při obnovení řidičáku jsem si zažádal o zrušení povinosti řízení s brýlama (měl jsem zrak už opravený) a obvoďákovi stačilo, když jsem přečetl tu tabuli celou - už mi věřil, protože jsem to potřeboval i kvůli činosti v jednotce SDH (jinak bych prý musel mít helmu s korekcí zraku nebo něco podobného).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“