Napetovy regulator, snimac svetelne cidlo.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Napetovy regulator, snimac svetelne cidlo.

#1 Příspěvek od robo »

Na stene mam mam meteostanici z Lidlu. Podsvit je resem dvema led diodama. Ty bud sviti jen chvilku,napajeni 2 AA clanky, aktivace dotekem na ram stanice a nebo stale po pripojeni na externi zdroj 4.5V Pres den je to ok ale v noci uz ne. Napadlo me pridat do stanice obvod ktery by na zaklade vnejsiho svetla reguloval intenzitu svetla led diod. Dnes jsem nasel DC konektor a tak jsem stanici pripojil na laborak a dosel k zaveru ze staci pres noc stahnout napeti na 3.2V a je to ok. Manualni zapinani a vypinani je opruz a tak bych to nechal na nejakem svetlocitlive soucastce. Fotoodpor ?. Bych byl vdecen za neco hotoveho at uz jako stavebnice, ci deska treba z ebay, dx .... Musel jsem se pred nedavnem prestehovat, zivot se me obratil vzhuru nohama a momentalne jsem dost omezen v kuteni neceho. A nebo to spichnout na nejakou univerzal desku. Prosim o radu s navrhem obvodu nebo s pomoci vyhledani na ebay... Moc dekuji a preji hezky den.

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#2 Příspěvek od jodaps »

Nedávno jsem se zabýval něčím podobným...
Přílohy
Reg. LED inv.jpg
(52.12 KiB) Staženo 162 x

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Diky za tip. Jaka je hodnota R3.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#4 Příspěvek od ZVUK2000 »

Podle toho jaký If (mA) má LEDka

jodaps
Příspěvky: 167
Registrován: 21 čer 2007, 02:00
Bydliště: Brno 62500

#5 Příspěvek od jodaps »

Odpor R3 individuálně, dle max. povoleného proudu LED.
R1, R4 (+RF) tvoří dělič napětí pro bázi T1; 2xLED přizdvihne napětí o 3V.
Požadovaný svit LED1 za tmy lze nastavit změnou hodnoty R4.
RF jsem kupoval zde: www.hezkyden.cz, pro tvoji aplikaci asi bude vhodnější GL5516.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#6 Příspěvek od weed_smoker »

Stavěl jsem opačně fungující (na tmu spíná) a použil jsem fototrand RFT SP213 (nebo jakej,má žlutej a červenej proužek nad vývodama,jinak vypadá jako žlutá průhledná LED 4mm).Na posílení funkce bylo nutný dát průhlednou krabičku(TICTAC) z jedný strany reflexní(Al lepenka) a proti tý reflexní vrstvě ten forotrand namířit na 45° zespoda.
A hlavně to musí bejt i dobře umístěný,ten RFT fototrand oblbnou i kejvající se větve stromů,pokud bere přes ně světlo.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“