Robot Uks E26 - Sundání matice

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dzenkyns
Příspěvky: 43
Registrován: 11 pro 2012, 01:00

Robot Uks E26 - Sundání matice

#1 Příspěvek od dzenkyns »

Dobrý den. Tady je návod na sundavání matice Uks e 26 Při čelní pohledu na matici je uvnitř na pravé straně skryt červík, který se jen povolí a matice sundá. Přikládám fotky. S pozdravem Petr.
Přílohy
2.jpg
(89.89 KiB) Staženo 297 x
1.jpg
(205.69 KiB) Staženo 290 x
Naposledy upravil(a) dzenkyns dne 04 bře 2017, 16:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od serviceman »

Spíš to patří do tématu sem.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#3 Příspěvek od kejki »

Až budeš rozebírat převod hnětače, dej sem taky dokumentaci. Ten jsem jen zalil zvenku.

Uživatelský avatar
curilus
Příspěvky: 12
Registrován: 25 črc 2019, 02:00

#4 Příspěvek od curilus »

Dobrý den,

pořídil jsem robot UKS E23 na míchání těsta na ryby. Čekal jsem že to bude dělo k nezastavní a urve mi to roce když je tam strčím, ale opak je pravdou a u "pouhých" cca. 2 kg těsta mi začalo něco přestakovat v robotu. Tak jsem to rozdělal z zjistil že na ozubeném kole je z části uražený zub. To by ale snad neměl být takový problém aby se robot zastavil (rukou ho urdžím v klidu).
Tak bych se chtěl oprat, jakou máte zkušenost s tímto robotem. popř. přikládám foto a třeba tam někdo uvidí něco špatné...moc se mi tam nezdá to ozubene kolo, jelikož bych řekl že by mohlo být vetší (nevím zda není již omleté) a u ložiska "excentr" nebo jak se to jmenuje tak ten je oštípaný...minulý mojitel se v tom asi vrtal jelikož to došlo bez šroubků...

Děkuji za jakoukoliv radu popř. info kde bych mohl dohledat něco více o tomto stroji.

Ondra
Přílohy
IMG_20190723_094705.jpg

Uživatelský avatar
curilus
Příspěvky: 12
Registrován: 25 črc 2019, 02:00

#5 Příspěvek od curilus »

další foto
Přílohy
IMG_20190723_095740.jpg
IMG_20190723_095725.jpg
IMG_20190723_095712.jpg
IMG_20190723_094735.jpg
IMG_20190723_094720.jpg

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#6 Příspěvek od kejki »

Funguje ta nadproudová pojistka?
V jakém stavu jsou vodiče?
Popravdě mě nenapadlo zastavovat 200W robot rukou, ale známý míchal asi 2kg krmení a bylo to lepidlo, že netuším, jak to matlal z té mísy. A samozřejmě to míchalo.

Uživatelský avatar
curilus
Příspěvky: 12
Registrován: 25 črc 2019, 02:00

#7 Příspěvek od curilus »

Zda je pojistka to tlačítko dole pod vypínačem tak jsem nepocítil jejo funkci, jelikož se nestalo nic a na kabely se mohu podívat, ale asi by mělo být v pohodě, jelikož se mi zdá, že tam přeskakuje něco mechanicky...
Tak já bych to rukou také nezkoušel, ale když se to zastavuje už při 1 kg (nově testováno) těsta tak tam asi něco nebude dobře...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#8 Příspěvek od kejki »

Takže motor se točí a zastavíš pohon hnětače?
Nebo zastavíš motor a elektrická pojistka nereaguje a motor ani nezabručí?
Popravdě mi planetární převodovka nic neříká, ani netuším, jestli je tam střižná pojistka, nebo jí nahradili tou pojistkou. V převodovce pro mixér stačí jeden chybějící zub a nefunguje, v tom kolénku pro mlýnky zrovna tak. Vždyť můžeš zkusit otáčet hnětacím hákem a koukat na odkrytované polámené kolo, jestli prosmekne na tom špatném zubu.

Uživatelský avatar
curilus
Příspěvky: 12
Registrován: 25 črc 2019, 02:00

#9 Příspěvek od curilus »

caw,

sry za pozdní odpověď ale měl jsem teď honičku s barákem.
motor má snahu se stále točit ale nemá dost sil (jak jsme psal něco tam divně rachodí jak kbyby ta prevodovka přeskakovala...). Zkusim to zas zardělat a kouknou kdy nebo jak to přeskakuje a snad se něco dozvím.

Uživatelský avatar
Suriwan
Příspěvky: 1
Registrován: 06 říj 2019, 02:00

#10 Příspěvek od Suriwan »

Ahoj, mám UKS e23 a po zapnutí je velmi hlučný. Očividně nějaká ložiska odešla na věčnost a nebo jsou zadělaná. Po rozložení dle fotek od Curiluse jsem se dostal k jednomu ložisku ve vrchním krytu, které se netočí a druhé by mělo být pod ozubeným kolem zespoda. Poradí mi prosím někdo, jak sundat to ozubené kolo co je zespodu robotu? Šroubek jsem povolil, ale kolo drží jak přibité a vzhledem k materiálu bych ho nerad zničil... Případně nevíte někdo, kde by se dala sehnat nová ložiska, či jak je nedestruktivně vyčistit / vyndat?

Také bych byl moc rád za jakékoli názory nato, čím robota po opravení ložisek promazat. Našel jsem hromadu přípravků na mazání ozubených kol, ale rád bych něco s čím má už někdo zkušenosti u tohohle robotu...

Předekládám, že nejsem studovanej strojař a tak bylo docela složité to vůbec nedestruktivně rozebrat. Na druhou stranu věřím že s troškou snahy nic nezničím a zvládnu robot pořádně vyčistit a dostat do stavu, kdy se mnou vydrží co nejdéle :)

Uživatelský avatar
curilus
Příspěvky: 12
Registrován: 25 črc 2019, 02:00

#11 Příspěvek od curilus »

já jsem tu řídel ze spodu vyklepal přes kulatinu...vem něco co má podobný průměr a mělo by to jít. je to vidět i na foto že ta hřídel je vmačknutá dovnitř.
na mazání bych použil nějakou vazalínu.

Uživatelský avatar
Strouhic10
Příspěvky: 2
Registrován: 28 kvě 2021, 02:00

#12 Příspěvek od Strouhic10 »

kejki píše:Funguje ta nadproudová pojistka?
V jakém stavu jsou vodiče?
Popravdě mě nenapadlo zastavovat 200W robot rukou, ale známý míchal asi 2kg krmení a bylo to lepidlo, že netuším, jak to matlal z té mísy. A samozřejmě to míchalo.
Ahoj, chtěl bych se zeptat jak černé tlačítko zespodu robotu, zřejmě pojistka funguje, koupil jsem E23 a nešel spustit, pak jsem pootocil tim cernym knoflikem pod robotem a motor funguje

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“