Časovač 555 30min / 300min

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od ZdenekHQ »

Se soudruhama je občas legrace, oni například téměř prokázali, že s výraznou změnou GPS souřadnic, možná jen časového pásma, se mění i napětí LI baterie. V okamžiku odeslání měla mít 12V, ale po doručení má necelé 4V. Já jen, aby se podobný jev nestal i s tím časovačem. 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#17 Příspěvek od BOBOBO »

Popiš nám nastavení časovače , reálně . Také jsem koupil jiný , ale jaksi nejdou tam zadat v násobiteli minuty . Takže jen desetiny a celé sekundy . Nevyreklamoval jsem to . A to nastavení má 10 prodejců stejné a stejně blbě .

Uživatelský avatar
KARBURAToR
Příspěvky: 14
Registrován: 21 pro 2012, 01:00

#18 Příspěvek od KARBURAToR »

Ono je to osvětlení trochu složitější.
Na 220V časovač je napojený PC zdroj, který napájí 6x 10W LED na suchozemskou část a 3x 10W LED na vodní část. Zároveň na něm je napojené relé, které spíná výstup ze zdroje pro 100W LED, protože ty jsou chlazeny CPU chladiči, jejichž ventilátory jsou napájeny tím PC zdrojem. Tím je zajištěno to, že se 100W LEDky zhasnou, pokud se z nějakého důvodu vypne PC zdroj a nepojedou tak bez chlazení.
No a ten PC zdroj ještě napájí tlakové čerpadlo, které má na starosti rosení.
Proto jsem chtěl nějaký 12V časovač, abych nemusel dávat další spínací hodiny a další zdroj. Čerpadlo chce 12V 2A, ale ten tlak je tak obrovský, že mi to vystřeluje trysky. Proto je napájeno jen cca 9V (na zdroji 3,3V místo GND + 12V = 8,7V).
Chtěl jsem to vyřešit jednoduchým NE555, protože se mi jich doma válí plno.
Nicméně pokud to nejde, nebudu experimentovat a koupím u Číňana ty samé digitální spínací hodiny co mám, akorát na 12V ODKAZ

Pokud by někoho zajímalo, jak to mám udělané, tak tady je odkaz.
Ještě to není hotové, ale už se pomalu blížím k cíli :)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#19 Příspěvek od Kremik »

Na to je ideální E351 nebo E355 ale myslím, že ten první. Obsahuje oscilátor a několik děliček a umí dlouhé časy. Kdysi jsem s tím ovládal takové ty "nádražní" hodiny, co se posouvají po minutě. Fungovalo to spolehlivě.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“