Zesilovač Kenwood A-H5, err1

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vipis
Příspěvky: 16
Registrován: 27 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Zesilovač Kenwood A-H5, err1

#1 Příspěvek od vipis »

Zdravím,
mám zesilovač Kenwood A-H5 propojený s propojený s tunerem/ekvalizerem C-H6. Po zapnutí cvakne relé a na displeji se objeví Error 1. Nikde jsem nenašel co to znamená. Díky za každou radu

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Jeden z nejčastějších důvodů je SS napětí na výstupu.
Jak veliké jsou tvoje znalosti v elektronice?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#3 Příspěvek od sinclair »

Z některého vřazeného komponentu se dostává na vstup a dále něco, co nemá. Nejčastěji to bývá ss napětí při poruše, nebo po nezodpovědné opravě či přestavbě. Některé přístroje, konstrukcí poplatné heslu, že nejlepší kondík je žádný kondík, mívají na výstupech jen ochranné odpory a může se tam dostávat ss ofset z operačních zesilovačů, nebo odjinud.
Dělá to v okamžiku zapnutí toho ekvalizéru, nebo celé sestavy, nebo pořád?
Máš to správně propojený?
Máš doma multimetr?

Byls rychlejší Michale :-)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#4 Příspěvek od fredis »

Není to tak jednoznačné :wink: ! Nedávno jsem na svém PANASONIC SA-AK25 řešil F61, která má být také způsobena ss napětím na výstupu. Nakonec to bylo úplně něco jiného ... Zajímalo by mně co a kde naměřil :lol: :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#5 Příspěvek od sinclair »

Šak právě proto se ptám, jak se ptám. Nejprv vyloučit stejnosměr, případně prověřit celistvost zemí a pak se může jít dál.

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#6 Příspěvek od KUBO »

fredis to nie len u SA-AK25, ale aj iných modeloch čo používajú ventilátor :lol:
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
vipis
Příspěvky: 16
Registrován: 27 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od vipis »

Michal22: Moje znalosti v elektronice jsou takové, že jsem se několik let živil opravami MB, X-BOXu, platebnich terminalu, atd. Stavel jsem zesilovače s KD607/KD617, opravoval televize, veze apod., ale ted jsem v koncich.

Sinclair: Dostal jsem to jako nefunkcni a potřebuju zesilovač a momentálně nemám vybavení na postavení jiného.
Samotný zesilovač bez ekvalizeru nejde zapnout. A delá to ihned.
Multimetr mám, ale nechytám se cokoliv namerit, hned se to vypne.
Zkouším zatím bez repra, nemůže to být problém?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#8 Příspěvek od KUBO »

vipis píše: Zkouším zatím bez repra, nemůže to být problém?
Nie. To nemôže byť problém. Ako už naznačil fredis, ak máš tam osadený ventilátor, tak skús či funguje. Nechce sa mi hľadať servis manual či tam je alebo nie.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#9 Příspěvek od fredis »

S ventilátorem to v mém případě nemělo nic společného! Ve věži ani nikdy nebyl. Je ale pravda, že na netu o něm píší i ve spojitosti s tím typem...Co tam má, ví jen on a třeba tam větrák má. Ani měřák jsem nepotřeboval :lol: .
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
vipis
Příspěvky: 16
Registrován: 27 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od vipis »

Ventilator tam neni

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#11 Příspěvek od sinclair »

Já s těmito midi-mrdkami zkušenosti velké nemám, tak mu prosím už konečně řekněte, co a jak má hledat a netrapte ho.
Nemusíte mu to vyvalit vše na talíři, ale směrujte ho tak, aby se i něco při tom naučil. Já to u mladýho tak dělám a osvědčuje se to.

Uživatelský avatar
vipis
Příspěvky: 16
Registrován: 27 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od vipis »

sinclair: Díky za podporu
Holt se tim budu muset prokousat sám, ale doufal jsem, že někdo poradí, jak tady bývalo zvykem. Na druhou stranu aspon vim, ze mi leze stejnosmer na repro...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#13 Příspěvek od sinclair »

Máš multimetr? Jakej?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#14 Příspěvek od sinclair »

No já jsem tak nějak automaticky předpokládal, že to má všecko..?

Protože u těchto sestav obvykle bývá "něco z něčeho" napájeno a většinou bývá nutný, aby na té originální kšandě viselo všechno.
Bývá to záměrně provázaný a kšanda mívá i 20 žil.
U jedné podobné, nedávno opravované sestavy Sony mělo např. CDčko a kazeťák napájení z tuneru. Cca midi velikost.
Do tuneru, který by jinak byl skoro poloprázdný, dali dílčí síťové trafo a stabilizátory pro ostatní komponenty mimo zesilovače. Rozvod ss napájení je po kšandě, signály také. Jednotka tuneru má svou vlastní, nezáměnnou a krátkou síťovou šňůro-zástrčku, co se zapíchne do označené zásuvky zesilovače.
Jakmile se tuner odpojí i od sítě, pochopitelně to celé klekne, nejde pak nahodit ani samotný zesilovač, který mívá jinak i nějaký ten externí vstup a výstup. Nejde to dokonce ani donutit ke stejnosměrné funkci tvrdým sepnutím síťového relé.
Kšanda má konektory značený barevně i jištěný zubem pokaždý jinde, aby to ani ten největší der trottel nemoh přehodit jinak.
Pokud ta sestava není kompletní, tak si nad ní můžeš tak leda honit...
Většinou to opravdu, jak píše Mirek, nefunguje ani částečně, jen s něčím.

Uživatelský avatar
vipis
Příspěvky: 16
Registrován: 27 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od vipis »

Zdravím,
je to nalezenec, takže mám jen ty dva komponenty. SM jsem si samozřejmě stáhnul ještě předtím, než jsem položil dotaz. Origiální kšandu také nemám, takže jsem podle schématu propojil jen piny tuner-zesilovač. Bez tohoto propojeni je to mrtvý. Asi ještě zkusím nasimulovat další komponenty a pak dám vědět. Děkuji

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“