naprogramování dálkového ovladače GENERAL SAT

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

naprogramování dálkového ovladače GENERAL SAT

#1 Příspěvek od ARDO »

Mám tento ovladač od firmy VAT. Nyní jen naprogramován na zařízení ICAN3800TW.ted bych ho ovšem potřeboval upravit na moji TV a přijímač ferguson ariva 202E.

Mám koupen IRDA adaptér do USB kingston KS-959.(takto ho našel Windows XP

https://www.pchub.com/i/UPH-IRDA-Wirele ... -31627.jpg

Nainstalován Sowtware : ,,programovatelný dálkový ovladač"

z tohoto návodu :

http://www.general-remote.eu/wp-content ... LR7980.pdf

Ovšem neproběhne synchronizace.Ani PC mi nehlásí, že se nějaké zařízení chce připojit.

Ovladač mám nainstalován správně.Jedině ,že by to pomocí tohoto IR USB adaptéru nebylo možné

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#2 Příspěvek od ARDO »

On ten program bude zřejmě spárován s tím jejich programátorem.Čili když ten obslužný program nevidí to přesné IRDA zařízení v PC tak prostě nejde...Aspoň má domněnka :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Je dost pravdepodobne, ze ten ovladac nepodporuje vobec IrDA, ale komunikuje nejakym vlastnym nekompatibilnym protokolom.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Nesjpíš to bude, jak je psáno výše, protože IRDA snad běžně chodilo jako sériový port a v nastavení programu se nezdá, že by volba sériového portu byla. Tudíž asi jejich ovladač nevytváří sériový port, ale nějaké jejich proprietární API a tudíž s jiným HW, k němuž ten správný ovladač neexistuje máš prostě smůlu.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od ARDO »

To je dost možné,co jste napsali :) že jediné řešení u tohoto ovladače je ,jim ho poslat na přeprogramování ....Jenže to se mi nevyplatí... Nevím co bude za týden.

Je možnost od nich koupit programátor za cca 400kč. Ale když mám jen jeden tento ovladač,tak je to zbytečné.


Objednám si jiný programovatelný přes USB přímo jejich Softwarem.(z jiné firmy)

A je po starostech.

EDIT: v nastaveni programu žádná volba není.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od Zaky »

Ano, taky si myslím, že ovladač programovatelný přímo přes USB je správná volba.

Uživatelský avatar
ARDO
Příspěvky: 668
Registrován: 20 čer 2013, 02:00

#7 Příspěvek od ARDO »

Objednával jsem včera ten PREDATOR. Již jsem s ním měl jednou zkušenost a nemůžu si ho vynachválit.Databázi kódů mají celkem hodně rozsáhlou.

Chtěl jsem koupit klasický univerzální (neprogramovatelný),ale pak jsem si řekl,že nic neušetřím.Koupím nějaký za 300kč i s poštovným a zjistím,že buď na to zařízení nejde vůbec anebo jen nějaké funkce.Tím pádem bych neušetřil vůbec nic,protože bych pak stejně kupoval ten Predator.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#8 Příspěvek od Petr-II »

Umí ten PREDATOR i makra? Dík za info.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#9 Příspěvek od BOBOBO »

Kdo a jak s tím kšeftuje ?

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#10 Příspěvek od warp »

BOBOBO: oficiálnì v CZ emerx.cz (prodává po 3ks/a269,-), jinak má též aliexpress.com (zde CHANGER 4in1 - tam jsem kupoval po cca 8€). Jinak naprostá spokojenost - super aktualizovaná databáze, již jsem o tom tady nìkde psal (syron si je takto asi zakoupil). MAKRO jsem zatím nezkoušel/nemìl možnost.

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#11 Příspěvek od Petr-II »

A je to někde v návodu-popisu uvedeno, že podporuje makra? Láká mě to z důvodu programování pomocí PC. Jinak ale zůstanu u svého z Lídlu, který to umí a nic mě na něm neschází.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Ten z lidlu mne štve , neopakuje .

Uživatelský avatar
Petr-II
Příspěvky: 392
Registrován: 10 pro 2008, 01:00

#13 Příspěvek od Petr-II »

Jak neopakuje? Já sním nemám žádné problémy, jak zadáním kódu výrobce nebo naučením se z druhého ovladače a hlavně ty makra.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Povel vyšle jednou . Chci zesílit zvuk o 8 kroků , 8x stisk .

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#15 Příspěvek od Kvicala_r »

Makro s 8x Vol+ nejde navolit? Mám Emgeton C3 - dotykáč LCD a Lidl. Ten lidl se uměl naučit i dreamboxe, kdyžto emgeton to nedal a sadu pro něj neměl. V tomto ohledu kvalita/cena je lidl vhodná volba.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“