Jak zapojit kabely do zásuvky, která vede na dvě dvojzásuvky

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
makino
Příspěvky: 254
Registrován: 20 dub 2008, 02:00

#16 Příspěvek od makino »

. Ty , co tam máš , rozhodně nevyhazuj !!
Ano, nevyhadzovať ale treba ich riadne prekontrolovať, vyčistiť a očistiť hlavne zaoxidované kontakty zásuvky. Dosť často boli uvoľnené aj kolíky.
Sám sa do toho rozhodne nepúšťaj, dobrý elektrikár bude lacnejší ako požiar alebo úraz.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#17 Příspěvek od rnbw »

Niekolko tych zasuviek som vyhodil prave kvoli uvolnenym kolikom.

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#18 Příspěvek od elektrosvit »

Od kdy vlastně nesmí být instalována TN-C síť? Doma máme instalaci z poloviny 90. let, samozřejmě už v mědi, ale je to TN-Cčko. Zásuvky s porcelánovým vnitřkem jsou použity v celé instalaci a žádný problém s nimi doposud nebyl. Pro jistotu jsem si před dvěma lety udělal o prázdninách čas, vypnul jednotlivé okruhy a spoje v zásuvkách pečlivě podotahoval.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Ty nemáš svěrák a kladívko ? Oprava do 30 sekund .... A dáš tam plastový sračky .... :roll: :roll:

Uživatelský avatar
spravce29
Příspěvky: 20
Registrován: 29 říj 2014, 01:00

#20 Příspěvek od spravce29 »

BOBOBO píše:Opět důkaz toho , že pokud chceš tahat trvale 2kW , tak jedině zásuvka na šroub . A to ještě ze šrotu s keramickým vnitřkem . Ty , co tam máš , rozhodně nevyhazuj !!
Díky za reakci. Typ zásuvky č. 1 (ta shořelá se zacvakávacím mechanismem na žíly kabelů) rozhodně kupovat nebudu. Určitě budu instalovat klasickou na šrouby. Z té dvojzásuvky č. 3 už přímotop napájen není, ihned co jsem objevil závadu /vyhořelou zásuvku/ jsem koupil kus kabelu a přímotop propojil v krabici do které vede kabel od jističe pro topení. Tak jak to má být správně propojeno a bylo původně než jsem původní přímotop měnil za jiný ...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#21 Příspěvek od Yarda1 »

Tyhle zásuvky bych nepoužíval tam kde je velký odběr (což asi u přímotopu bude). A nepoužíval bych tam dvojzásuvku. Předpokládám, že zkušený elektrikář ti to poradí. A taky bych viděl, že je načatá vidlice u přímotopu a bude chtít taky vyměnit.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
spravce29
Příspěvky: 20
Registrován: 29 říj 2014, 01:00

#22 Příspěvek od spravce29 »

Díky za info. Z té dvojzásuvky č. 3 už přímotop není napájen. Ihned co jsem objevil závadu /vyhořelou zásuvku/ jsem koupil kus kabelu a přímotop propojil s krabicí do které vede kabel od jističe pro topení. Tak jak to má být správně propojeno a jak bylo původně než jsem původní přímotop měnil za jiný ...

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána.Viz PRAVIDLA, odst.4e) a 4f)
Hill

Uživatelský avatar
spravce29
Příspěvky: 20
Registrován: 29 říj 2014, 01:00

#23 Příspěvek od spravce29 »

ZdenekHQ píše:Ano, a jelikož uživatel spravce29 to nebyl, protože jinak by se na to neptal, může riskovat stejný omyl, protože se obrátí na "dodavatele".
Díky za reakci. Kdo byl "dodavatel" tzn. prováděl instalaci zásuvek netuším. Tahle elektro instalace už v bytě byla, když jsem se nastěhoval /cca. 12 let zpátky/. Chyba je v tom, že jsem si zásuvky a vůbec celou elektriku nenechal pravidelně kontrolovat. Chyba byla i v tom, že jsem přímotop vyměnil za jiný, který byl se zástrčkou a zapojil ho do dvojzásuvky. Říkal jsem si, že až bude čas...:roll: zapojím přímotop přímo kabelem do krabice. Do krabice pod přímotopem vede kabel přímo od jističe pro topení. Na druhou stranu alespoň dvojzásuvky zkontroluji a zásuvka č.1 se vymění za klasický model na šrouby.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#24 Příspěvek od TAKJAN »

Zdeňku, proč kopřivku:-)) Desetitisíce takových běhá v Al! Tohle Cu, pokud je na šrouby a strojek porcelán, přežije tě to stokrát. Mně to neděsí, asi že jsem jich viděl a zapojil stovky a víc. A navíc, tohle bude kopat jen za vadnou zásuvkou (upadlý PEN). V správné instalaci když upadne PEN v bodě rozdělení, spálí to navíc spotřebiče. Nějaké přizemnění 10Ω tomu nezabrání.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#25 Příspěvek od p32 »

Ani bych nedoporučoval radit a mít spoluvinu na úrazu atd.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

Ale napsat mu , že strčením hliníku do vaga bude zase na začátku , lze .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#27 Příspěvek od EKKAR »

Tady jediná rada, která má cenu je "DEJ OD TOHO PRACKY PRYČ A ZAVOLEJ SI ODBORNÍKA, KTEREJ NA TO MÁ OPRÁVNĚNÍ" ... Všecko ostatní je taháním čerta za vocas. Bohužel, bude za to muset zaplatit, ale za blbost se platilo odjakživa - i když v tomhle případě to bude platba za blbost někoho druhýho, kdo jednak tu prvotní instalaci učunil a druhak toho, kdo na konec takhle zprasený větve pověsil ten přímotop ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#28 Příspěvek od BOBOBO »

Nějak jsem přehlédl , že zmínka o alu je od Honzy , ale na konstatování nic neměním , je plně platné . :D

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#29 Příspěvek od satam »

Po přečtení příspěvků zde mi to nedá. Odborníci se budou chytat za hlavu, kamenovat mě a prohlašovat cosi o hazardérech, cvocích a sebevrazích, ale já si stojím za svým i přesto, že nejsem "certifikovaný" elektrikář.
Na přiloženém obrázku je můj "zásuvkový rozvod" v kuchyni. Rozvod je přísně třížilový, v mědi a poctivě udělaný. Jištěný je 16A jističem.
Do zásuvek je připojeno: Elektrokeramická deska, kombinovaná horkovzdušná trouba s grilem, mikrovlnná trouba, kávovar, rychlovarná konvice, malá CRT televize a LED osvětlení kuchyňské linky.
Zatím se nám nepovedlo ani vyhodit jistič, přestože nijak nehlídáme současně použitou kombinaci spotřebičů. Zásuvky včetně rozdvojek nevykazují žádné znatelné oteplení, které by svědčilo o přechodových odporech. Tato soustava je funkční již více než dva roky bez nejmenších problémů.
Přílohy
IMGP6681.JPG
(136.93 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
satam
Příspěvky: 562
Registrován: 21 led 2010, 01:00
Bydliště: Cheb

#30 Příspěvek od satam »

Neměřil jsem, ale tipuji to na "dvojku" měď.
A pochopitelně starou roztrojku bych si zrovna sem dát vůbec nedovolil :wink:

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“