Vada na APC Back-UPS 400 (přejmenováno, přesunuto)

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

Vada na APC Back-UPS 400 (přejmenováno, přesunuto)

#1 Příspěvek od MaxRampage »

Dobrý den.Tak se mi stalo že jsem prohlížel webové stránky a najednou PC vyplo a vypadly pojistky...To nylo první co mě zarazilo protože mám k PC připojen záýložní zdroj APC Back-UPS 400 který by měl věnovat ještě pár minut na vypnutí aplikací a PC aby se nic nepoškodilo...Místo toho zdroj začal vydávat silný souvislý tón...To dělal vždycvky když pojistky vypadly jako alarm ale teď už jaksi neudržel PC v chodu...řekl jsem si že chyba bude ve záložním zdroji protože PC fungovalo po připojení do zásuvky bez toho záložňáku normálně...Tak mě napadlo že vyměním pojistku ve zdroji ale musím se k ní nejdřív dostat...A v tom je ten problém...Záložní baterie uvnitř jsou pořád nabité a jak se čehokoli dostknu (skusil jsem to jenom 1nou pač sem si to neuvědomil) mi to dalo takový kopanec že mi to pořádně zaškubalo s rukou...To se mi stalo když jsem chtěl kousíček nadzvednou největší "desku" co byla ve zdroji abych se podíval po pojistce po ní...Potřebuji zdroj nějak vybít...Poradil by mi někdo JAK to mám udělat???Zdroj poskytne v plném zatížení podle údaje v tabulce až 250W :twisted: tak nevím...Zkuste prosím poradit :oops: 8-)

Jo a ještě něco..Krabice zdroje je zevnitř pěkně očouzená tak si nejsem jistej jesi se mi z chudka záložňáka po těch letech už navždycky a naposledy nezačoudilo...Ale trafo vypadá v pohodě...A to je další věc co potřebuju...Trafa jdou prý měřit i když nejsou pod proudem...Je to bezpečnější ale jak to takto měřit?n¨Nikdy jsem to zatím nedělal tak potřebuju vysvětlit :oops: :angel: Díky moc za případnou pomoc. :wink:

další pozn.: Od táty jsem se právě dozvěděl že ta baterie ve zdroji už mu asi prý nefungovala že prý už ten zdroj tak rok fungoval jen jako galvanické oddělení PC od zásuvky či jako filtrace...Možná je teda špatná baterie...Ale pojistku vyměním 100% až ji najdu...Nešlo by to vybít žárovkou? 230V 150W se přece dělají i žárovky...Teda pokud se nepletu ...v tom se moc nevyznám...Ale myslím že jo...Jesi se mílím tak to sem napište...A jestli se nemílím tak to sem taky napište ať mám jistotu :)

A popř.:Kdo má stejný založní zdroj jako já (APC Back-UPS 400)
Tak potřebuji poradit kde sehnat do tohoto zdroje náhradní baterii.
Pokud se ještě vyrábí.A pokud se nevyrábí a je tu někdo do tento zfroj má funkční a nepoužívá ho tak jestli by neposkytl tu baterii popř. celý zdroj na náhradní díly za nějakou tu finanční odměnu...
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Uživatelský avatar
JenikBarchov
Příspěvky: 69
Registrován: 05 úno 2005, 01:00
Bydliště: Barchov,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od JenikBarchov »

Hmm a to te nenapadlo kdyz uz to chces vybit ze bys na to dal treba nejakou lampicku (treba se 100watovou zarovkou) ze by se ti to vybilo?? :-D Jinak ti asi moc neporadim :-( Zas tak dlouho v elektronice nedelam :-((
zdraví tě Jenda :-)

Návštěvník

#3 Příspěvek od Návštěvník »

Napadlo (viz.èláneèek :) ) akorát si budu muset vyrobit redukci PC napájecího konektoru na zásuvku :|

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od MaxRampage »

Napadlo (viz.článeček 8-) ) akorát si budu muset vyrobit redukci PC napájecího konektoru na zásuvku :|

+další pozn.: na výstupu jsem naprázdno naměřil (když byl zdroj odpojenej ze zásuvky - to abych měřil to co dodává baterie) jen 194V místo psaných 230.Čím by to mohlo být???6e by vážně baterií?
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Uživatelský avatar
JenikBarchov
Příspěvky: 69
Registrován: 05 úno 2005, 01:00
Bydliště: Barchov,Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od JenikBarchov »

Njn ja sem si to nedocetl do konce :-( me se totiz nacetl asi jen kousek toho co jsi psal :-/ No nevadi tak spousty zdaru a at se ti to podari.Ja mam Notebooka 266 (P2) a je v prcicich baterka uz sem se do ni pokusil dobejvat ale neuspesne povedlo se mi dostat jen k elektronice ale k baterii ne nechci to znicit :-( notebook vydrzi na baterku akorat kdyz ho zapnes tak tam naskocej Windouzy98 a pak mas asi 5 minutek a pak se vypne :-))) njn tak zatim zdarec a hodne stesti :-)
zdraví tě Jenda :-)

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od MaxRampage »

Jj díky...:) Ten článek sis nedočetl do konce asi proto že jsem ho posledních 10 minut pořád nadstavoval tím co jsem čerstvě zjistil nic se neděje :) 8-) Jo s tím notebookem...Mám 2 notebooky a oba bez baterie a k tomu ještě 1 jaksi nefunguje...Prostě nejede display...Když jsem to rozdělal tak jsem dostal fakt málem záchvat.Co jsem pro pána koupil!? Ten notebook snad někomu 1000krát spadl na zem! Prostě olámané plasty a šrouby přelámané a zemění odtržené a stínění displaye potrhané (no byla to folie tak píšu potrhané 8-) ) No a byla vevnitř asi rosa pač na grafické "kartě" (no taková pidi kartička přímo v display zabalená do "igelitu" byly kapičky...A tak vůbec nevím co teď s tím...Do šrotu to nehodím když už sem to koupil ale co s tím to nevím... :cry: :cry: :cry:
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od forbidden »

Proc ten akumulator neodpojis? Skoro vsechny APC UPSky maji zvlast pristupnou baterii. Vubec nemusis sundavat hlavni kryt.
Akumulator muze mit po case vetsi vnitrni odpor, takze pri zatizeni klesne napeti a je to. Ja menim akumulatory v mych UPSkach hned jak zacne UPSka indikovat, ze je vadny, ale ty stare se daji na mensi odbery jeste v pohode pouzivat.
Nahradni akumulator se skoro jiste jeste vyrabi. Ja pouzivam Panasonic, da se koupit treba ve Fulguru. Nekupuj ale levne aku zn. Long z GM. Nejsou vhodne pro UPS. V nouzi sice pouzit jdou, ale moc nevydrzi.
Naposledy upravil(a) forbidden dne 10 srp 2005, 13:01, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od MaxRampage »

Šířím strašné bludy lidičky !!!omlouvám se za to jsem fakt jelito!!!
230V je na vstupu na výstupu 196V takže jsem naměřil skoro přesně...Pak ale teda nechápu proč to takle kixuje...Když tam zmáčknu tlačítko TEST tak to přestae pištět a začne krásně bručet trafo a začne to dávat 196 jak je psáno ale jak to tlačítko pustím tak zase to začne pištět...Co s tím?Asi cyměním tu baterii.Prý je tam stejná baterie už pár LET! To je s ohledem na trvanlivost hodně...Tak to vyměním (pokud seženu tu baterii novou) A bude zase veselo díky moc co mi pomohli

FORBIDDENovi
Ten velkej kryt jsem sundal spíš proto že jsem zvědavej jak to vypadá uvnitř :) zespodu je krytek kterým se po odšroubování dá baterka vyměnit ale takhle mám dovnitř mnohem LUXUSNĚJŠÍ pohled :)
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Tak proc to chces teda vybijet, kdyz vis, ze to jde odpojit???
Jeste me napadlo, jake LEDky ti sviti na ty UPSce? Pokud nesviti LEDka indikujici sit i kdyz tam je tak to asi bude fakt ta pojistka. Podivej se jeste zezadu UPSky na takovej cudlik jestli neni vyskocenej.

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od MaxRampage »

Ta ledka svítí na vypínači když je zmáčknuté to tlačítko TEST i mimo síť
ale když to tlačítko test nedržím tak nic a to předtím nedělalo
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Maxi, maxi. Pokud do něčeho lezeš, tak si napřed o tom něco zjisti a nejednej zbrkle. v případě UPS riskuješ zdraví.
Vlastním UPS značky APC SMART 1000. vzadu u zásuvek je jednak jistič (tlačítko) a "bezpečnostní " konektor, což je propojka a odpojuješ tím baterii. navíc po odpojení baterie musíš buď tlačítkem test, nebo vevnitř pres žárovku 24V-2W vybít kondy - mají dost vysokou kapacitu. na plošným spoji jsem měl přepálenou pojistku 1A, která byla přímo "natištěna" na desce ze strany, která nebyla zrovna přístupná po sundání krytu. Nahradil jsem ji drátovou pojistkou do plošňáku - vypadá jako elektrolytickej kondík na stojato. Někde poblíž té jednoampérové pojistky jsem měl probitej keramickej kondík, proto odletěla pojistka a proto jsem měl tu upsku mrtvou. Koupil jsem pak v GESu za 540/kus jakýsi aku (12V/12Ah) který mě byly prodaný z tím, že jsou vhodné do UPS a valí mě to bez problému už půl roku

Uživatelský avatar
brtnik
Příspěvky: 329
Registrován: 05 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od brtnik »

taky viz pøedchzí pøíspìvky... V prvé øadì je nutné myslet na bezpeènost! Na UPSce je spousta varovných nálepek, èetl jsi je??? Pokud do ní lezeš a nemáš potøebné znalosti riskuješ! Vždy nejprve odpoj baterii a vybij kondenzátory. Nejenže mùžeš dostat "kopanec" (v lepším pøípadì, jsi-li tøeba i skrytý kardiak, tak už to nerozchodíš...), ale baterie dokáže pøi náhodném zkratu nìco zapálit nebo pøípadnì i explodovat (má vnitøní jištìní, to ale u starší baterie s vìtším vnitøním odporem nemusí zapùsobit).
1. - vymìò urèitì baterii. Prodává napø. GES, v cenách od cca 600 do 1200 (v této UPSce je asi 12V/12Ah). Reálná životnost baterie v UPSce je min. 2 a max cca 4 roky.
2. zkontroluj pojistky na desce a jistiè na zadní stranì. Pokud jsi dostal "ránu" u od sítì odpojené UPS a namìøil jsi cca 200V (nemusí to být málo, na výstupu je obdélníkové napìtí, takže multimetr ti bude trochu "kecat"), výstupní (mìnièová èást) asi pracuje, chyba bude na primární stranì (nabíjení accu).
3. prohlédni plošný spoj (možné studeòáky pøedevším u vìtších souèástek).
4. u tìchto UPS èasto odcházejí relé (opálené kontakty), UPS pak chybnì pøepíná nebo nenabíjí.

Stále mysli na bezpeènost, než pøipojíš akumulátor, pøipevni zpátky plošný spoj, vra￾ všechny kryty atd...

Uživatelský avatar
MaxRampage
Příspěvky: 111
Registrován: 30 pro 2004, 01:00
Bydliště: Brno-Židenice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od MaxRampage »

No jo já to nedomyslel... :oops: Tak jsem dostal pecku... :heat:
Příště budu opatrnější...Radši už na to nebudu šahat a baterku před odpojením nejdřív vybiju...Třeba tou 100W žárovkou jak tu někdo psal...
Baterii mám koupit jakou?Myslím značku.... :contract:
Jo ta baterie prý byla ve zdroji už cca 10 let!!! :puke:
Tak se nedivím že je vadná... 8-)
Až to vybiju tak se mrknu na stranu součástek na tom spoji a mrknu na tu pojistku...PS:jak se pozná že je vadná...Jasně že bude mít přerušený ten drátek uvnitř ale dá se přece i nějak měřit ne?
:oops:

*****************************************
pozn.: akumulator: 12V 7.0Ah
:stupid: co

nevím nepovím... :pravnik:

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#14 Příspěvek od Jindra »

Pojistku zmìøíš ohmetrem základní mìøení s multimetrem.
Ty relátka opravdu zkontroluj opalují se kontakty.

Jindra

Návštěvník

#15 Příspěvek od Návštěvník »

Ja mám baterku od www//jablotron.cz a už rok ide bez problemov

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“