Alcatel 301

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

Alcatel 301

#1 Příspěvek od ESTRA »

Nemáte někdo zkušenost s displejem tohoto mobilu. Občas se nezobrazí části písmen. Závadu nelze vyvolat mechanicky ani teplem. Objeví se na horách, nebo ve stanu, asi vlhkem. Po vysušení zmizí. :roll:
Jinak funguje bez závad a nabíjím ho cca jednou týdně. Nechce se mi ho vyhodit.
Dík
ESTRA

Uživatelský avatar
ok1srk
Příspěvky: 3
Registrován: 16 srp 2005, 02:00
Bydliště: Neratovice
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ok1srk »

zdravím, pokus se jej vyčistit. Ten telefon je už starší a tak pravděpodobně dochází k navlhnutí kontaktů..

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#3 Příspěvek od denis15 »

Jinak ty telefony se prodávají za babku a tak např na www.aukro.cz jsou kolem 100kč. Zkus to vyčistit, to určitě pomůže.

Uživatelský avatar
lama_xxx
Příspěvky: 1
Registrován: 18 srp 2005, 02:00

#4 Příspěvek od lama_xxx »

zdravim. Alcatel tohohle typu ma uzasne vyresene kontakty mezi deskami plosnych spoju. Delalo se to tam pomoci pruznych kontaktu a protoze plosky na deskach jsou male, leckdy pruzne kontaktni plisky nesedi. Vsechny zavady tohohle typu jsem opravoval tak, ze jsem rozmontoval telefon do sroubku, vycistil ho lihem a zkompletoval. Telefony v 99% funguji jako nove.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#5 Příspěvek od breta1 »

prosím o radu odborníka - používám staré telefony ALCATEL 302 a jemu podobné k hlídání objektů a automobilů. Tyto telefony se na tento účel dobře hodí, ale mají jednu vadu- idiotský software, který má hlídat napětí baterky, kašle na skutečné napětí baterky a místo toho si asi počítá dobu zapnutí a ubírá pak čárky a bliká pak červeně a pak řve. Že to tak je, stačí místo baterky zapojit tvrdý stabil. zdroj s patřičným elytem a nechat to jet několik dní- čárky budou vesele ubývat, pak se rozbliká červená. Ptám se, je-li možné přehrát soft v telefonu na nějakopu lepší verzi, která bude opravdu respektovat skutečné napětí.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“