Telefonní ústředna první generace P-51

Sem patří samozřejmě i přístroje s "utrženým sluchátkem"- bezdrátové, ale vždy dále s okolním světem komunikující po vedení, a to nejen ve veřejných sítích.
Pro telefony GSM a podobné máme samostatnou sekci.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#61 Příspěvek od oravan »

ano tak je to riešené ja som nepísal že sú tam polovodiče všetky signáli idu z volacieho stroja ,pokiaľ je batéria v pohode tak by malo držať napätie 12 hodín ale to je teoria v praxi to neni tak a záležalo od HPH ako aj počtu učastníkov

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#62 Příspěvek od Artaban001 »

Jinak jestli někomu něco říká UVB-76, tak její charakteristický tón je podle mě taky generován mechanicky.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#63 Příspěvek od oravan »

kde ste vzal 470 zvonenenie 75HZ zbytok šlo po C drôte plus na C drôt ak chcete pošlem Vám origoš dokumentáciu zo strojov ako popis obvodou čo som stihol zachránit popripade nejaké poznámky zo školy

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#64 Příspěvek od Oldradio »

Proboha, z P51p jsem maturoval... Kde jsou ty časy.
Historická československá radiotechnika na netu http://www.oldradio.cz

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#65 Příspěvek od Hejnicek »

Taky jsem se s ni moril...

Tusim, ze profesorka se otazala:
Ucastnik zvedne mikrotelefon (prelozeno sluchatko), A pak nastal pravy maglajs v zavitech studentovych. Cvak, cvak atd, rele tam bylo po ceste hodne.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#66 Příspěvek od oravan »

Inak tá ATÚ bola spoľivejšia ako dnešné el.krámy ,ktore ak pustia sa môžu rovno vyhodiť pekná robota na tej ATU si si musel máknuť

Uživatelský avatar
Petr195
Příspěvky: 43
Registrován: 09 dub 2013, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

#67 Příspěvek od Petr195 »

Milí fanoušci, občas se mě někdo zeptá jak dopadla ústředna? Ústředna je zcela funkční a je na ní malý nepřetržitý sousedský provoz. Další plány s ústřednou jsem bohužel musel na nějakou dobu odložit, změnil jsem zaměstnání, nyní podnikám a pracovně jsem solidně vytížen. Začlo se mi na druhou stranu skvěle dařit a pomalu začínám nabírat síly, abych svůj projekt znovu otevřel a zdárně dokončil. Kdyby někdo z Vás měl zájem se o ústředně pobavit, může mi klidně zavolat na číslo 607 214 273. Budu se těšit.

Uživatelský avatar
ygrik
Příspěvky: 62
Registrován: 15 úno 2010, 01:00
Bydliště: Nitra

#68 Příspěvek od ygrik »

Petr195
Trochu nostalgicky sledujem toto vlákno, lebo v rámci štúdia oznamovacej techniky po vedeniach som sa tiež zoznámil s ATU - P51. Celkom dobre som poznal funkciu od zdvihnutia mikro-telefónu / slúchadla /, činnosť triedičov, skupinárov a linkového voliča. Súčasťou štúdia boli aj predmety z vysokofrekvečnej techniky, rádiotechniky a merania. Tento smer mi viac vyhovoval a pracoval som v oblasti merania neelektrických veličín. Potom prišli sálové počítače a vedomosti bolo treba doplniť.
Úprimne Ti želám mnoho zdaru a aby to v tej ústredničke pekne klapalo.
Lebo treba vedieť : kto na vlastné uši nepočul to klapanie takej väčšej ATU
tak prišiel o zážitok.

Odpovědět

Zpět na „Linkové telefony, faxy, tel. ústředny včetně domácích“