Poptávám opravu televizoru LG Brno a okolí

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
macomb
Příspěvky: 4
Registrován: 12 pro 2013, 01:00

Poptávám opravu televizoru LG Brno a okolí

#1 Příspěvek od macomb »

Poptávám opravu televizoru LG 60PZ750, nejde obraz pouze zvuk. Na vině by měla bét chebná elektronka E-13 z Katody Holomóc. No, dost srandiček, chybná je (snad jen) deska z-sus, podle návodů by se mělo jednat o chybné tranzistory, je tam odpálená pojistka. Na Ebayi se doknce prodávají opravné sady se součástkami a návodem na výměnu, ale na to už si netroufám. Potřeboval bych nějakého zručného páječe, který by desku zkontroloval a chybné součástky vyměnil. S telkou jsem byl spokojen a přišlo mi zbytečné ji hned odepisovat, pokud je šance na opravu (bohužel náhradní desky se objevují už sporadicky. Samozřejmě dojedu, kam bude potřeba. Díky za nabídky

Mirek

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

Jsi optimista.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#3 Příspěvek od PeteBurns »

Preco optimista? Celkom bezna vec - ale rozhodne sa na predavane opravne sady nespoliehat, casto neobsahuju vsetko potrebne...A kedze o vytvorenie zoznamu spolahlivych predajcov overenych suciastok nebol ziadny zaujem, tak prajem vela stastia pri ich vybere ;) :twisted:

Uživatelský avatar
macomb
Příspěvky: 4
Registrován: 12 pro 2013, 01:00

#4 Příspěvek od macomb »

Tak já tu sadu kupovat nechtěl, stejně nemám doma schopnou pájku a nemám příliš znalostí, abych vše správně diagnostikoval. A stylem pokus-omyl by to nebylo příliš efektivní. Já si s trochou snahy dokážu přepájet mikrospínač, připájet káblík apod. :)
Spíš jsem to myslel tak, že by to někoho znalého nasměrovalo při opravě.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dneska jsem vrátil jednu LG (jako vždycky oprava jen pro kámoše), kde šel jen obraz, ale zvuk ne. A protože nešly data po sběrnici do koncáku, bylo to na výměnu MB (BGA procesor s masivním chladičem patrně z části upadl), v horším případě na zapečení v troubě, ale do toho nejdu. Takže možná by šly ty dvě TV slepit k sobě a bylo by to dokonalý... :lol:

Sorry za OT.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Nikdo se nehrne? Se ani moc nedivím. Zákazníky kteří předem přesně vědí co tomu je, kde a za kolik koupit ND taky odmítám. Ono to je v reálu skoro vždy všechno jinak. Příp. se dotáži, chceš to opravit nebo vyměnit tebou dodané díly na daná místa?
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
macomb
Příspěvky: 4
Registrován: 12 pro 2013, 01:00

#7 Příspěvek od macomb »

Tak já neříkám, že vím kolik co stojí, nedávám často elektroniku spravovat. Vím, že to nebude stát pětistovku, ale pokud by to mělo stát třeba přes 5 litrů, tak už bude na pováženou, jestli je to rentabilní.

Pokud mi někdo řekne, diagnostika bude stát tolik a tolik a bude trvat tak a tak dlouho a že se pak uvidí, jestli má oprava cenu, tak to samozřejmě budu akceptovat.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#8 Příspěvek od fredis »

V Brně je málo servisů? Jinak souhlas s mi-ro.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

V tom nevidím problém, při přijmu zakázky se uvádí odhadní cena opravy. Tu nesmí servis překročit bez souhlasu zákazníka více jak o 20%. Je na tobě, kolik dovolíš servisu. Cenu stvrdíte oba podpisem na ZL. Není o čem diskutovat.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“