Číslo volajícího

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#16 Příspěvek od Hill »

Mohl jsem ještě chvilku počkat, jestli na to číslo 443 361 875 přece jen někdo nepřijde, ale přiznám barvu. Míněno doslova. A omlouvám se za mystifikaci.

Existuje totiž mnoho databází telefonních čísel, ať už užitečných, nebo čísel otravných, myslím si, že nemáme zapotřebí na Bastlírně takové stránky suplovat.

Proto jsem si dovolil malý chytáček, navíc ne z vlastní hlavy, sprostě jsem ten nápad obšlehl ze stránek OK1KKW. Inu, národ elektronický také zapomíná, a hledá to na stránkách s telefonními čísly, už se toto číslo objevilo mezi hledanými hned na třech stránkách.

Čekal jsem, kdo odhalí, že v tom čísle chybí desetinná čárka: 4,43361875 (nebo třeba 4 433 618,75 , jak chcete).
Už je to lepší?

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#17 Příspěvek od lesana87 »

Tak tohle číslo neznám, ale znám třeba 737 280 000. :oops:

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#18 Příspěvek od xsc »

Tak tohle číslo znám, ale už je pro pamětníky :-) I když jsem si většinou vystačil s 4,43 a přesnou hodnotu jsem si v nejhorším dovedl spočítat.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#19 Příspěvek od Mysteri »

Hill píše:Taky mám otázku na číslo 443 361 875, podle předčíslí vypadá na Rychnov nad Kněžnou, ale telefonní seznamy ho neznají.
Keď som to čítal, tak pri prvom trojčísli som zbystril pozornosť, lebo na už zrušenej pevnej linke, som mal 443 443 4 :lol:

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#20 Příspěvek od Hill »

Lesano, a to myslíš převod wattů na megakoně?

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#21 Příspěvek od ZVUK2000 »

Tento týden "volalo" toto cislo ze Slovenska +42132/2633372. Zarazilo mne to lomítko. Zvednu to a hraje jen hudba :D

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#22 Příspěvek od Ruprecht »

Používám dvě verze odmítnutí nechtených hovorů podle nálady:
1. je hovor monitorován? Nesouhlasím s monitorováním. píp-píp-píp...
2. jé, to jsem rád, že jste se dovolali do naší konzultační společnosti, účtujeme 1000Kč/h, možno účtovat i po půlhodinách. Jaké je vaše IČO a DIČ abychom věděli, kam poslat fakturu za konzultaci? píp-píp-píp...
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#23 Příspěvek od EKKAR »

Asi největší drasťárnu na nevyžádaný volání používal známej - po sdělení kdo je volající jako odpověď vybafnul "Poručík Vrána, Policie České Republiky - kde jste přišel(šla) k tomuhle číslu? Narušujete vyšetřování trestného činu, uvědomujete si trestnost vašeho počínání? Okamžitě mi sdělte odkud máte tohle číslo, nebo mi dejte číslo na vašeho vedoucího!!! - tůt-tůt-tůt-tůt ...." :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#24 Příspěvek od lesana87 »

Hill píše:Lesano, a to myslíš převod wattů na megakoně?
Ne, to je "UARTovská" frekvence 64 x 115200 bps. :oops:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#25 Příspěvek od Artaban001 »

Hovor: " Dobrý den, jsme společnost XXX a upozorňujeme, že náš hovor bude nahráván z důvodu ... "
Já: " dovoluju si upozornit, že náš hovor je již nahráván Českou policií z důvodu vyšetřování trestného činu.."
Hovor: "tůt, tůt tůt"..
Od té doby mi nezavolal už vůbec nikdo. Asi se mi telefon pokazil.. ;-)

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#26 Příspěvek od weed_smoker »

breta1 píše:Aby ses nedivil, že ti za půl hodiny bude zvonit v prádélku u dveří...
Bohužel zatím ani jedna :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#27 Příspěvek od Celeron »

Artaban001 píše:Hovor: " Dobrý den, jsme společnost XXX a upozorňujeme, že náš hovor bude nahráván z důvodu ... "
Já: " dovoluju si upozornit, že náš hovor je již nahráván Českou policií z důvodu vyšetřování trestného činu.."
Hovor: "tůt, tůt tůt"..
Od té doby mi nezavolal už vůbec nikdo. Asi se mi telefon pokazil.. ;-)
Já bych se radši za ČP nevydával, kór když si to nahrávaj. A nebo aspoň u známejch organizací. Sice je malá pravděpodobnost, že tě nabonzujou, ale nejsem si tak jistej, že by ti to vydávání se za ČP jen tak beztrestně prošlo.
Můžu se kámoše, co u nich je krimiradou zeptat.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#28 Příspěvek od mi-ro »

Nevím, proč řešíte otravná volání tak složitě. Za mě: (neuložené číslo)"Dobrý den, hovořím s pan...." tů-tů-tů
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#29 Příspěvek od Artaban001 »

Celeron: Měl jsem za jeden den 4X zmeškaný hovor od nějakýho zoufalce (to jsem zjistil, když jsem to popátý zvednul), co se mi pokoušel vnutit satelitní kabelové připojení. když jsem mu už ze začátku řekl, že mi stačí pozemní DVB-T, tak se nenenchal odbýt. Tak po pěti minutách vstekle odpověděl: "Tak já se tady snažím a vy to nechcete" a po mé odpovědi že nechci, zaklapl.
Tak jsem později použil tu fintu s tím odposlechem. Za nějakou dobu jsem se dozvěděl od jedné osoby, co dělala u "vnucovací agentůry", že telefonní operátoři poskytují seznam "předplacenek" pro "orální spamovací služby". Od doby, co mám paušál, tak mi párkrát volali jen od operátora a z banky, kde mám účet - nic víc. Teď mi bude paušál končit a asi půjdu zpět na "předplacenku" - tak bude zase veselo ;-)
Mi-ro:
Když je pošleš do řiti hned, zavolají dalšímu - Tebe si škrtnou a jedou dál. Kdežto když je budeš zdržovat s tím, že je odpálkuješ později, tak je víc nasereš. ;-)

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od badoch »

Mám tarif a přesto ve vlnách se snaží nabízet cokoli. Hlavně energie,pojistky,teď zrovna mi končí serpo na skylink tak se snaží několikrát denně.
Delší čas již používám toto a je to skvělá věc. Kdo nezná -vyzkoušejte.
https://play.google.com/store/apps/deta ... tozvednout

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“