LED LG 49LB550V-ZA nejede

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Charli100
Příspěvky: 83
Registrován: 23 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

LED LG 49LB550V-ZA nejede

#1 Příspěvek od Charli100 »

Dobrý den páni dostal se ke mě tv LED LG 49LB550V-ZA a upně mrtvej údajne jen zhasnul a šel jen zvuk ale u mě už nejel tak jsem měřil polovodiče a narazil jsem na mosfet k7a60wx svařenej ve skratu a kondenzátor 33m na 350V esr 2,5 ohm ten jsem vyměnil a mosfet jsem skusil takovej ze šuplete s parametrama a ono to naběhlo ale bez obrazu a na výstupu pro podsvit dvě větve jedna má 73 V a ta druhá 119V a stoupalo to tak jsem to vypnul asi problem LED, zdroj je EAX65423801 rev 1.0 schemu jsem zatím nesehnal můžete mě nakopnout a kde sehnat origo mosfet ?dík Charli

Uživatelský avatar
zvaty
Příspěvky: 1160
Registrován: 08 lis 2006, 01:00
Bydliště: Šumperk

#2 Příspěvek od zvaty »

Nemusí být originální. Stačí splnit parametry zejména proud, napětí a taky casy.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Mozu tam byt dve zavady - ten FET bol asi v zdroji + problem s podsvietenim (vadne LED).

Uživatelský avatar
Charli100
Příspěvky: 83
Registrován: 23 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Charli100 »

rnbw píše:Mozu tam byt dve zavady - ten FET bol asi v zdroji + problem s podsvietenim (vadne LED).
Ok je to tak je to na LED driveru v jedné větvi a ještě je tam elyt 33m/350V a má 31 m a ESR 3 ohm sam young na tý druhý Jamicon tak výměnu a ještě přiklám k posouzení technické listy origo (T)K7A60W a dostupný FCP7N60 je to možné mě to skouknout?A bude to na rozdělání panelu (trochu mě z toho mrazí na zádech ale bude to tak za info dík Charli100

Ten FCP7N60 je velky soubor musím zmenšit dodám
Přílohy
TK7A60W datasheet.pdf
(239.26 KiB) Staženo 186 x

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 12:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Alebo bol elyt uz hnily, ale este to fungovalo. A ked to bolo po poruche podsvietenia vypnute dlhsi cas, tak dalsie zapnutie to uz neprezilo.

Uživatelský avatar
Charli100
Příspěvky: 83
Registrován: 23 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Charli100 »

rnbw píše:Alebo bol elyt uz hnily, ale este to fungovalo. A ked to bolo po poruche podsvietenia vypnute dlhsi cas, tak dalsie zapnutie to uz neprezilo.
Ok i tak to může být objednal jsem tranzistor a elyty tak se potom ozvu ok dík jinak kondik asi nejspíš ne je to z rodiny ale je fak že to trestali prej to za jízdy zhaslo tak samo že to skoušeli zap/vyp atd pak to dovezli Charli100

Uživatelský avatar
Charli100
Příspěvky: 83
Registrován: 23 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hlinsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Charli100 »

Charli100 píše:
rnbw píše:Alebo bol elyt uz hnily, ale este to fungovalo. A ked to bolo po poruche podsvietenia vypnute dlhsi cas, tak dalsie zapnutie to uz neprezilo.
Ok i tak to může být objednal jsem tranzistor a elyty tak se potom ozvu ok dík jinak kondik asi nejspíš ne je to z rodiny ale je fak že to trestali prej to za jízdy zhaslo tak samo že to skoušeli zap/vyp atd pak to dovezli Charli100
Tak výměna mosfetu a elytu 33m a rozebrání panelu oprava jedný sekce LED jen vadný konektor proletoval jsem licnama a po zapojení stejný problem tj bez obrazu jen s větším(viditelným) podsvitem .Při měrění na t-conu jen 12V win jinak skoro nic ,odpojil jsem LVDS pasky a napětí všude jak má být zapojen levý stále bylo a v tý polovině i proužkatý obraz na pravé straně panelu na výstupech s matrice na všech kondenzátorech svod od 32-60ohm při připojení palí SW5084A panel je ve skratu polský LG to jež třetí na co jsem narazil díky za rady konec Charli100

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“