Váha Digi DS-788, ukazuje stále 8888

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#31 Příspěvek od vavy »

zleva: 46zn00a-0p07cp, mc14051bcp, jr44ae-lmc6032in, cpa-p4368l23-7660s
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#32 Příspěvek od vavy »

Artaban001 píše:Ten se mi vyluštit nepodařilo.
Co by jinýho mohlo být ve futrálu 2X4 nohy. Musí to zesílit slaboučký signály z "tíhoměru". Navíc podle sehnanýho návodu z internetu ta jednotka umí pracovat se dvěma snímači. Nějaký asi externí, nebo co. Tudíš tam bude nějaký přesný převodník U/F. A budou tam 2. Pro každý "tíhoměr" jeden proto ty výstupy ADS1 a ADS2. To INT bude nejspíš nějaký "nulování", pokud se posílá "přesný počet pulsů"
Podle návodu jsem taky zjistil, že jde o obchodnickou váhu. Měl bych Tě upozornit, že pokud se používá jako fakturační v obchodě, musí mít pečeť od nějaký metrologický instituce. Tudíž ji stejně musí nechat úředně nakalibrovat (Nějakou tu váhu jsem už opravoval, ale vzhledem k tomu, že jsem ji musel rozplombovat - musel ji stejně nechat překontrolovat, nebo ji nepoužívat pro fakturaci)
No ten druhý vstup nevím...není tam odkud by ta informace přišla...Jinak té kalibrace jsem si vědom on to používá jen jako orientační váhu na maso...dokud to nefunguje nemá to cenu stejně řešit...
Pomalu ztrácím naději že na to příjdu...
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#33 Příspěvek od vavy »

Artaban001 píše:Podle datatsheetu těch švabusů to jsou nejčastěji operáky - Jeden z těch švábů je MCP 14051, což je nějaký analogový multiplexer. Takže podle mě je levý kabel vstupní a v něm by měly být "analogové hodnoty". Pravý kabel bude výstupní a budou na něm "digitální hodnoty". To bys možná mohl prověřit osciloskopem.
Tenzometr - "loadcell" je principiálně odporový můstek, který dodává na svým výstupu napětí, jehož velikost závisí na deformaci měrného tělesa, na kterým je tenzometr přilepen.
No to jsem si taky myslel, ale naměřil jsem buď nesmysl nebo měřím blbě...Nebo nic neleze z tenzometru ani z výstupu převodníku...
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#34 Příspěvek od vavy »

že by tam bylo toto?
Přílohy
mustek.png
(145.23 KiB) Staženo 84 x
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#35 Příspěvek od Artaban001 »

LMC6032IN - CMOS dual operation amplifier
http://www.alldatasheet.com/datasheet-p ... 032IM.html
OP07CP - Ultra low voltage offset operation amplifier
http://www.alldatasheet.com/datasheet-p ... P07CP.html
a ten 7660 bude asi tohle:Charge Pump DC-to-DC Voltage Converter
http://ww1.microchip.com/downloads/en/D ... 21465C.pdf
a ten analogový multiplexer je:
https://www.onsemi.com/pub/Collateral/MC14051B-D.PDF
Ano, tenzometrický můstek který je nalepený na tom duralovým "měrným elementu", jehož pružnost určuje váhový rozsah.

Uživatelský avatar
vavy
Příspěvky: 302
Registrován: 22 zář 2012, 02:00
Bydliště: Brtnice

#36 Příspěvek od vavy »

Tak když jsem odpojil in+ a in - z plošňáku a měřil napětí na oscilu tak se to hejbalo v závislosti na zatížení o 50mV.Jako není to moc, ale aspoň se tam něco dělo, když to zapojím do DPS tak nic...Takže třeba je v háji vstup nějakého operáku....nebo kondík má svod nebo tak něco že?Jdu bádat...
Jaromíre nestrkej tu vypálenou sirku zpátky do krabičky,jednou se ti to vymstí....

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Najprv by som zacal napajanim - co na tu dosku lezie a co vyraba ten ICL7660.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#38 Příspěvek od Artaban001 »

Pokud budeš měřit na těch odpojených drátech (IN+ a IN-), tak bys tam měl proti sobě naměřit nějaké napětí, pokud na váhu položíš nějaký těžký předmět. To napětí bude v milivoltech. Mělo by být stejnosměrný. Jak jsem psal výše - součástí toho převodníku je i "DC-DC měnič" Možná by stálo za to prověřit nějakej ten elyt, co je okolo něj.
Teď budu spekulovat:
jeden z těch operáků bude zapojen jako napětím řízený oscilátor (VCO) (že by ten CMOSovej?)
Pokud tam na tý desce není žádný "digitální obvod", půjde to nejspíš cestou proměnné frekvence, kterou zpracovává ta "digitální deska.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“