rozbitá úhlová bruska bosch PWS 600

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tommynho
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2015, 01:00

#16 Příspěvek od Tommynho »

Tak asi to pude do šrotu . Dík za radu 8-)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#17 Příspěvek od mi-ro »

Převinutí rotoru je hodně kvalitní práce za hodně peněz. U spotřebek určitě nerentabilní.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od Habesan »

Na tom mne nepřestává udivovat, že takhle drahou práci dokážou číňané (napoprvé) udělat tak lacino...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#19 Příspěvek od EKKAR »

Vem si to jako starej barák - sice stojí, ale má plesnivý stěny, střecha prosakuje, stropy jsou prohnutý a rozvody odpovídají půlce minulýho století. A ty z něj máš udělat haciendu poplatnou komfortem dnešním standardům = zateplení, vytápění tepelným čerpadlem, podlahový topení, střešní okna, multimediální instalace do každý cimry, všecko řízený počítačem a ovládaný přes internet.

Co bude snadnější a hlavně lacinější - ten barák přestavět = to poškozený rozebrat, vyčistit cihlu po cihle a postavit z nich s doplněním novýho materiálu kopii původního baráku se všema těma moderníma věcma - a nebo koupit parcelu a to celý postavit na prázdným pozemku od základu nový?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od Habesan »

Tohle chápu...
Odstranit vinutí, tak aby přežil magnetický obvod, proklady a komutátor je pracné.

Ale navinout to nové vinutí, tak aby bylo vyvážené (vyvážitelné), neutrhalo se odtředivou silou a vydrželo do konce záruky?
To přece nemůže dělat nějaký sazeč rýže, to už musí být pracovník co jich udělal tisíce a dělá další a další každou šichtu.
A pak stojí akuvtačka 500,-Kč i s aku, a flexa na ~230V se taky vejde do 999,-Kč...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#21 Příspěvek od EKKAR »

Kdepak pracovník ... navíjí to automat, kterej jednou za X dní nějakej SKUTEČNEJ pracovník seřídí, jinak tam stojí jen rejží krmená cvičená vopice a odebírá hotový kusy a nasazuje nový cívky s drátem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#22 Příspěvek od ohryzek36 »

Někde na youtube (snad tady - nevím, už mi to delší dobou nijak rozumně nejde) jsem viděl prezentace automatů na vinutí komutátorů - většinou jde ukázky nebo reklamní videa čínských výrobců motorů nebo automatů na motory.

Takto se tam (a prakticky i evropě nebo americe) vyrábí drtivá většina motorů - nižší kvalitu mají jen kvůli šetření při návrhu (menší výška svazku, tenčí dráty), levnějším materiálům (plechy s horšími magnetickými vlastnostmi, někdy hliník místo mědi) a levnější izolaci. Pokud by ale bylo potřeba vyrobit motor, co něco vydrží, tak to jde bez problémů - ale musí si to také někdo zaplatit...

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Habesan »

Mea culpa.
Nějak jsem si podvědomně nepřipouštěl, že na tohle mají taky navíječku. (Naproti tomu navíječku na toroidy už jsem i viděl na vlastní oči.)

V praxi bychom tedy spíše potřebovali databázi vyráběných rotorů pro výběr náhrady.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#24 Příspěvek od rnbw »

Mas pravdu - je dost mozne, ze tych typov vela nebude a hlavne medzi neznackovymi typmi sa najde dost rovnakych. Podobne ako motory do vysavacov.

Uživatelský avatar
Ilem
Příspěvky: 37
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: HK

#25 Příspěvek od Ilem »

Mám také dotaz.
U úhlové brusky mi odešla rozběhová elektronika (už po druhé, ale poprvé to bylo naštěstí v záruce). Je to kostička, o něco málo větší, než odrušovací kondenzátor označení má XS-12/03. Bruska je CMI - 2000W. Nevíte někdo, kde takovou věc sehnat? Připadně nahradit něčím jiným?
Díky.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od Habesan »

Možná ti pomůže moje vlákno: t=77777.
Nebo: 4y4y.ru/plavnyj-pusk-i-regulyator-oborotov.html
Obrázek
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Ilem
Příspěvky: 37
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: HK

#27 Příspěvek od Ilem »

Díky, super, když to neseženu hotové, budu to muset zbastlit. OPravit to bohužel nejde, protože je to zalité v nějaké umělé hmotě. Ale kdyby někdo věděl kde to koupit hotové, bylo by to asi rychlejší a jednodušší.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#28 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
Ilem
Příspěvky: 37
Registrován: 15 úno 2009, 01:00
Bydliště: HK

#29 Příspěvek od Ilem »

Moc děkuji :D
Právě jsem objednal poslední kus. :potlesk:

Uživatelský avatar
jihlavak
Příspěvky: 2
Registrován: 25 dub 2020, 02:00

#30 Příspěvek od jihlavak »

Zdravím pánové, řeším podobný problém a prosím o radu. asi je to pitomost a samozřejmost, ale prostě to nevím:-)
Mám rotor z flexy který má jednu plošku komutátoru vystouplou a snažím se zjistit jak je na tom vinutí měřením. Jen teda nevím jak se věci mají. Mezi kterýmikoliv ploškami komutátoru měřím odpory 15-17 ohm. U té vystouplé pak to lítá 27-XXX, zřejmě tam bude upálený drát.
Mě zajímá co vlastně mám naměřit na komutátoru? Já vždycky myslel že by měly odpor ukazovat jen protilehlé plošky, ale tady mám spojené všechno se vším. Rozumíte tomu? Díky za "nakopnutí" :-)

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“