COLOR 470

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od jef111 »

To:Kondik
Na toto téma se tu diskutovalo už dost. Jsou to pořád ti samí lidé, každý má svůj názor a každý ho sem napíše. Pořád dokola, pořád to samé. Věnujme se radši užitečnějším věcem jak tomuto rozhovoru. Jak je vidět, názor nikdo nikomu nevymluví takže je to bezpředmětné. Jen to jsem chtěl říct.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Brajara

OTF 470

#17 Příspěvek od Brajara »

To: miroja. Moc Dìkuji za odpovìï a radu. :agree: Opravdu jsem 2 dny šmejdil po internetu a nenašel jsem NIC (možná sem blbì hledal :roll: ), ale zkuste si zadat do vyhledávaèe OTF 470 schéma!?!
OTFku jsem si poøídil na radu servisákù (jednoduchý,levný,snadno opravitelný stroj a "náš" - nerad zbyteènì podporuji cizáky- SONY,
Panasonic, ...). Pøi její koupi jsem se rozhodoval ještì mezi typem
55B506. Na svou dobu to byl špièkový stroj, ale tehdy byl dražší asi
o 3000,-.
To ostatní: Proèetl jsem si i jiná Vaše vlákna a souhlasím s Vámi z
Vašeho pohledu servisáka na takové to domácí bastlení a cenu servisu
(chápu Vaše výhrady k cenì-že se skládá ze spousty dalších nákladù, které si bìžný zákazník neuvìdomuje, že profík proklepne i další slabá místa pøístroje,...). Proto jsem napsal i svùj mail, aby pøípadný rádce nemìl probémy s reakcí tìch zásadových. :pravnik:
Všem díky za jeijch názor a nic ve zlém. :hojahoj:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#18 Příspěvek od miroja »

Pri hladani som mal na mysli toto forum. Tu by si tento problem popisany nasiel,aj ked mozno nie prave v spojitosti s Color 470.
Tie kondiky odchadzaju do znacnej miery preto, ze su nevhodne umiestne. To je jedna zo slabin tychto OVP/OTF TV. Keby to kreslic plosaku vykumal tak, aby neboli blizko zahrievajucich sa suciastok (VN trafo, chladic),tak by to asi nerobilo tak casto problem.
Tato zavada je uz vseobecne znama viac rokov.
A ako? Podarilo sa vymenit?

Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#19 Příspěvek od ICE »

Že by se trafo zahřívalo a vadilo to elitu, to jsem nevěděl, myslím, že jsem je měl vdycky maximálně vlažné.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jef111 »

ICE píše:Že by se trafo zahřívalo a vadilo to elitu, to jsem nevěděl, myslím, že jsem je měl vdycky maximálně vlažné.
U některých TV včetně OTF VN trafo hřeje až dost.
A jinak k tomu umístění elytů - to by musela deska vypadat úplně jinak, není tam moc místa na lepší umístění. Jsou tam chladiče ze všech stran a taky VN trafo, takže vzhledem k jiným okolnostem je to myslím dobrá volba. Možná by nebylo od věci použít lepší elyty určitě na 105°C (už v tehdejší době dávno byly kdispozici).
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“