Vada v obraze u LG LED TV 37LM611S

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

Vada v obraze u LG LED TV 37LM611S

#1 Příspěvek od Jarosinek »

U tété TV se objevila vada , nejprve jedna linka dole v obraze a po 4sec. obraz v této oblasti nečitelný , po dalších 4se. je tam zase jen čára. Je to taková projekce toho , co je v horní nebo střední části obrazu. Takové párování řádků jako u CRT.
Jelikož se mi při hledání závady při měření svezl měřící hrot multimetru a způsobil zkrat , byl jsem nucen koupit na ebay jiný power supply.
Závada v obraze trvala. Zkusil jsem přesto najednou vyměnit všechny elyty ve zdroji , ale bez výsledku. Došlo to tak daleko , že jsem nakonec sehnal na ebay jinou signal board. Ale problém nezmizel. Pak už se objevily 2 čáry a problém se je dvakrát širší. vrátil jsem tam původní signál. desku , ale je to stejné. Titulky dole nelze číst , na ty 4 sec. to nejde.
Chci se zeptat může tuto závadu způsobovat T-CON?
Je to PPW-LE37SE-0(A) Rev.07
nebo invertor?
FHD TM120 Ver.0.2
dělají to všechny vstupy , TV , SAT HDMI , SCART,

Dík za odpověď.
Přílohy
DSC00802.JPG
(158.21 KiB) Staženo 155 x
DSC00800.JPG
(220.28 KiB) Staženo 158 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Žeby vadný panel.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#3 Příspěvek od Jarosinek »

no to by to dělalo furt ne? Ono se to mění po 4 sec..

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jarosinek píše:Jelikož se mi při hledání závady při měření svezl měřící hrot multimetru a způsobil zkrat , byl jsem nucen koupit na ebay jiný power supply.
:D
Takže v přístím kole dokoupit na ebay panel, preventivně i TCON, a jedeme dál...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#5 Příspěvek od Jarosinek »

Takže vážně může to být tím T-CON?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kámoš dovezl něco podobnýho. Já to dal naplocho na stůl, pod tím byl na jedné straně v zimě náhodou přímotop. Závada zmizela. Já mu samozřejmě nic neúčtoval, když si to odvážel, rada byla : nechat to dožít a pak vyhodit.

Jenže mně vozí jen Samsungy, to je pozůstatek osvěty z minulých let. S LG nemám zkušenosti, protože TV opravuju jen kámošům.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#7 Příspěvek od Jarosinek »

no jo , ale mám pocit , že to půjde nahoru , myslel jsem signál RGB někde na výstupu signal board , nějaký elyt , TV jinak funguje ke spokojenosti.
Koukal jsem na LG závady v obraze , ale úplně stejný problém tam nebyl, podobný jo , bylo tam psáno vyměnit T-CON , odkaz jsem neuložil.Ale netýkalo se to těch 4 sec. bez párování a pak zase na 4 sec. jen ty čáry.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Elyt se projeví tak, že ta bedna třeba prvních 10 minut nefunguje. I u Samsungu je třeba jeden "speciální" elyt na MB pod plechem, co ze začátku způsobí, že ta TV doslova blázní. Ale pak se to uklidní a funguje to.

Je možný, že je to TCON, ale LG opravdu neznám a beru je jako levnou spotřebku včetně případných kurv...k.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#9 Příspěvek od Jarosinek »

taky mě napadlo to kur...v softwaru , TV je stará asi 5 let . tal by to odpovídalo. Co by to jinak mohlo přepínat po 4 sec nevím.
T-CON jsem našel za 320 tak bych to ještě zkusil :D
Jinak na to dlabu.
Díky za odpovědi!
Ještě to nechám , kdybych na to nějak přišel. :D

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od Zaky »

Buď klidný, tohle je s pravděpodobností hraničící s jistotou skutečně panelem. Zatím jsi předvedl koncert, odprásknout zdroj a řešit to nákupem jiného a následně měnit main do neopravitelné TV... Tak už do toho neivestuj další peníze, nemá to smysl. Panel, tedy jeho budiče se za provozu nezanedbateně hřejí, takže závislost problému na stavu zahřátí je u vad panelu velmi častá. A závady způsobené kondíky jsou skutečně nejčastěji toho typu, že se problém po zahřátí zlepší až vymizí, ale může to být i naopak, že to studené jede a teplé ne. Většinou jsou ale vadné kondíky dost tepelně závislé, takže se dá problém hledat i s fénem přepínaným mezi teplým a studeným vzduchem. Problém s kondíky by se ale netýkal jen části obrazu, to je prakticky vyloučené.

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#11 Příspěvek od Jarosinek »

zahřátí na to nemá žádný vliv TV může jet přes 24h a je to pořád stejný , pořád se to mění po 4 sec. jako po zapnutí. Jinak je obraz a všechno OK.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#12 Příspěvek od mi-ro »

To je fakt záhada, elyty vyměněný a displej pořád vadnej.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#13 Příspěvek od Jarosinek »

Hm , elyty v signal board jsem neměnil jsou SMD , druhá deska , stejnej problém. Dát se na to vůbec připojit analogový osciloskop? Nemám s LCD žádné zkušenosti.

Asi možná fakt SW udělátko , bylo to ze stejné série , tak možná tam nastavili čas od kdy to začíná dělat.
Nějaký nápad nemáš?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#14 Příspěvek od KUBO »

Jsou Velikonoce, ale zázrak nečekej. Máš vadnej panel.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#15 Příspěvek od Jarosinek »

Tak to by byla špatná zpráva..

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“