Kamera doma

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
erin

Kamera doma

#1 Příspěvek od erin »

Nekolikrat nam vykradli dùm.Rozhodl jsem se umistit na chodbe kameru, která bude pøipojena na pc. Doporuète mi prosím software kterým bych mohl záznam ripovat napø.24 dennì a poté ho smazal a zaèal ripovat další den.Je to vùbec možné?Mám 80HDD.Nebo umìl by program napø.každých 5-10 sekund uložit obrázek nejlépe iszáznamem èasu??Prosím poraïte nebo doporuète.Nejlépe bych chtìl použít web kameru.

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

A čo tak použiť taky system,ktorý spusti kameru pri pohybe osob v miestnosti a tym aj zaznam?Zda sa mi to trochu neekonomicke zaznamenavať to 24 hodin.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

POZOR ZMĚNA!

#3 Příspěvek od Hill »

Zaslal Forbidden: Thu Jul 28, 2005 1:43 pm Předmět:
--------------------------------------------------------------------------------
Videl jsem soft, co zapnul zaznam az kdyz zaznamenal pohyb. Hodne se tim usetri misto na disku. Bohuzel si uz nevzpomenu kde to bylo, snad nekde na dvd boxu, nebo ATI fanu.
--------------------------------------------------------------------------------


odpověď z duplicitně založeného příspěvku přesunul Hill

Nezakládej stejný příspěvek do různých témat víckrát, prosím (viz též pravidla na tomto fóru) - v přehledu nových témat zbytečně odsouváš třeba ještě nezodpovězené dotazy. Není snad třeba, aby ti každý odpověděl v jiné sekci.

Uživatelský avatar
kusy
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od kusy »

Zkus se podívat tady
http://www.vivotek.cz/default.asp?pg=prod&id_prd=6
nevím jaký máš typ kamery, snad ten software bude kompatibilní?

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

Re: Kamera doma

#5 Příspěvek od Raptor181 »

erin píše:Nekolikrat nam vykradli dùm.Rozhodl jsem se umistit na chodbe kameru, která bude pøipojena na pc. Doporuète mi prosím software kterým bych mohl záznam ripovat napø.24 dennì a poté ho smazal a zaèal ripovat další den.Je to vùbec možné?Mám 80HDD.Nebo umìl by program napø.každých 5-10 sekund uložit obrázek nejlépe iszáznamem èasu??Prosím poraïte nebo doporuète.Nejlépe bych chtìl použít web kameru.
Myslis ze na tej webkamere to uvidis dobre? skusal si to?

Ten soft nieje nahodou urceny len pre VIDEOSERVERE? 8O
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Pretorian
Příspěvky: 91
Registrován: 18 dub 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Pretorian »

Zdravím Vás.
Podobný problém jsem rovněž řešil a souhlasím že web kamera není
nejšťastnější řešení (alespoň ty levné). Zkus se kouknout na stránky
www.elnika.cz

Mají zde videokarty pro záznam obrázků z CCTV kamer na PC. Lze si
vybrat kartu i pro 1 kameru. Aktivace záznamu od změny v obraze
taky není až takový problém.

erin

#7 Příspěvek od erin »

ta kamery jsou ale moc drahé.pøedstavuju si nìci okolo 500-1000kè ne 15000 jen za kameru.to už si raè koupím psa.

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#8 Příspěvek od Raptor181 »

Ale ved nemusis kupovat najdrahsiu kameru. Inak aj na www.flajzar.cz je ponuka kamier za velmi dobre ceny.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#9 Příspěvek od cirus »

Protože profesionální sestava pro monitorování 3 kamerami je nekřesťansky drahá chtěl bych ubastlit a nainstalovat amatérsky vytvořený systém sledovacích kamer k rekreační chalupě.

Vycházím z předpokladu:
- když si osvětlím prostor který chci snímat kamerou v mobilním telefonu, tak takto osvětlený prostor uspokojivě nasnímám a uložím do paměti telefonu. To docela dobře funguje.
Mám takovou představu:
- takový malý objektiv se zapojením jako je v mobilu bych chtěl např.instalovat přímo (nebo vedle) infra čidla, které při pohybu osoby, nebo auta spustí kameru a zároveň zapne halogenové svítidlo. třeba takové Obrázek
- pokud bych nesehnal kamery a součástky k jejich zapojení proč někde v bazaru nekoupit 3 mobily jako je třeba tento ? http://www.1-2umobil.cz/shop/index.php? ... ts_id=1653. Vycházím z toho, že když nasnímám záběr mobilem (v toto případě jen takovou sekvenci jak dlouhou nastavím na infračidle), tak ho mohu uložit na HD počítače. Musí fungovat ve dne i v noci (s halogenem)
Objekt, který chci takto monitorovat (ideálně počtem 3 kamer) je zabezpečen profi zabazpečovačkou, která spustí sirénu a nahlásí útok na mobil majitele. Ta je však platná jen na to, aby majiteli oznámila že byl vykraden. Po příjezdu majitele a policie je pachatel dávno za horami. Důkaz kdo to udělal, nebo se o to pokoušel, by měl dát právě záznam z kamery.
MÁTE NĚKDO JINÝ NÁPAD S KONKRÉTNÍM ŘEŠENÍM?
Předem děkuji za pomoc.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Mobil budes tazko ovladat. Chcelo by to nieco, co vies zapnut tym rele (ci co tam je), co je vnutri. Otazka je, kam ukladat zaznam (aby to nezmizlo tiez).

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od badoch »

mety píše:A čo tak použiť taky system,ktorý spusti kameru pri pohybe osob v miestnosti a tym aj zaznam?Zda sa mi to trochu neekonomicke zaznamenavať to 24 hodin.
http://www.deramax.cz/select_det.php?id ... rozsah=vse

Na tom linku je pěkný manuál pro sw, mmj. já o něčem takovém taky přemýšlím, ale pořád se nemohu rozhodnout, je to dost drahá záležitost. Já se chci dát spíše cestou IP kamer, část wifi, jenže venkovní ip kamera je dost pálka a to bych potřeboval 3, navíc jak to vyřešit v noci. jako + vidím že nemusím mít puštěný PC, ona ta elektrika taky není zadarmo :D , jen bych nechal router a modem a nechal si fotky poslat e-mailem, případně je fajn možnost připojit se na kamery odněkud jinak,

Uživatelský avatar
Zdenci
Příspěvky: 68
Registrován: 17 lis 2008, 01:00

#12 Příspěvek od Zdenci »

TO erin:
kup si vazne radsej toho psa, system do 1000kc plus PC ti nic nepomoze. Potrebujes brutal rychle zaznamove medium pre kazdy zaber ktory moze byt v sekunde dolezity, perfektne nasvietenie, idealne su naozaj halogeny s PIR cidlom nakolko kazdy sa vzdy pozrie do svetla, musis tento halgen ale skombinovat s perfektnou kamerou ktora tu brutalnu zmenu svetelnych podmienok co najrychlejsie zvladne.

TO cirus:
dokazny material nasnimany kamerou, ktora nema megapixelove rozlisenie a perfektne opticke parametre a stastie na pohlad do tvare narusitela je ti prd platny to mi ver. Poskriabali nam v jednom roku celkom 5 firemnych aut, vsetko mame na kamerach, pana je jasne vidiet aj vieme kto to je, ale pokial policia neuvidi na fotke uplne dokonaly zaber tvare cez cele zorne pole kamery, nic s tym neurobi.

TO all:
Dobry pravnik opacnej strany zly resp. aj dobry zaber kamery zmietne zo stola, poistovna sa bez reviznej spravy a opravnenia montovat CCTV vysmeje do oci.
Pes nas priatel najlepsi...ale pozor musi mat kosik a byt uviazany...:))

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“