Popisovač

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

Popisovač

#1 Příspěvek od fredis »

Na měřicím přístroji bych potřeboval obnovit smazané nápisy. Ponel se demontovat nedá :cry: . Má někdo zkušenost s nějakým popisovačem nebo jak se to nazývá? Aby to dobře drželo, nesmývalo se a něco vydrželo. Linky tak 0,5 mm tloušťka. Zkoušel jsem Centropen 2636 F 0,6. Dobrý, ale při použití čistícího prostředku W5 z Lídlu má tendenci se smývat. Někdo tady radil něco čím vyábí DPS ale nemůžu to najít. Dík za každou dobrou radu.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

Závisí, co je to za podklad, ale párkrát jsem to dělal tuší na Astralon nebo naředěnou acetonovou barvou pro modeláře. Popisoval jsem to nálevkovým perem bez drátku přes klasickou 2,5mm šablonu.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#3 Příspěvek od fredis »

Panel TR-4805 :lol: . Asi barvou nastříkaný Al plech. Jak a čím to Maďaři popisovali nevím. Černé popisy jsou ok, co je červené není skoro vidět.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od Zaky »

Pokud by se ti chtělo absolvovat pěknou pakárnu a panel je po sundání knoflíků rovný, tak sundat knoflíky, ofotit trochu z dálky se zoomem slušným foťákem, to kvůli geometrické přesnosti, použít jako podklaní hladinu třeba v Corelu nebo Photoshopu, celý panel znovu nakreslit a buď vytisknout na kvalitní tiskárně nebo lépe nechat udělat jako fotku, potom zalaminovat do plastové fólie, ostřihnout, vysekat otvory na hřídelky, nalepit aspoň v pár bodech tenkou oboustrankou a smontovat přístroj.

Uživatelský avatar
jirkati
Příspěvky: 1349
Registrován: 21 kvě 2008, 02:00
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

#5 Příspěvek od jirkati »

Fredis, už jsem to tady kdysi ventiloval. Teď už dělám panely jen tak, že si je vytisknu na barevné inkoustové tiskárně a nechám zalaminovat do jednostranně lepící folie. Poslední A4 velikost mně stála v jedné kopírně v Liberci 110 Kč a vzhled je perfektní. Vysekneš otvory, svlékneš ze zadní strany ochranný papír, nalepíš a jen zíráš na svou perfektní práci. A ani nemusíš čelní panel demontovat. Jdou tak dělat i samolepící nápisy. Zkusil jsem na výseku oddělit lamino od papíru - nejde to.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#6 Příspěvek od fredis »

Tato varianta vůbec nepřichází v úvahu :cry: . Sundat ten panel se rovná kopletní demontáži celého toho krámu! Pěkně to konstrukčně zdrbali. Celá řada, většina, ovládacích prvků včetně zdířek atd je připevněná přes ten panel. Hrůza! :roll:

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Co propisot?
Myslím že by je někde dokázali udělat i v jiné barvě.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Zaky »

Pod knoflíky to sekni okolo matic, knoflíky to přikryjí a vidět nebude nic, za zdířky by to asi po povolení šlo s výřezem podstrčit a zbývá přesně seknout díry na tlačítka a ledky a odšroubovat matice těch tří páček. Rámeček obrazovky asi taky půjde dolů snadno. Nastrkej to tam bez lepidla a pak podlep oboustrankou jen rohy a bude to. Jestli se tedy bavíme o tomto stroji: http://www.radiomuseum.org/r/elektronik ... _4805.html

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

Propisot ne, to by se muselo něčím přestříknout a to bez demontáže je naprd.

Já jsem uvažoval sundat ten panel, pořádně ho umýt a červené popisy udělat nějakou speciál sítotiskovou barvou přes šablonku nálevkovým perem. Už jsem měl domluveno i namíchání dobře kryjící červené s přilnavostí na epox i syntetiku, bohužel mistr přes barvy šel dlouhodobě do špitálu.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#10 Příspěvek od fredis »

Tak to nakonec vyřeší průhledná samolepicí fólie popsaná laserovkou. Rozebírat to nebudu ani náhodou :lol: .

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

Vyřešil jsi nějak výrobu té fólie?
Curvetraceristé všech zemí spojte se!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

Taky jsem řešil popis na panel CD, stavoval jsem se včera v kopírovacím studiu a jako novinku potiskují průhlednou fólii bílou barvou. Panel jsem chtěl vyfotit, hodit do PDF a nechat vytisknout, akorát nevím, jestli z černé půjde udělat průhledná, jinak bych to musel hodit na klasickou samolepku a to by moc pěkně nevypadalo.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#13 Příspěvek od fredis »

Sendyx píše:Vyřešil jsi nějak výrobu té fólie?
Jo, mladej to nakreslil a potom vytisknul na barený laserovce na průhlednou fólii. Není to ani poznat. Celej panel jsem nedělal, to by byl opruz.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#14 Příspěvek od denis15 »

Dělá se ještě taková ta vícevrstvá samolepící folie. Laserem se dá upálit ta horní vrstva a vzniknou tak krásné popisky, pokud se laseru přitne, udělá otvor na knoflíky. Jak jsem to viděl, zamiloval jsem se :lol: Dělají se z toho ozdobné jmenovky na dveře atd..

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Hejnicek »

Ahoj,
muzes dat odkaz na netu?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“