Autorádio z Číny, restarty za chodu

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pepa01
Příspěvky: 3
Registrován: 26 úno 2017, 01:00

Autorádio z Číny, restarty za chodu

#1 Příspěvek od Pepa01 »

Zdravím, prosím o radu, zakoupil jsem na eBay 2dinové rádio s navigací, bluetooth, USB, mikroSD, vyrobené z Číny, po zapojení do auta vše funkční, ale při rozjezdu se rádio jakoby restartuje a nebo při snížení či zvýšení otáček motoru se toto stane taktéž - čili mám dotaz, jak toto odstranit, zda by pomohlo natažení nové kabeláže přímo od baterie, tzn. "plus - mínus" odděleně od původní kabeláže k autorádiu.
Děkuji za každou radu.

Málo říkající název vlákna upraven.Viz PRAVIDLA, odst.7a)
Hill
Přílohy
$_35.JPG
(31.74 KiB) Staženo 391 x

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#2 Příspěvek od Sandal »

První zkontroluj nabíjení v autě.Může to dělat přepětí-podpětí v palubní síti.
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Pepa01
Příspěvky: 3
Registrován: 26 úno 2017, 01:00

#3 Příspěvek od Pepa01 »

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.
Hill

To předpokládám taky zkoušel jsem filtr a nepomohlo respektive dělalo to dál to samé,nemáš potuchy prosím Tě o nějakým konkrétním filtru který by to vyladil a odstranil zcela,nebo zbývá jen to natažení náhradní kabeláže přímo z baterek?

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#4 Příspěvek od samponek »

Přesně tak, je porucha v autě, autorádio na ni jen správně reaguje. Natažení kabeláže je dobré, ale v tomto případě to nepomůže.
Je nutné rozkuchat alternátor a opravit regulátor.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#5 Příspěvek od Sandal »

Ale nejdřív změřit napětí v palubní síti.Nejlíp ručkovým voltmetrem.A vůbec nejlepší by bylo měřit napětí na konektoru rádia za provozu a sledovat napětí když rádio vypne.Nedělej to ale nikdy sám pokud s autem pojedeš.Na 90% pošleš auto do škarpy :wink:
Lepší jednou ukázat, než desetkrát vysvětlovat :-)

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#6 Příspěvek od Atlan »

Pre zaujimavost typ auta?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#7 Příspěvek od KUBO »

Podľa mňa auto bude v poriadku. Predvčerom mi volal známi, že kúpil nejaké 2din rádio s kamerou na inzerát a že mu robí presne to isté ako píše Pepa01. Pokiaľ auto stojí, tak funguje všetko OK. Akonáhle sa pohne, tak začína reštartovať. Skúšal to v dvoch autách a problém ten istý. Pokúšal sa kontaktovať predajcu, ale nekomunikuje. Tak čakám, že mi ho v priebehu týždňa donesie pozrieť, keď dovtedy sa nedohodne s predajcom o vrátení. Tých autorádií bude oveľa viac.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#8 Příspěvek od xmurgi »

Tieto Čínske kolotočárske "hračky" je najlepšie hodiť do smetného koša. Po nekonečnom laborovaní so základnou funkčnosťou, citlivosťou rádia, vybíjaním baterky aj tak väčšina skončí pri kúpe seriózneho menej načančaného ale funkčného rádia renovovanej značky. Treba myslieť na to, že funkčné obvodové riešenie rádia vhodné do palubnej siete auta niečo stojí. Nemôžeš čakať, že vec za 150€ obsahujúca tablet, rádio, zosilňovač bude ešte vhodná na prevádzku v podmienkach automobilu.

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#9 Příspěvek od fero_b »

skusil by som to radio napajat cez nejaky DC/DC menic - nie priamo zo siete auta (zrejme sudruhovia v cine to ladili s laboratornym zdrojom a na zakolisanie napetia na palube reaguje a nejaky vnutorny komparator a watchdog, ktory sudruhovia nastavili bud naslepo alebo na aute, kde to az tak nekolisalo ako na tvojom modeli a posle to do restartu). DC/DC menic zas stoji peniaze, a je to pokus s neistym vysledkom. To uz je mozno lepsie si kupit "necinske radio"

Uživatelský avatar
cechpk
Příspěvky: 364
Registrován: 13 črc 2014, 02:00
Bydliště: Petřvald U NJ

#10 Příspěvek od cechpk »

Já měl ten samý problém nebylo sice 2 DIN ale taky se vyínalo zapínalo samo.. co jiného taky čekat od čínského krámu za pár peněz..

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#11 Příspěvek od samponek »

Pokud je problém s kolísáním napětí a z toho plynoucí restarty autorádia, tak 200W DC/DC měnič je jednoduché zhotovit s náklady do 100kč. Při účinnosti přes 90% a odběru rádia nepředstavuje významnou přítěž a krabička se někam vsákne.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#12 Příspěvek od Hill »

A, když ti takový nehomologovaný měnič způsobí požár auta, a od něj chytne sákristie, pak sáložna..., tak jíim pojišťovna nic nedá, platíš to sám.
Nebo něco dostanou, ale stejně to pak pojišťovna bude vymáhat na tobě.

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#13 Příspěvek od samponek »

Předpokládám, že neoriginální rádio, které si tam namontuje na vlastní pěst, tedy i na vlastní nebezpečí a auto díky tomu vyhoří, nedostane od pojišťovny stejně nic. Zásah do elektrické sítě v autě a příčina požáru se dá odhalit.

Uživatelský avatar
Pepa01
Příspěvky: 3
Registrován: 26 úno 2017, 01:00

#14 Příspěvek od Pepa01 »

Atlan píše:Pre zaujimavost typ auta?
Je to Škoda Superb 1 řada-2002-2008

Uživatelský avatar
BigSandy
Příspěvky: 745
Registrován: 28 črc 2015, 02:00

#15 Příspěvek od BigSandy »

Čau kluci.
Mate nějaké zkušeností s těmI Čínskými navigacemi?
Moje už delší dobu otravuje.
Nevím, jestli má cenu kupovat něco přímo z činy a pak řešit nějaké problémy nebo raději něco takového.
https://www.sbazar.cz/skodars5/detail/2 ... -vw-a-seat
https://www.sbazar.cz/skodars5/detail/2 ... kodavwseat
Už jsem mu psal a prý to je Čína a dováží to z Německa.

Co koupit u Číňanu do pašíka 3C variant 2012?

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“