Mereni kondenzatoru

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Slavas
Příspěvky: 38
Registrován: 05 črc 2005, 02:00

Mereni kondenzatoru

#1 Příspěvek od Slavas »

Ahoj.Mel bych takovou otazecku pro vas urcite smesnou.Jak se pozna spatny kondenzator,nebo jeho svod v tistaku?Ohmetrem?Sem zacatecnik,doposud sem na to mel spis stesti,ze sem ho nasel nahodou. :oops: diky za odpovedi

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#2 Příspěvek od Kocur »

To už se tu někde popisovalo,ale ohmetrem rozhodně nic nezjistíš.Super měřáček na to vymyslel p.Miloš Zajíc (tuším) a byl popsán v amáru,ted nevím které číslo a rok,ale já to zjistím,nebo se ozve někdo rychlejší.Ten měřáček si objednáš u něj,je tam i procesor který on naprogramuje a je to věc k nezaplacení,protože to odhalí vadnej kondik přímo na desce.Já osobně když to spočítám,tak ten měřáček si na sebe už několikrát vydělal a to hlavně u PC zdrojů.Vřele doporučuji,stojí asi do 300Kč. :D

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Jirka »


Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#4 Příspěvek od Kocur »

To je přesně ono,akorát mám pocit že to bylo trochu lacinší,ale stále se to vyplatí!

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#5 Příspěvek od SMITH »

V AMARACH boli tiež konštrukcie na meranie ESR kondenzatorov. Nieèo som si stoho postavil. a funguje to celkom uspokojivo.
Dalsí odkaz je trebars tu :www.belza.cz
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#6 Příspěvek od Kocur »

Napsal jsi to dobře(funguje uspokojivě)Já taky něco postavil,ale ten od Zajíce jede na 100% a bez nějakého složitého seřízení.Opravdu odhalí každej vadnej kond.Už mi spravil spoustu věcí!Jděte do toho!!!

Uživatelský avatar
Raptor181
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1194
Registrován: 01 led 2004, 01:00
Bydliště: West Slovakia

#7 Příspěvek od Raptor181 »

Kocur píše:Napsal jsi to dobøe(funguje uspokojivì)Já taky nìco postavil,ale ten od Zajíce jede na 100% a bez nìjakého složitého seøízení.Opravdu odhalí každej vadnej kond.Už mi spravil spoustu vìcí!Jdìte do toho!!!
Isiel by som do toho, len keby p. Zajic aj odpisoval a reagoval na maile. Uz som mu pisal asi 3krat a ani raz neodpisal.
Èo neubrzdíš, to neukecáš..:pc:
:aplause::)
Oživenie umrtvených RJ, tacho, immo, airbag, diagnostika automobilov, chiptuning, kódovanie a dorábky systémov, autoelektrika, zabezpeèovacie a kamerové systémy

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#8 Příspěvek od Kocur »

Poradím ti zavolej mu,já jsem si to taky objednal telefonicky i když zrovna neměl moc času,ale napsal si to.Je zřejmě dost vytíženej a na dopisy kašle,což tedy není zrovna správný!Takže konstrukce a popis se nachází v AR praktická elektronika č.2 rok 2003 a tel.321785510 to není jen pro tebe,ale i pro ostatní.Předpokládám že ty to máš.Mnoho zdaru.

Uživatelský avatar
toom
Příspěvky: 327
Registrován: 17 zář 2004, 02:00

#9 Příspěvek od toom »

Isiel by som do toho, len keby p. Zajic aj odpisoval a reagoval na maile. Uz som mu pisal asi 3krat a ani raz neodpisal.[/quote]

Chce to vydrzet :D . Ja psal 2 x a poddalo se to, procik 220,- = 1 opava TV 2 x zaplacenej. Je to super zalezitost. Na netu jsem sice nasel ruzna zapojeni, ale nekdy az 8 OZ a to jeste bez DPS (spousta ztracenyho casu). Nakonec jsem se rozhodl zainvestovat a nelituju :prst:

Uživatelský avatar
Slavas
Příspěvky: 38
Registrován: 05 črc 2005, 02:00

#10 Příspěvek od Slavas »

Dobre Zpravy!!!Uz odpovida i na emaily,Mam uz stvaebnici doma za dva pracovni dny,bez problemu diky!!diky za rady a za typ!!!

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#11 Příspěvek od Kocur »

Novidíš,chce to trpělivost.Já se s p.Zajícem bavil v Holicích a on tam své výrobky předváděl a nabízel,tak si myslím,že by to nedělal,kdyby neměl zájem o zákazníky.Ale ještě taková perlička,měl tam takonou šikovnou krabičku,taky jeho vynález,bylo to velikostně úplně stejné jako ten měřič kondenzátorů,mělo to i displej a umí to měřit a rozpoznat všechny polovodiče kromě IO a to bez připojení kontaktů na příslušný přechod,takže lezou z toho 3 drátky a ty můžete dát na tranzistor jakkoli a pokaždé to najde samo kde je C,E,B a ještě to napíše parametry toho tranzistoru jako Ib atd.. Zkouší to unipolárni i bipolárni tranzistory,tyristory,triaky,diody i odpory.Velice mě to zaujalo a mělo by to vyjít někdy v příštích AR stím že on bude opět dodávat stavebnice.Měl tam prototyp,který byl neprodejný.Ptal jsem se kolik by to mělo stát a říkal něco kolem 600Kč podle druhu stavebnice(jestli s krabičkou,nebo bez,nebo oživený atd...)Myslím že by to mohl být užitečný pomocník.

Uživatelský avatar
dudlaxx
Příspěvky: 131
Registrován: 11 říj 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od dudlaxx »

Muzu jen doporucit MASTECH MY6243 meri kapacitu do 200uf indukcnost
do 2H

Koupil jsem ho v obchode za 999Kc a jsem s nim velmi spokojen ...

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Mereni kondenzatoru

#13 Příspěvek od jopein »

Slavas píše:Ahoj.Mel bych takovou otazecku pro vas urcite smesnou.Jak se pozna spatny kondenzator,nebo jeho svod v tistaku?Ohmetrem?Sem zacatecnik,doposud sem na to mel spis stesti,ze sem ho nasel nahodou. :oops: diky za odpovedi
Svod změříš nejlépe, když ho vypájíš, třeba ohmetrem.

Uživatelský avatar
FERYACT
Příspěvky: 2285
Registrován: 20 dub 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

Kondy

#14 Příspěvek od FERYACT »

Chtěl bych doplnit JOPEINA, že zapomněl poznamenat, že i kapacita
kondu se dá ohmetrem hrubě zjisit.Nejlépe přístrojem s ručičkou
a pomocí dobrého kondu.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

program

#15 Příspěvek od pole »

JE mozne dakde ziskat program na ten ATMEL ? dakujem.
Poslanie na slovensko by strasne predrazilo cele zapojenie. Preto si to chcem postavit doma

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“